• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Što se iza brda valja?

Želite li besplatno naučiti kako procijeniti gospodarske programe stranaka?

  • Da

    Glasova: 31 27.2%
  • Ne

    Glasova: 16 14.0%
  • Znam sam procijeniti programe

    Glasova: 16 14.0%
  • Ne zanima me

    Glasova: 51 44.7%

  • Ukupno glasača
    114
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ahh, taj novac... Nitko ga ne voli, a svi ga trebamo.

Zanimljivo štivo koje ću vjerojatno pročitati u skorije vrijeme. Tematika o kojoj govore, je manje više odraz moga razmišljanja. Čovjek napreduje i gura dalje dok god je gladan, čim se čovjek zasiti, on propada. Ne valja ni pretjerati, ali stalno razmišljanje o ulaganju, o životu općenito te stavlja u položaj da imaš kontrolu nad sobom, nad svojom sudbinom rekli bi.

I sam se bavim poljoprivredom zbog određene financijske slobode, ali i slobode volje. Kada si sam svoj gazda puno više procjenjuješ određene situacije, rizik poslovanja, financije, samu rentabilnost "života". Samim time što više razmišljaš o svemu, lakše se snađeš u životu jer je tvoj mentalitet i um drugačije postavljen od osobe koja se zadovolji plaćom od 5.000kn i radom od 7-15, od njega nema na žalost ništa, do kraja života će biti rob vjerojatno istom poslu sa blagim usponom, "nagradom" za rad. Istini za volju, čovjek mora imati i koji kliker da bi se uopće izdigao iznad zasljepljene mase i isplivao na površinu. Ja već sada znam koji su moji ciljevi za sljedećih nekoliko godina i stalno tu letvicu pomjeram sve višlje i višlje, jer znam, ako se zadovoljim s nečim u životu, a još ga je nadam se puno predamnom, nažalost, neću donjeti ništa dobro niti sebi, niti obitelji za koju se borim, Jer teško je plivati obučen.

Čekamo daljnje komentare :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Temu ćemo spojiti s temom "Što se iza brda valja", jer se tamo obrađivalo puno takvih problema.
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Prošle su skoro dvije godine. Stigla nam je korona. Država se svako malo zadužuje za velike milijarde. Nagovješta se veliki ekonomski pad poslije ljeta. EU nudi milijade eura pomoći u vidu kredita. Vlada slavi svako novo zaduživanje. Tko još misli da ovim smjerom možemo još dugo?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kod nas nema fajde od prosvjeda,pa su valjda mnogi skužili da je bolje biti sluga na baušteli, nego u lijepoj svojoj biti rob!
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,220
Stvari u društvu i državi su puno složenije nego mi možemo to zamisliti.
Da bi se dogodio nekakav preokret treba sve pretresti, a ovako kako se to trenutno radi i odvija to je čista kozmetika, a kozmetika je jako skupa stvar, a ništa ne riješava, jer ispod šminke sve ostaje isto, prištićavo krastavo, šporko.
E sad u jednom trenutku štrajk prosvjetara, i cijelo društvo trpi, ali šuti, ovi dobiju manje ili više od toga što traže, ide se dalje. Onda štrajk medicinari, opet isti raspored događaja, pa idu ratari na ceste, i opet isto, za njima idu proizvođači mlijeka i opet sve ustaljenim rasporedom, onda i radnici nešto pokušaju, ali čini mi se da oni najmanje vajde imaju.
Riješenje bi bilo da kad prosvjetari krenu, da se priključe mljekari ratari i ostali, jer su svi u lancu, za očekivati je da čovjek koji ima novca više i troši, pa tako i mlijeka i svega ostalog.
E sad kad bi se to dogodilo, to bi se zvalo REVOLUCIJA, kakva god, a revolucija traži krv i žrtve, a tko je od nas spreman reći svom sinu da iziđe na trg, sukobi se s policijom ili vojskom. Zašto bi se sukobili, pa zato jer država tj. vlast ne bi mogla odgovoriti na toliko zahtjeva.
E sad zašto se sigurno ništa od navedenog neće dogoditi, jer smo društvo dužničkog ropstva, i dobar dio ljudi živi u svojoj muci u svom strahu, za nekakvu nekretninu pokretninu , ili golu koru kruha, a tako se ne može stvoriti kritična masa, a bez nje nema ništa.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Valjda si htel parafrazirati onu o suđenju: "ak nemre drukčije onda pošteno".
Možda bi bilo prikladnije: "ak nemre drukčije, onda jednostavno".
Nažalost, komplicirano uvijek more i čim je bolj komplicirano političari imaju više koristi (za sebe). :(

Kritična masa je glavni problem. Ako je dovoljna masa, za promjene nisu potrebne nasilne aktivnosti. Nažalost, često meki iz mase prosvjednika poneseni idealima krenu za onima koji su nasilni, ne shvaćajući da je dio tih ubačen od druge strane da djeluju kao provokatori. Još se zmislim 71. u ZG.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,875
U socijalizmu kad si vlezel vu Partiju bio si osiguran celi život!
A ovi denes, ak postanu uhljebi moraju sa nasmoći u najviše 4 lete i onda drugi pa za 4 lete ......!

Ki vrag to more zdurati?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ja baš nis primetil da se mijenjaju...formalno ponekad promijene ime, ali uštekani ostaju uštekani...
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Ali i ako veliš da nekaj ne valja u državi onda si komunist, četnik, nikad nisi htel ovu državu i zakaj ne odeš ak ti nije dobro...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ma to primitivci istrčavaju, meni su davno rekli da sam na listi za odstrel, pa sam još tu i ne drhćem...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,875
Bolje bi prešel da sam bil u Minkenskoj bojnoj nego 7,5 g u HV :unsure:
Stalno se pitam kam su otišle te lete? Izgleda da sam ih poklonil "uštekanima"
 
  • Tužno
Reactions: ZJ
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh