• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Što se iza brda valja?

Želite li besplatno naučiti kako procijeniti gospodarske programe stranaka?

  • Da

    Glasova: 31 27.2%
  • Ne

    Glasova: 16 14.0%
  • Znam sam procijeniti programe

    Glasova: 16 14.0%
  • Ne zanima me

    Glasova: 51 44.7%

  • Ukupno glasača
    114
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,925
Evo čistim temu i što više čitam te postove to mi više izgleda kao politiziranje i istresanje žuči. Hrpa paušalih mišljenja o tome tko je lopov i tko je lopov kao što je i onaj prije bio.
Molim da mi se odgovori kud to vodi... ja nabacim nešto što ne valja, a onda još 20 komentara o tome kako nam ne valja i kako su oni neki lopovi...i tako ukrug. Koji je smisao toga?
Iz mojeg iskustva polarizacije tog tipa ne funkcioniraju u praksi....ništa se ne mijenja osim što gubimo vrijeme u žalopojkama.
Ako ima neki prihvatljiv razlog zašto da ostavim ovu temu unatoč zabrani politiziranja na forumu, slobodno mi napišite...ja ga ne vidim.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
Poštovanje, pošto sam član ovog foruma htio bih da malo prodiskutiramo ovu temu, ali i ostale. Zadnje vrijeme na ovom mjestu se "liječe" mnoge frustracije, pa tako i u ovoj temi. Tu se dotaknulo politike, koja je na forumu zabranjena. No i u svim ostalim temama, događa se slično. Ne znam čemu brisati temu? Možda je bolje opomenuti određenog člana u PP. Ako to ne pomaže, onda sanacije. Pa valjda smo neko demokratsko društvo. Toliko o zabrani teme od mene.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Pa nije bio prepotentan i zelen kao Tomašević, koji je prije nego je i postao gradonačelnik, pljuvao po Pripuzu, raskidao suradnju sa Pripuzom, rušao vrijednost ugovora s Pripuzom, i onda
kad ga je Pripuz stavio par mjeseci na led, da zeleni dozreli,
e onda se Tomašević pokrio po ušima, i potpisao novi ugovor sa istim tim Pripuzom, ali za trostruko veću cijenu....sposoban , pravi manager :hahah:
Bandića voljeli ili ne voljeli, ali činjenice govore za sebe. Bandićev Zagreb je bio čist i uredan.
Bandić je za Tomaševića raketa


6000 uhljeba a ne ljudi.
Bandić je pravio fontane a cijevi mu pucaju. Dio tramvaja iz 60-ih i 70-ih su mu vozili po Zagrebu.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,125
Pogledaj bilo koju temu. Polovica sudionika ovako, a druga polovica onako. Nemre to nitko pomiriti. Takav smo mi narod. Zabadava brisanja tema. Dok ti obrišeš jednu temu već vrije u drugoj. Trenutno je opasna situacija u temi Nesilice. Zoranov pevec, koji skače na sve živo, je potencijalna inicijalna kapisla za novi sukob i uvlačenje politike na forum. :ppozdrav:
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
Jedna slika stoji na zidu.Da je nas 100 gleda, svaki će je "vidjeti " svojim očima i vjerojatno je drugačije doživjeti, a slika je jedna ....Ali stvarno politika mi nije bila ni na kraj pameti niti cilj rasprave u mojim postovima , već ponavljam opet , moj doživljaj dotičnog zelenog za kojeg smatram i dalje to što sam napisao u postovima prije .I dalje pitanje , a što to danas nije ispolitizirano? I ne da mi se više nadjebavat oko gluposti da na kraju krajeva ne smiješ izrazit svoj stav kojeg netko drugi vidi kao politiziranje, politiku i sl.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,587
Evo čistim temu i što više čitam te postove to mi više izgleda kao politiziranje i istresanje žuči. Hrpa paušalih mišljenja o tome tko je lopov i tko je lopov kao što je i onaj prije bio.
Molim da mi se odgovori kud to vodi... ja nabacim nešto što ne valja, a onda još 20 komentara o tome kako nam ne valja i kako su oni neki lopovi...i tako ukrug. Koji je smisao toga?
Iz mojeg iskustva polarizacije tog tipa ne funkcioniraju u praksi....ništa se ne mijenja osim što gubimo vrijeme u žalopojkama.
Ako ima neki prihvatljiv razlog zašto da ostavim ovu temu unatoč zabrani politiziranja na forumu, slobodno mi napišite...ja ga ne vidim.
Gle nije lose ostaviti,na svakoj temi se lome koplja,aj sam pogledaj stihl vs husqvarna.
Dokle god se nikog nevrjeda na vjerskoj ili rasnoj ili nacionalnoj osnovi treba imat taku neku trash temu. Politike imas i na poticajima,i na fondovima i na more toga.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
Pogledaj bilo koju temu. Polovica sudionika ovako, a druga polovica onako. Nemre to nitko pomiriti. Takav smo mi narod. Zabadava brisanja tema. Dok ti obrišeš jednu temu već vrije u drugoj. Trenutno je opasna situacija u temi Nesilice. Zoranov pevec, koji skače na sve živo, je potencijalna inicijalna kapisla za novi sukob i uvlačenje politike na forum. :ppozdrav:
K'o što veli Balašević, Pesma o jednom petllu. No, to nije rješenje za ovu temu,ovaj forum.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,282
Temu ostaviti,,(ja je ne čitam),,, a treba se popeti na brdo,,, da se vidi šta se tamo valja,,, po mom iskustvu,
tamo se neko sexa,, netrba ih uznemiravati,,, eee jebiga,, nemogu uturit smajlica,,,,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne znam oko čega vi ovdje gulite ali ja politiku vidim jedino i samo jedio u SMIJEŠNE SLIKE

PS: tko ima muda otvoriti temu ŠTO JE TO POLITIKA ?
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
Tri pitanja oko kojih filozofi lome koplja od vremena Aristotela ,Platona,Sokrata pa do Hegela i Kanta: 1.što je to stvarnost? 2.što je to istina? 3.što je to dobrota? Molim moderatora da post prebaci u adekvatnu temu....Imam filing da kad se nekome -bilo kome,kaže istina , da se taj brzo naljuti....Pa što onda raditi, za mir Božji , možda bolje da se lažemo
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Evo čistim temu i što više čitam te postove to mi više izgleda kao politiziranje i istresanje žuči. Hrpa paušalih mišljenja o tome tko je lopov i tko je lopov kao što je i onaj prije bio.
Molim da mi se odgovori kud to vodi... ja nabacim nešto što ne valja, a onda još 20 komentara o tome kako nam ne valja i kako su oni neki lopovi...i tako ukrug. Koji je smisao toga?
Iz mojeg iskustva polarizacije tog tipa ne funkcioniraju u praksi....ništa se ne mijenja osim što gubimo vrijeme u žalopojkama.
Ako ima neki prihvatljiv razlog zašto da ostavim ovu temu unatoč zabrani politiziranja na forumu, slobodno mi napišite...ja ga ne vidim.
Hvala zaja na trudu da očistiš temu od prepucavanja koji je političar ili stranka bolji. Ako već mislite imati neku temu o politici, to bi mogao biti chat ili razgovor. Jer o politici skoro pa nema potrebe čuvati raspravu.

Ovu temu sam otvorio prije 11 godina radi dijeljenja ekonomskog znanja koje svima nama treba. Jer samo s znanjem prestajemo biti ovce za šišanje.

Politika je u biti ekonomija zajednice. Ali samo bavljenje političarima, a ne ekonomijom je promašeno. Jer ako se bavimo političarima, očigledno je da smo sami nesposobni (bez znanja) pa očekujemo da nam netko drugi donosi rješenja za naš boljitak i tada lomomo koplja koji je politički igrač bolji.

Ali nama ne treba rasprava o političarima i strankama jer to pokazuje našu inferijernost. Mi smo samo promatrači događanja i navijači nekog tima.

Zbog toga sam i radio mnogo analiza programa političkih stranaka jer je program bitan, a ne ljudi. I glavni smisao teme je prepoznavanje dobrih ekonomskih programa kao i prepoznavanje loših. Dobar ekonomski program je najvažnija stvar u razvoju nekog društva. U ovoj temi sam ukazao na mnoge ključne ekonomske zakonitosti koje vladaju ekonomijom od kojih su mnoge skoro pa nezamjećene.

💥 Evo npr. svi smo čuli za je podizanje kamata za iznos inflacije i mislimo da je to ok. Ali nije jer, ako banka u uvjetima inflacije podigne kamatu, njen realni profit ide višestruko gore. I o tome se ne uči na ekonomskom fakultetu. Ali je praksa pokazala da je moja računica točna. Profit banaka je jako skočio. Ovo je još uvijek aktualno jer su kamate i dalje povišene. I upozoravao sam forumaše da se s više opreza odlučuju za kredite koji imaju kamatu uvećanu za inflaciju. Takvi krediti možda nisu opasni za neke pojedine poljoprivrednike, ali ako se to s vremeno prihvati kao uobičajena praksa, moglo bi se mnogima obiti o glavu u obliku bankrota.

Ovu temu preporučam da pročita od početka svatko tko želi malo dublje ući u ekonomiju zajednice i shvatiti na koji nas način netko drugi iskorištava preko nametnutih ekonomskih pravila.

Također, anketa je pokazala da mnogi ljudi "misle" za znaju procijeniti, da mnoge ne zanima, a da tek manjina zna da ne zna procijeniti ekonomske programe i da bi bilo dobro da nauči.

Prema tome tema ima opravdanje da opstane jer je dobar izvor znanja za sve koji zbilja žele znati više. Da pače, iz ove teme može se naučiti bolje njego na ekonomskim školama.

Također molio bih forumaše da ne politiziraju temu jer mi se čini da je to pokušaj da se admine "usmjeri" u smjeru brisanja teme. Tj. to gledam kao neku vrstu ne samo sabotaže ove teme, nego sabotaže boljeg života svih nas.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,925
Tri pitanja oko kojih filozofi lome koplja od vremena Aristotela ,Platona,Sokrata pa do Hegela i Kanta: 1.što je to stvarnost? 2.što je to istina? 3.što je to dobrota? Molim moderatora da post prebaci u adekvatnu temu....Imam filing da kad se nekome -bilo kome,kaže istina , da se taj brzo naljuti....Pa što onda raditi, za mir Božji , možda bolje da se lažemo
"moj stav je izjednačen i Tomašević i Bandić su lopine, samo što je Bandić ipak bio daleko bolji operativac u odnosu na Tomaševića"
"naravno da je Bandić pokrao ali isto tako krade i Tomašević"


To ti zoveš istinom, to su činjenice? Ta paušalna tvrdnja da bude osnova za nadjebavanje na poljoprivrednom forumu?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,125
Meni se čini da je ova tema korisna za one koji se bave poljoprivredom poput savjeta da ne koristimo naftu/gorivo jer na njemu netko puno zarađuje i da je to potencijalna opasnost da polj. gospodarstvo propadne. Bolje je koristiti motiku, drveni plug i kravice za oranje jer se tako smanjuje rizik od propasti, a ujedno se sprečava bogaćenje šeika i banaka.
Čitam to teoteriziranje i nikako mi nije jasno kako se to ne može primijeniti na nivou države i svijeta da nam svima bude dobro i lijepo? Pa kaj smo takve budale ili je sve tak posloženo da se to ne može promijeniti jer svijetom vlada kapital, a mi možemo samo lajati na mjesec?
Nije mi cilj da vrijeđam ili omalovažavam nikoga, ali se pitam kakve koristi od toga?
Trenutno smo ovu temu pretvorili u temu što se valja iza brda smeća i tko je kralj lopova jer valjda ljudi nisu prepoznali koliko se korisnih savjeta može iz teme izvući i kako ih primijeniti u svojemu životu i poslovanju.
 
Posljednje uređivanje:

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
Ja to ne gledam politički , možda netko drugi gleda.
Ja to gledam praktički , npr. jel su ulice čiste ili nisu...nebitno mi je je li to zeleni ili pokojni na funkciji gradonačelnika,ni jedan ni drugi a ni treći nisu moja politička opcija, nemam s nijednim poslove u kojima su me plačali ili me zajebali, tak da sam u ovome totalno nepristran..I dalje stojim iza svega napisanoga, a na vama je da gledate sliku svojim očima, svatko ima to pravo, ne oduzimajte meni moje.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh