• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Steyr

Belarus

Novi član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
15
Pozdrav gospodo "Štajeraši" može li mi tko reči što bi moglo biti na 9094 sam8 najednom prestao radit hidraulik, znači ne reagira na struju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
To ti je uglavnom isto kaj i NH TN. Uglavnom vrlo solidni strojevi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Imam za TN-a. Ako hoćeš, pošlji e-adresu na PP.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Neki dan sam "sastavio" dinamo od Štajera, od sina mojeg polubratića, (ako nam brojim koljena u obiteljskom stablu) .
Doma su dinamo skinuli i rastavili kao mesari, a ne minimalno tehnički potkovani ljudi 😖😵🤕.
To im je kao neki hobi da kupuju i mijenjaju traktore zadnjih par let kak prostitutke gaće (moral sam ovo napisati, nisam se mogel suzdržati). Oprali su dinamo u nekakvom sredstvu i s vodom, samo nebo zna čime. Donesli mi dinamo i nove lagere, daj ti složi na kup, mi nebremo (poštenije bi bilo mi ne znamo). Nema veze, ja ih nebrem promijeniti. Dinamo uopće nije trebalo rastavljati, čačkati, pehati, jer je kak novo. No dobro sastavil sam im, ali nisam ga išel vrtjeti, doma u svojoj garaži, jer nemam pojma kakvi regler imaju, plusov ili minusov (mislim na pobudu). Predal sam dinamo i velim, morate ga pobuditi s kontrolnom lampicom, doma, sami, da ja ne "ostavim kontra remanentni magnetizam u njemu" pa sve ode k vragu, i vaš posel i moj posel i vaše dinamo. Nikaj me nisu razmeli, a traktore bi kupovali, rihtali i dalje prodavali 🤔🤕😵😖. To se tak nebre delati, nebre, nekog vraga se mora i znati.
Ne postoji trafter za svoje znanje drugomu v glavu prelijati... :cry:
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Pak zanimanje švercer..je jedino kod nas najprofitabilniji hobi ,za nekog s ispod prosječnom IQ..Naročio u našoj županiji,ovi oko N.Marofa, ak imaš rodbinu na veeelikoj funkciji,
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Pozdrav.
Kolega ima 9078. Trenutno ima gume 12.4-24 i iza 13,6-38..
Prednje mora mjenjati. A iza bi stavio šire..
Koje dimenzije mogu ići? Se može koristit ta felga ili bi morao ići na 34 cola?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Pogledajte najprije ima li uopće kakvih guma profila /70 ili /65 u 38" dimenziji (da ne mijenjate felge).
Pročitajte širinu zadnjih felgi. Ako je bar 12", mogu radijalne gume širine do 420mm (to je za skoro 8cm širje od postojećih).

Ako nema, onda ipak treba zamjena felgi na 14x34" i gume 16,9-34 ili 420/85-34 ili 480/70-34, tak da prednje mogu ostati 12,4-24 (320/85-24 ili 360/70-24).
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Hvala ZJ..
Lee pitao na tehničkom.. Rekli da se mora javiti u ovlašteni servis, da mu oni kao ispišu te dimenzije..
Velim kod nas kompliciraju u pm..
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Zbog velike brzine, da, točno tak. No dobro bar ja imam više (dobrih) iskustava s njima radi atestiranja i registracija mojih uradaka za na cestu. Možda bi danas teže raspravljao s ovim novima, tko zna...
 
  • Like
Reactions: H&S

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Sta nema knjigu? U knjigi je to navedeno. To je steyr iz hrvatskih suma, oni su imali takve dimenzije.
Ak treba djelova za taj traktor, imam ja hrpu,novih zapakirani....
 
Na vrh