• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Što se iza brda valja?

Želite li besplatno naučiti kako procijeniti gospodarske programe stranaka?

  • Da

    Glasova: 31 27.2%
  • Ne

    Glasova: 16 14.0%
  • Znam sam procijeniti programe

    Glasova: 16 14.0%
  • Ne zanima me

    Glasova: 51 44.7%

  • Ukupno glasača
    114
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ne, ići ćete na prisilni rad, kao moj pokojni pradid '48. Samo amebe imaju kraću kolektivnu memoriju od Hrvata.
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Ne, ići ćete na prisilni rad, kao moj pokojni pradid '48. Samo amebe imaju kraću kolektivnu memoriju od Hrvata.

Osim pamćenja i logika je u pitanju. Nikako da proniknu u uzroke problema.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a kaj , to je taka normalno u svijetu

i večina tih ili ovih radnika se bude zaposlila negdje drugdje ..jer ako ovo propadne netko mora nadoknaditi mjesto
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ovo je obično jeftino piskaralo,jer nije napomenuo da se gradi novi Pevec centar na mjestu starog,a što se tiče Zdravka Peveca,čovjek je žilav i bori se dalje,ipak je to Bilogorska krv,ali po meni nakon takve hajke na Pevece,novi trgovački centar se je trebao drukčije zvati,ali tu je previše *****njske politike u igri,iliti ciganska posla u našu prodanu državu.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Kako su tog Peveca sjebali, majku im *****. I onda će još netko reći da živimo u kapitalizmu. Čovjek koji se sve svojim rukama stvorio, bez politike u pozadini je uništen bez ikakvog razloga, a za djecu komunista kao Todorić se mijenjaju zakoni.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Pevcu je Šuker presudio...iza Todorića je cijela država...tu treba izaći na referendum "nećemo todorićeve dugove"
Nakrcao se para,nakupovao se imovine i imovine po kunu...sad kad je za 15 života nakupio para,sad je "evo vam sve,pa se heebite sa dugovima"
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Po svemu sudeći, Agrokor nikako neće moći poslovati sa tolikim dugom i tolikim kamatama. Sad kada je još ubačeno u Lex Todorić da su banke prve u redu za naplatu, onda zbilja ne možemo očekivati da će se dobavljači naplatiti. Tko je bliže zdjeli taj će je isprazniti.

Dobavljačima bi poručio da radije povuku svoju preostalu neprodanu robu iz Agrokora jer će tako moža spasiti više nego ako čekaju na naplatu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Dobavljačima bi poručio da radije povuku svoju preostalu neprodanu robu iz Agrokora jer će tako moža spasiti više nego ako čekaju na naplatu.

Sta da povučem kad je prerađena roba. Uostalom kad izdaš fakturu tko će ti dopustit da uđeš u skladište i odneseš svoje, tj. tuđe.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
sad kad gledaš taj Agrokor ispada da je država u još većem sranju od njih...
oni su štampali svoju valutu u bonovima i mjenicama, i još propadaju, a država nam smije štampat samo poštanske marke ( i to nije ziher).
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
sad kad gledaš taj Agrokor ispada da je država u još većem sranju od njih...
oni su štampali svoju valutu u bonovima i mjenicama, i još propadaju, a država nam smije štampat samo poštanske marke ( i to nije ziher).

To je činjenica, a ni ovi veliki dobavljači nisu niš bolji, žao mi samo sirotinje, radnika i poljoprivrednika al kaj ćemo kad smo ovce za šišanje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
veliki dobavljači agrokora su ionak u vlasništu todoriča , ledo , jana , viro , uljara ..i još sto drugig .....on bu tj država , tj mi namirili njega a male i agrokor ko jebe
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Zato, ako si pametan, pišeš klauzulu da roba ostaje u vlasništu prodavača dok se ne plati. Čak i ako nema te kluzule, vlastitu robu možete dobiti tako da vam je prodaju i izdaju fakturu. Vi tu fakturu jednostavno rješavate poravnanjem međusobnog dugovanja. To trebate staviti u taj račun da ne bi Agrokoru palo na pamet da vam rade ovrhu.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ovo, u uvjetima u kojima mi živimo i radimo, zvuči u najmanju ruku nerealno.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Ovo, u uvjetima u kojima mi živimo i radimo, zvuči u najmanju ruku nerealno.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Ako nekome date robu, a on vam ne plati to je jednako krađi. Posuđeno na neodređeno. A ako je neplaćeno, može biti i vraćeno. Vi samo stornirate račun. Zar ne.

Ovo podebljano nemojte smesti sa uma. Nemojte da vas zavara to što se vi nadate isplati. Osobno nikad ne idem na ruku velikim kupcima kod plaćanja. Zašto bih ja kako sitni dobavljač financirao poslovanje velike firme? Za to postoje banke. Ako ta firma nema lovu (ili joj je banka ne želi dati) to je dobar znak da je bolje da mjenjate kupca.

Kontinuirano kašnjenje u plaćanju je neki puta znak i bezobrazluka. Radio sam godinama za jednu firmu koja mi je kasnila u plaćanju. I nakon dužeg vremena sam shvatio da im nisam važan. Od kada sam zatražio avansno plaćanje više me ne zovu. Našli su drugu budalu. Na početku je to gubitak, ali i šansa da pronađete poštenog kupca za svoje usluge i proizvode. I neke moje druge kolege su shvatile da je bolje raditi manje za uredne platiše nego financirati neplatiše i onda teškom mukom izvlačiti novac.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Moj prijatelju, za Agrokor se mijenjaju zakoni, a vi mislite da mu jedan od nekoliko tisuća dobavljača može postavljati ultimatume.
Sve ovo stoji i sve je to točno, ali ajmo sad to sve staviti u kontekst poljoprivrednog proizvođača, tj. konkretno ratara. Ratar proizvede neku vrstu industrijskog bilja ili žitarica. I pošto živi u Hrvatskoj, svoje proizvode prodaje u 6-7 većih tvrtki, na čelu s Agrokorom, Žitom, Osatinom i Podravkom. Postoji i veći broj manjih tvrtki koje su najčešće gore od ostalih. Kao i svake godine, cijena se dogovori između tih tvrtki i vi tu nemate prostora za pregovore. Imate mogućnost da robu predate ovome ili onome, a zapravo vam svi nude identične uvjete otkupa, redovno na vašu štetu. Zahvaljujući činjenici da smo postali član EU, u posljednje vrijeme se naziru promjene i po tom pitanju, u prvom redu kroz konkurenciju koja posluje po drugim načelima. Ali u ovom trenutku to je rezervirano samo za proizvođače koji imaju dovoljno robe da je mogu prodati van.
I dok god mi mali moramo predavati svoj urod takvima, nemamo nikakve šanse da im postavljamo uvjete. A oni su toga itekako svjesni i to debelo koriste.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Možda ti bolji uvjeti otkupa u drugim državama EU ipak potaknu zadrugarstvo. Ako u zadrugi nema lopova i "pametnih", može super funkcionirati, a gdje ima lopova, nijedan način ne funkcionira na zadovoljstvo proizvođača.
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Moj prijatelju, za Agrokor se mijenjaju zakoni, a vi mislite da mu jedan od nekoliko tisuća dobavljača može postavljati ultimatume.
Sve ovo stoji i sve je to točno, ali ajmo sad to sve staviti u kontekst poljoprivrednog proizvođača, tj. konkretno ratara. Ratar proizvede neku vrstu industrijskog bilja ili žitarica. I pošto živi u Hrvatskoj, svoje proizvode prodaje u 6-7 većih tvrtki, na čelu s Agrokorom, Žitom, Osatinom i Podravkom. Postoji i veći broj manjih tvrtki koje su najčešće gore od ostalih. Kao i svake godine, cijena se dogovori između tih tvrtki i vi tu nemate prostora za pregovore. Imate mogućnost da robu predate ovome ili onome, a zapravo vam svi nude identične uvjete otkupa, redovno na vašu štetu. Zahvaljujući činjenici da smo postali član EU, u posljednje vrijeme se naziru promjene i po tom pitanju, u prvom redu kroz konkurenciju koja posluje po drugim načelima. Ali u ovom trenutku to je rezervirano samo za proizvođače koji imaju dovoljno robe da je mogu prodati van.
I dok god mi mali moramo predavati svoj urod takvima, nemamo nikakve šanse da im postavljamo uvjete. A oni su toga itekako svjesni i to debelo koriste.

Slažem se sa vama, ali ako iz godine u godinu pristajete da vas ucjenjuju svojim pravilima igre, samo je pitanje vremena kada ćete propasti.
Osobno nikad ne radim jednu vrstu poslova te tako imam slobodu da ne ovisim o jednoj vrsti posla. Specijalizacija se možda čini odlična, ali u vrijeme krize je to opasno. Bolje je diverzifikacija djelatnosti i prihodi sa raznih strana, nego ovisnost o jednom (ili više povezanih) kanalu prodaje. Osobito ako sami niste u poziciji da diktirate cijenu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh