• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa možda je svejedno ali ne može me nitko uvjeriti da se i u mikserici izmješa sirak izrezan na 10-15 cm i onaj od 80-120 cm isto,nema logike
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Pa sve i da može, pitanje je koliko vremena treba miješati da bi se dovoljno dobro usitnilo.
 
M

MM-Agroplus

Guest
Pa sve i da može, pitanje je koliko vremena treba miješati da bi se dovoljno dobro usitnilo.

Pa normalno mixerica treba isjeckanu masu i utovarena i izmješana 15-20 minuta
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kažu još velike topline pa nek raste ako nije previsoka,uglavnom do -2 ona raste a onda gotovo ,mora se kositi
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
ljudi,,sta sa sudanskom,,da kosim,,ili neka jos raste,,nije za silu jos kositi??

Ako ćeš je u silos ili rol bale onda je pusti nek raste sve do prvog mraza. Ako ćeš za zelenu hranidbu onda prati da ne prestari.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
kako se dolazi do krmnog sirka onog grazer. netko je jednom spomenuo naručivanje iz Amerike, e sad mene zanima kako to ide, jer ja sam našao neku stranicu gdje me obasuo nekim dozvolama za uvoz itd. jel se onda zbilja ne može nikakvo sjeme naručiti jednostavno izvana?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Jel baš mora biti Grazer, može li neki drugi? Ako ćeš već uvoziti onda možeš uzeti i Srbijanski NS Džin, daleko je jeftiniji od Grazera.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Jel baš mora biti Grazer, može li neki drugi? Ako ćeš već uvoziti onda možeš uzeti i Srbijanski NS Džin, daleko je jeftiniji od Grazera.

Bio sam kod Bogeca neki dan...i on kaze da ove godine nije sijao Grazera nego zerberus od KWS-a i da najvjerovatnije tog grazera neće biti na vidiku i jos je rekao da je ovaj kws daleko podbacio u odnosu na grazer...a za Dzina nisam siguran da li je na listi da se moze uvesti u Hrvatsku.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
no, kako to sa uvozom funkcionira? ja se ponadao da samo odeš na webshop (ta ga američka firma ima) platiš preko PayPala i to je to kad ono ćorak...

Zanima me ovi koji su naručivali koja je procedura
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ovako da pojednostavim,NS Đin kao nije na sortnoj listi i ne može se javno uvesti u RH,ako imate pouzdane vozače busa oni to odrade sa pola gasa,navodno da Bede iz agrogeneticsa sa ekipom selekcionira Đin i da bude onda prek njih ali normalno po večoj cijeni,što se tiče Grazer n tu su lokalni muljatori usrali motku,jer firma iz G.Polja je godinama uvozila iz Italije ,inače on je proizvod Monsanta,onda su došli neki novi igrači i počeli izmišljati toplu vodu,znam da su kao nudili Bogecu iz firme Dekalb da kao posije ogledno polje da se vidi kako to raste a oni nemaju blage dume da smo mi več sijali Grazera prije 5 godina,i vjerujte svi ovi na tržištu mu nisu ni u čemu konkurencija ali vjerujem da se tržište bude moralo malo posložiti jer sirku je zagarantirana budučnost ako nastave ovakve ekstremne suše,jedino ako ne nestane stočni fond:partyman::partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A zašto onda u ovoj sušnoj godini nije uspijela sudanska trava, bez kiše nije ni onda htjela rasti, sami korov je rastao, a kao sudanska trava raste i u suši.
Jel je sjeme neko krivotvoreno ili neznam ni ja kaj več??
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Šanana ne znam šta reći i sam sam sijao neku susu na dva manja komada i jedan je bio povaljan i to je dosta rijetko niklo ,tako da neznam šta je bilo ,jesu bila tri otkosa ali jako je to slabo bilo,evo danas sam vidio susjedovu na jednom brdu ,donji dio visoka metar na gornjem malo manja a u sredini sama ambrozija i sad nakon ove kiše počela ova u sredini se zeleniti,:confused::confused:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Jučer sam pobalirao treči otkos sudanske, na 1000 čhv, bilo 6 bala. Ukupno u sva tri otkosa dobio 14 bala, a s obzirom na sušnu godinu i prvo sijanje mogu reći da sam zadovoljan. Danas slijedi oranje za grašak i pšenicu:partyman:
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
mi sigurno nebumo više sirka sijali, gde je bil jarek tu je bil dober, a na ocjeditim zemljama nikaj, sranje dok je kukuruz na tiakvim zamljama bil zadovoljavajuč
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Čujem danas da bude u prodaji kod nas NS Đin,jedna firma iz BJ bude imala u ponudi,budemo probali jedan hektar samo dok čujem cijenu za sjeme ,jer ako bude paprena morat če raditi crno tržište preko granice,prošlogodišnja susu slabo se pokazala,izgleda da i tu patvore i kemijaju sa sjemenom:confused:,prodaja u N.Sadu kreče u veljači,prošle godine je koštao 1eur za 1kg ,to je prihvatljiva cijena a ne ono mučkanje kod nas sa brojem zrna:weedman::weedman:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
mi sigurno nebumo više sirka sijali, gde je bil jarek tu je bil dober, a na ocjeditim zemljama nikaj, sranje dok je kukuruz na tiakvim zamljama bil zadovoljavajuč

je vidiš podravec to nije lijepo tako pričati protiv sirka:rolleyess::rolleyess:kod mene se sijao prvu godinu i prinos triput veći nego kokuruz..sudansku sijem već jedno 6 godina ali sirak je nešto nevjerovatno..zato nemoj biti uvjeren da nevalja sirak nego možda tvoja tehnologija..negdje si pogriješio..budem stavio sliku da vidiš šta je sirak bez mrvice umjetnog gnoja u kasnijoj sjetvi i naravno na ocjeditom zemljištu..mjerio sam visinu i bio je visok oko 3.metra i 60 cm..u subotu sam načeo kobasu sa sirkom i nevjerovatno kako super izglweda i miriši a krave lude za njim totalno,dok im sjenaža ljulja baš nije prijala..sorta je bila od kwsa.:finga::finga:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Grazer N to je kralj ,nema više šanse bez sirka ili susu biti,samo više komada posijati i kosiš cijelu godinu:prayer::prayer:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Grazer N to je kralj ,nema više šanse bez sirka ili susu biti,samo više komada posijati i kosiš cijelu godinu:prayer::prayer:

samo kombinacija sudanke i sirka i nema brige sa sušom..zanimljivo je to kak ljudi misle da je taj sirak onaj divlji što zagađuje zemlju..došao ja po špric u nartu kod marije i tak pričamo kak mi treba taj špric da mi u sirku nebude trave a neki deda što je čekao na red iza kad je to čuo počeo vikati da nisam normalan,da šta mi je?on se bori da suzbije sirak a ja sijem..i tak on viče a kad ga je marija oprala zašutio stari odma...treba našima ljudima puno da prihvate neke nove stvari,pogotovo onima starijima:partyman:ajmo na jenu ajkula:drinkers:ti onu sa limunom a ja:drinkers:neku tamnu,možda tomislav..živio:partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sudansku travu SU-SU sijemo več par godian unazad i samo prve godine (kišne) je bila stvarno extra (pola jutra, 2 otkosa 23 ili 25 rolo bala), recimo ove godine, jednostavno niej uspjela, suša ju je potamanila. Ili je krivotvoreno sjeme il ine važi ona da njoj suša ne smeta, jer po meni bez vode nema života!
 

Najnoviji postovi

Na vrh