• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Što se iza brda valja?

Želite li besplatno naučiti kako procijeniti gospodarske programe stranaka?

  • Da

    Glasova: 31 27.2%
  • Ne

    Glasova: 16 14.0%
  • Znam sam procijeniti programe

    Glasova: 16 14.0%
  • Ne zanima me

    Glasova: 51 44.7%

  • Ukupno glasača
    114
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Problem nije u Rusiji, već u "izvozu demokracije" ... pa je Ukrajina kolateralna žrtva
Zakaj je bil sukob u Zaljevu svinja, koji je umalo završil nuklearnim ratom?
Ako kapitalisti ne žele rakete blizu granice, zakaj bi to Rusi trebali dopustiti?
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Za taj referendum nije prikupljeno dovoljno potpisa, dakle ne bu ga.
Tko god svoju valutu koristi kao mi svoju kunu, čisto mu je svejedno jel koristi nju ili neku drugu. Prednost vlastite valute, unatoč načinu na koji je naša korištena, je da je olakšan izlazak iz zajednice u koju smo s takvim odušeljenjem ušlii i nema dodatnog troška kovanja i štampanja novih novčanica.


Lajkal sam ti post, ali s navedenim dijelom se ne slažem. Ne odobravam ruske dosadašnje akcije na istoku Ukrajine, posebno ne anektiranje Krima.

Bi li ti bil sretan da hraniš npr. patke u svojem dvorištu koje je ograđeno niskom ogradom jer za race ne treba visoka, a susjed nabavi nekoliko pasa kojima su race specijalitet i smjesti ih do tvoje ograde?
Heheheh....svatko ima svoj stav.

Primjer ti nije dobar, jer Rus uzima svoje nazad a ne tuđe. Moras malo povijest ponoviti. Te race rastu na plinovodu kojim iz Rusije dolazi plin u Europu. Rusi imaju u zadnjih 15godina ogromne gubitke na tom plinovodu zbog lopovluka u Ukrajini...Podkradaju Rusiju. Gubitci plina se procjenjuju na 47% koji se ugura u cijev na ruskoj strani u odnosu na isporuceno u europu...
Pa jel bi ti tako poslovao preko susjedova dvorista?

Sam znas kako kazu ako se udruzite jaci ste...a sto demokracija radi, daje ti na slobodu da imas svoj stav i da svako vuce s njima na svoju stranu pa zajednistva nema. Upravo je to cilj demokratskih neofasist lopova , razjediniti narod i postaviti ga na razinu pojedinca, dok se lopovi udruzuju u kriminalne organizacije i djeluju dok je pod okriljem demokracije narod razjedinjen. Lopovi su udruzenja u kojima ne vlada demokravija nego hierarhija i brinu o svim svojim slojevima jel kuze ako pojedinac nema nema ni capo.

Al ljudi ne kuze da smo sad u demokraciji dalje jedan od drugog nego prije. Hebeno se kroz natjecaje borimo jedni protiv drugih, sam da ja prodem a ne netko drugi.

I zasto su sad sve Rusi krivi, corone nema , pa sad Rusi. jer su crveni a ne plavi . pa nisu ameri nista bolji od rusa, napali su i bombardiraju cijeli istok i sto si onda rekao...neka bacaju ...bas su ovi filmici tomahawk super za gledat jel tako...??? vidi ode zgrada....I youtube to podrzava...

a kad rus doveze il samo izade na ulicu s lansero za maljutke odmah kaj svijeta.

ameri(kao politicki sustav i fin sustav) su zlo, znamo i kako je nastao taj narod....pobili su skoro sve na tom kontinetu od domicijalnog naroda pa sad haraju po drugim kontinentima.
Nadi podatak i statistiku silovanja i ubijanja zena Indijanaca u americi. Imaju jebenu statistiku za narkomane al ne za ubojstva Indijanaca. Cak su I australci bolji od amera a znamo kako kako su i koji su bijelci slani u Australiju.

Sad su Rusi na tapeti, dosad korona, prije emigrant, prije emigranata teroristi, prije terorista talibani, prije talibana Rusi zbog kojih je amerika stvorila Talibanske grupe za rat protiv rusa u Afganistanu 1970tih. Jel Bio Osama na sveucilistu u americi , je. jel ucen od CIA operativaca je...

Al Rusi su krivi...pa sta je s Sirijom, gdje je Amer sad da obnovi a rusili su?
Ubili Gadafija, a gdje je 53% dionica F1 formule koje je Gadafi imao? Nasljedio amer kao i zemlju od Indijanaca...

Da smo pod rusijom (mislim industrijski i ekonomski ne politicki) sad bi imao plina i gnojiva, imao bi traktor koji ide na mazut a ne ove cim mu prasinu spomenes stane...nisam ga upalio vec je ljen i svijetli jer mu se neradi nikada ...a stvoren za rad.

