• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
imao sam sitnih problema sa registracijom ,ma nisam ti ja za finu tehniku,sirak sam vidio kod bogeca prošle godine samljet na 5cm mila majko koja poslastica za krave ,bogecova bala kada ju nafrče sa noževima ima preko 800kg divota za nositi po našim uređenim putevima kvara nema možda 1do 2posto ,ponekad sam imao osječaj da bolje jedu i daju više mljeka od sirka nego od ljulja,ovaj što smo posijali ove godine postrno sijano je 25kg na 1900hvati ibude košen samohodnim silokombajnom koji ima kemperov adapter koji kosi mislim3metra:partyman:

Jel to kod bogeca sirak siliran u silos ili u rolo bale? Ako je imao i u balama i u silosu koji je onako po tebi bio bolji tj. koji su krave bolje jele?
1900 hvati koliko je to kvadratnih metara?
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Jel to kod bogeca sirak siliran u silos ili u rolo bale? Ako je imao i u balama i u silosu koji je onako po tebi bio bolji tj. koji su krave bolje jele?
1900 hvati koliko je to kvadratnih metara?

oko 7000m2 ti je to.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sirak isudanska trava

najbolji odgovor bi mogao dati bogec ali on je razapet od posla i škole, njegova balirka reže negdje oko 10cm i pošto radi zbilja po propisu bala je od sirka blizu tone tako da su mnogi kojima je balirao ispočetka imali probleme sa transportom moje iskustvo je da na tim balama nisam imao kvara ništa samo mi smo nosili bale kod kuče i tamo smo ih omatali ali bogecov sirak samljet na samohodni to vam je san snova
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sirak isudanska trava

kiša je konačno natopila zemlju ali u mom kraju osječa se velika nestašica hrane,ovih dana samo plugov ili tanjurače paraju strnjake nikada nije bilo toliko pooranih strništa kao ovo ljeto ,traži se vreča sirka ili susu ,daj šta daš pojedinci pripremaju lagano zemlju i za ljulj tako da uspiju do zime pokositi barem nešto tko je kosio obične livade kasno malo bude nakosio otave jedino da jesen ne iznevjeri inače budu mesari imali nazimu puno robe na ponudu
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sirak isudanska trava

danas provjerio niknula susu ima i zobi pošto je bilo tanjurano ako uspijem postaviti slike ali prvo moram uslikati,pozdrav:gitarist:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Par slika






molim povecajte slike
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sirak isudanska trava

ovo su slike stare 3 godine ali je bilo idealno za sirak ,sijano je sa malom OLTgama14 22,5kilograma na jednu ral divota od sirka, hvala kići na pomoći oko postavljanja slika:drinkers:
 
H

Hurlimann86

Guest
Par slika




molim povecajte slike

Kad kopiraš samo izbrišeš "th" iz koda svake slike i to ti je to.
Inače odličan sirak:supz:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sirak isudanska trava

to vam je stara slika iz 2008,sijan je početkom 6 mjeseca ,a ovo je košeno28.7 ali morate znati da je ta godina bila i topla i bilo je dosta vlage za rast,baš na toj zemlji dobro smo nagnojili jer smo ju kupili jesen prije:drinkers:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ovo je slika od 22.7 potanjurano strnište od zobi

Uploaded with ImageShack.us:partyman:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ovo je nakon deset dana nikla zob jer mi dobili led pa niklo sve što je imalo klijavost sutra probam poslikati i niknutu SUSU

Uploaded with ImageShack.us:partyman:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
"Ovo su slike stare 3 godine ali je bilo idealno za sirak ,sijano je sa malom OLTgama14 22,5kilograma na jednu ral divota od sirka, hvala kići na pomoći oko postavljanja slika..."

Ajkula....

Nisam siguran jesi li greskom napisao da si posijao sirka 5 kilograma na jedan ral ( 5 700 kvadratnih metara ) ....nekako mi se čini premalo sjemena na onakvu masu koju si kosio na slikama...jer...

Na pocetku teme str. 3 bogec je napisao da se sirak sije 30 kilograma na ral ili jutro !!!!

A ti si posijao 6 puta manju kolicinu ????

Doduše jest napisano ako treba gušći sklop sirka onda tu količinu, ali i ono sto vidim da si kosio meni izgleda dovoljno gusto....

Posto kod nas nema rolobalirke ja bih posijao za silirati silokombajnom za kukuruz...naravno tek sljedeće godine.
 
M

MOCO

Guest
evo sad mogu reći: LUCERNA JE ZAKON
sijao sam svašta jer sve povjerujem, od sada sijem samo lucernu i sušim je u sijeno!!!!!!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nije 5 nego 22,5kg toliko je orginal pakovanje grazera i toliko izašlo po rali rezultat si vidio na slici,a što se tiče lucerne,ne kažu za nju da je kraljica polja ,istina je da sve drugo je čisto kemijanje ali šta se može ,takav je život nas umjetnika:axe:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
nije 5 nego 22,5kg toliko je orginal pakovanje grazera i toliko izašlo po rali rezultat si vidio na slici,a što se tiče lucerne,ne kažu za nju da je kraljica polja ,istina je da sve drugo je čisto kemijanje ali šta se može ,takav je život nas umjetnika:axe:

A joj onoliko 22-icu da ne primjetih...:D
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
A joj onoliko 22-icu da ne primjetih...:D

Nisam je ni ja primjetio jer mi se učinilo da je sijao sa OLT Gama 14 22.
@ajkula na koji si međuredni razmak sijao? Jer ja ovoliko sjemena sijem na 1ha (10 000 m2) a međuredni razmak je 25 cm.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
znači idemo ispočetka,sijem sa olt gama 14 redi ali spirala ide druga ne ona za žito,sijem sve redove jer kosim sa bubnjastom kosom 185,ali bi bila bolja manjeg zahvata jer mi prekretač hvata takva tri otkosa pa ima mali ferko puno posla dok to prekrene,skala je otvorena na 6 i onda vam izlazi 22 kg na ral ako je slabije pripremljena zemlja za jedan broj gušče,ovako gust sklop nije debela stabljika i rolo preša to lakše pospremi,druge razmake u sijanju nisam probavao jer meni ovaj odgovara za naš sistem pospremanja i košnju za zeleno za krave:partyman:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
OK to je sasvim drugi način i pripreme i korištenja. :mrgreen: Ja sijem za silažu a radim sa silokombajnom. :gitarist: Tako gusta sjetva mi uopšte ne odgovara.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
OK to je sasvim drugi način i pripreme i korištenja. :mrgreen: Ja sijem za silažu a radim sa silokombajnom. :gitarist: Tako gusta sjetva mi uopšte ne odgovara.


Jesi otvorio silazu sirka...kako se kravice ponašaju, imaju li kakvu primjedbu ??? Ima li pokvarenog, izuzimas li je dovoljno brzo ili se ipak uspije pokvariti nesto???
 

Najnoviji postovi

Na vrh