I da kupite svi JD sam je to traktor ostali nevaljaju. Cijela kina i rusija koriste sam JD.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
koliko se ja sjećam, Hruščov je vratio Krim Ukrajini, jer je to bila sve jedna sretna velika zemljica...
a da su ga ruski carevi kupili, istina je...
i sad ti znaj čije je to...

sličan slučaj lako nađete u našim zemljišnim knjigama, moje je u gruntovni, vaše u katastru (ili obrnuto) i sad recite čije je u stvari.. :oops:
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,891
sličan slučaj lako nađete u našim zemljišnim knjigama, moje je u gruntovni, vaše u katastru (ili obrnuto) i sad recite čije je u stvari.. :oops:
Upravo se nadjebavam sa Katastrom! Imam Vlasnički na svoje ime, a u Katastru prodavatelj koji mi je prodao zemlju 1986. Sa njim to tada riješio na sudu jer je bila upisana "nogometna momčad" umrlih, na tu zemlju!
I sad mi ovi traže papiraaaa, a neće primiti niti kroz vrata jer nisam PRCan (istjerali me)!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ma nemaš kaj s njima pričat...doneseš vlasnički i oštrim glasom im ZAPOVIJEDIŠ da se prilagode gruntovni...
tak sam ja to riješaval...nemaju se kaj buniti, ako se netko može buniti to su samo oni koji su napisani u posjedovnom listu...a to se riješava na sudu!
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,891
Pa bilo je!
"To je sranje u vašem dvorištu. To sem videl s ceste, a vi me tražite certifikat da dobro vidim ili atest za nos što sam namirisao to sranje"! I onda me još PRCate!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Iz postova iza svojeg sam stekel dojam kak smatrate da sam protiv rusa, a za sve ostale uključene u nemile događaje. Potpuno krivo. Nikog ne amnestiram, jer ne veli se zabadav da jedna žlica sama ne ruži.

Međutim, ako ima takvih koji iz bilo kojih, čak i povijesnih razloga, opravdavaju i podupiru nasilno oduzimanje teritorija koji je mirnim raspadom Sovjetskog Saveza pripal Ukrajini, nemamo kaj diskutirati.

Tko traži neku svoju istinu u povijesti, ili otimanje teritorija silom, opravdava bilo kojim razlozima bez uvažavanja zadnje dogovorenog i međunarodno priznatog stanja, trebal bi dobro razmisliti kud vodi takvo razmišljanje. Neki put treba potisnuti srce i prikloniti se razumu jer nikaj na svetu ni črno-belo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Iwanho, pa i Kosovo su oduzeli Srbiji...samo to su poduprli ameri, pa je valjda u redu?
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Iwanho, kod raspada SSSRa su, kao i kod nas bili referendumi. Stanovnici Krima su se velikom većinom izjasnili za samostalnost od Ukrajine, ali im nije priznat rezultat. U metežu koji je vladao u to vrijeme, došli su "savjetnici" iz EU i podučili vlast Ukrajine kako da izmanipulira rezultat referenduma.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Iwanho, kod raspada SSSRa su, kao i kod nas bili referendumi. Stanovnici Krima su se velikom većinom izjasnili za samostalnost od Ukrajine, ali im nije priznat rezultat. U metežu koji je vladao u to vrijeme, došli su "savjetnici" iz EU i podučili vlast Ukrajine kako da izmanipulira rezultat referenduma.
Dosli ti savjetnici odavno i u HR, ,donjeli savjete , I dalo im se da odnesu sve hrvatsko bez ispaljena metka, a prije 30godina ljudi ginuli da postane hrvatsko.

I tko je tu kog sad opljackao? Sami smo sebe iz PRCali a da ni neznamo jos prije Corone...al tako je to kad si pod đizmom stoljecim čeznes valjda da opet budes I da ti drugi komandiju.

Jesmo 90tih izalis iz saveza i federacije i evo nas sad ne u JU nego u EU savezu, gdje smo 4/300milijuna a bili smo 4/12milijuna.
Odlican potez, bravo... I nigdje nijedne vlastite industrije sada. Ode i Petrokemija Turcima zimus, gnojivo nece nikad vise ispod 200kn za 25kg urea.
Cak I ovaj Mate Rimac sada shvaca da je PRCan s ovim sto je preuzeo bugatija. Ide u povrat 3000 supersport auta Bugattija koji imaju vecu gresku. Trosak popravka se mjeri u stotinama milijina dollara...savjetnici , savjetovali ,kupi Mate Bugatti.
A Mali Mate slusa vise nego mater.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,891
Malo me čudi što plačeš za industrijom! :unsure: Pa svima je u interesu da smo zeleni (ovak i onak):hahah:
A kak bu to sa Turcima bute vidjeli, jer plin....
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Malo me čudi što plačeš za industrijom! :unsure: Pa svima je u interesu da smo zeleni (ovak i onak):hahah:
A kak bu to sa Turcima bute vidjeli, jer plin....
Nebumo mi zeleni ako ne bude UREA gnojiva...sve bude pozutjelo....

Ma u te zelene budale su postali idioti. Najprije 1980tih seru da se prodaje previse papirnatih škanicala I da se ruse šume zbog śkanicala, svijet pređe na plastiku, sad seru I hoce nazad na papirnate vrecice.
Idioti mamini i tatini daj se odlucite.
Najbolje da celulozu od kojeg se radi wc papir prenamjenimo za vrecice a s plasticnim vrecicama da brisemo guzicu. Pa ce sve biti vredu. I dode korona I svi se nakupuju novog olasticnog wc papira da imaju dosta za srat u koroni kao da je crijevna viroza.

Zeleni imaju izgleda crijevnu virozu al u glavi pa srackaju a ni sami ne znaju sta ni kad.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Kad je bugati proizveo 3000 auta??
Dobro jedna nula je viska...citaj po eu portalima opoziv. jedan auto kosta 3milje eura i sad je na svih 60 modela opoziv...koliko primjeraka je procjena
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,891
Ma u te zelene budale su postali idioti. Najprije 1980tih seru da se prodaje previse papirnatih škanicala I da se ruse šume zbog śkanicala, svijet pređe na plastiku, sad seru I hoce nazad na papirnate vrecice.
Idioti mamini i tatini daj se odlucite.
A gle, "plastičari" nisu mogli upasti u klub drpanluka pa su digli galamu o šumama i namlatili lovu.
Sad ostala sirotinja sitnog zuba vidi u čemu je štos :ppozdrav:
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Nebumo mi zeleni ako ne bude UREA gnojiva...sve bude pozutjelo....
neka nezaposlene i socijalne neradnike (i ove u zatvorima) zaposli država. ako hočeš novce kopaj sadi krumpire.. povečati površine pod poljoprivrednim kulturama ,ali površine če davati manji urod zbog smanjenja količine mineralnih gnojiva.
Ma u te zelene budale su postali idioti. Najprije 1980tih seru da se prodaje previse papirnatih škanicala I da se ruse šume zbog śkanicala, svijet pređe na plastiku, sad seru I hoce nazad na papirnate vrecice.
saditi vrbe uz rijeke(rijeka ima puno) i iz vrbovih šiba razviti razviti neku verziju škarnicla. vrbe dobro rode jeftine su i eko.
za sve postoji riješenje ali je problem u tome što vladajuće strukture nećeju riješenja jer riješenja donose 2 stvari:
1)promijene. kada ljudi skuže da zajedno mogu mijenjati stvari na bolje prvo će mijenjati neradnike u vlasti
2)napredak. nitko na svijetu ne voli hrvatsku. nitko ne želi naprednu hrvatsku jer onda kada bi turisti(kolonizatori) dolazili na more morali bi trošiti puno više svojih (naših) para.
problem HDZ na vlasti nije kaj su to bivši komunisti. to je jednogeneracijski. problem je što ljudi u HDZ su bili u SFRJ komunisti kraljevini jugoslaviji isto neki uhljebi. u austrougarskoj su radili za kuena hedervarija itd. to su slabi ljudi koji traže samo da podviju svoja leđa pod vlast i onda zajedno sa vlasti gaze ljude koji su protiv njih. bivši komunista 91 skine sliku Tite stavi križ danas ima plenkijevu sliku sutra će plinsku bocu.

što se eura tiče to je zlo. realno od 1993-4 hrvatska kuna je vezana sa njemačkom markom. proučite valutna klauzula. ima ivan pernar i i ivan lovrinović dosta o tome. ovaj referendum prije 2-3mjeseca protiv eura koji su provodili Hrvastki Suverenisti je prevara. suverenisti su paraHDZ stranka. oni se nikada nisu potrudili. nisu ni pokazali potpise koje su skupili. nisu ni rekli koliko su skupili.

navodno se sada planira da opobene stranke ujedine (možemo,most.SDP,domovinski pokret?) da skinu hdz sa vlasti. ja smatram ako se svi oni ujedine HDZ će se ujedinit sa SDP. zajedno javno bili od 1918 do 1991.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
A gle, "plastičari" nisu mogli upasti u klub drpanluka pa su digli galamu o šumama i namlatili lovu.
Sad ostala sirotinja sitnog zuba vidi u čemu je štos :ppozdrav:
A jel vam poznat onaj primjer iz sjeverne RH, kako je čovjek u garaži proizvodio plastičnu PET ambalažu po 18lp komad, zakupio BARCODE za proizvod, poljepio etikete i direktno vračao tu ambalažu centrima po 50lp.
Snašli su se plastičari.... 32lp čistoga po komadu.....trebalo je sam 3 godine da se skuži...proizvodni pogon u garaži koji direkt proizvodi otpad.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
mam jutri idem deti u školicu 50 komada... 🤭
trebat će diferencirati trseke po raznim ćoškima i brajdama, moglo bi im puhnut da treba poseći direktor...:oops:
doduše, za predstavu bi ga i mogli poseć, i tak bi se obnovil iz korena...🤗
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh