• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

ŠANANA IMT 565 kaže:
Jel ovo da se nebi smjelo kositi mladi sirak, jel to isto vrijedi i za su su???

Mene sirak baš previše ne interesira, nego me jako interesira SU SU, pa me interesira sve u vezi toga!!!
Koliko bi se dugo trebalo čekati izmađu otkosa da se može ponovno kositi?
Dali postoji neki određeni period, ili onak kak se vidi na polju koliko napreduje susu?? :scratch


sve vrijedi i za su su, ako se koristi kod visine iznad pola metra nema frke , samo maži, sirak i sudanska trava su dva hibrida koji se razlikuju samo u par malih sitnica :shock:
hmmmm period , pazit na gnojidbu tj košnju iza prihrane i visinu i to je to :D

eto svanuo je lijepi dan ( ko po običaju meni se ništa ne radi ), i krenusmo mi slilirati sirak :D
dođosmo na polje i krenusmo, kad ono nejde, štopa se :roll: dovraga i bestraga, kaj sad :shock: sve isprobali i došli do zaključka da treba zgrtat i ajmo i to delat pred silokombajnom ( bdw drapio pogonski remen i ležaj od opterečenja na favoritkama :cry: ), i sad ide ko ludo, svakih 20 metara puna prikolica zapremnine 4 tone :D
sa dvije i pol rali ( bilo tri al sam prije kosio) sam dobio 33 prikolice , a po prinosu usporedbe radi prešišao je kukuruz i to dobar kukuruz za kojih pola rali, a sirak i sudanska če dat još najmanje tri otkosa, ovisno o godini.
precizne podatke o sastavu i svemu ostalom ne smijem pisat dok ne budu službeni :!: :!: :!:

evo freš pikčrs
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

marko hurlimann xa86 kaže:
koliko te kosta siliranje??

600 kunića po rali iliti jutru, a s obzirom kakve ja kerefeke uvjek imam to je jako povoljno
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Re: stočni sirak i sudanska trava

Koliko je to kubika prikolica?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: stočni sirak i sudanska trava

a koliko ti ima s krava??
takav mamut je i u mome kraju.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

mario kaže:
Koliko je to kubika prikolica?

u kubikima neznam, ali vozili smo sa 4 prikolice u koje stane 4 tone zrna pšenice kad su ravne , sa ovim dodatnim stranicama

marko, ja imam sveukupno 30 komada sa junicama ,ženskom teladi, do kraja godine bude sigurno 40
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: stočni sirak i sudanska trava

pa mnogo ti imas hrane za 30komada :roll: ;)
ali tako treba od viska glave ne boli :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Re: stočni sirak i sudanska trava

Dal budu ta tri otkosa s takvim prinosom?

Čime si to gazio?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: stočni sirak i sudanska trava

mario kaže:
Dal budu ta tri otkosa s takvim prinosom?

Čime si to gazio?
pa valda s crvenom munjom ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

marko hurlimann xa86 kaže:
pa mnogo ti imas hrane za 30komada :roll: ;)
ali tako treba od viska glave ne boli :D

oh da mnogo, imam mnogo previše :D imam za preko 50 krava sa podmladkom hranit, još nisam polovicu bala sjenaže dovezo doma, stoji na poljima, slama još čeka :D

mario svaki sljedeči otkos če dati manje, oni koji su posijali oko 1.5. kose več 3 otkos ako je dobro gnojeno, kod visine od oko 80 cm.

što se tiče gaženja, gazio je zetor i iza je imao valjak, a onda sam ja preuzeo kad je posao krenuo i počeo gazit sa munjom :D u silos je bacana sol, na tu masu oko 20 kila, tak ja uvjek radim u silaži i nikad nema pokvarenog :D
po mojoj procjeni ovaj silos se nebi trebao otvarat sve do prosinca il dulje :D

slikica gdje munja preuzima ulogu gaženja

Obrisan neispravan link.
 
B

bduda

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

Zašto stavljaš foliju ispod silaže?
koja je energetska vrijednost i koliko bjelančevina ima u toj masi?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Re: stočni sirak i sudanska trava

bduda kaže:
Zašto stavljaš foliju ispod silaže?
koja je energetska vrijednost i koliko bjelančevina ima u toj masi?

Pa nije lud da sa zemljom miješa.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: stočni sirak i sudanska trava

Dobar taj MF kao dekor, ali bi bolje bilo da su sve cure iz mjesta zadigle suknje i tancale ;) Šale malo ;)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: stočni sirak i sudanska trava

Evo, danas sam uslikao svoju susu. Sijana je pred 40 dana i mislim da mogu biti zadovoljan. Da napomenem, ja sem visok 192 cm. Preksutra valjda kosim i nek malo prevene, pa u role. Obrisan neispravan link.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: stočni sirak i sudanska trava

He he, sad kad sam vidio tvoju sliku, sjetih se i ove :)

Obrisan neispravan link.
5,2 m ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Re: stočni sirak i sudanska trava

Kontam kaže:
He he, sad kad sam vidio tvoju sliku, sjetih se i ove :)

Obrisan neispravan link.
5,2 m ;)

Lijepo, ima toga za kupit kod nas????'''' :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

mario kaže:
bduda kaže:
Zašto stavljaš foliju ispod silaže?
koja je energetska vrijednost i koliko bjelančevina ima u toj masi?

Pa nije lud da sa zemljom miješa.

upravo tako, nije bitno da bude betonirani silos, bitno je da masa bude kvalitetna i bez kvarenja, a moje krave nije briga za estetiku u silosu, bum i ja napravio betonske silose uskoro :D
imam starih najlona , pa tak da nije problem stavit ispod

o energetskoj i proteinskoj vrijednosti za sad ne smijem pisat jer je sve još na agronomiji u laboratoriju , a to mi je ujedno i diplomski :D uskoro čete sve znati iz prve ruke , to su pokusna polja susu i grazer n :D

onako po seljački rečeno po vrijednosti , KRAVE DOJE KO LUDE :D :D :D

onih ruskih kukuruza ima kod nas, susjed je sijao krajem 3. mjeseca i sad silira, pečenjaki su odavno prošli :D

cabage, šta da kažem, osim bravo majstore :D :D kad pokosiš ostavi dva dana da se prosuši, kak bi rekel sutra pokosiš , a dva dana iza baliraš, prati stanje na polju :D , bude tu bala i bala, bdw el si uplatio novog pasata kad bale prodaš :D :D :D
slikica kad je zeko gazio sa valjkom, nakon toga je munja nastupila u akciju :D (ipak u podne je meni rano za neke velike akcije :mrgreen: :finga: :finga: :rolleyess: :rolfer:
Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

dobro to vama ide!!!!! :mrgreen: :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

ŠANANA IMT 565 kaže:
dobro to vama ide!!!!! :mrgreen: :D

a mora iči, ipak se vidi s ceste kaj delamo pa moramo bit vrijedni :mrgreen: :mrgreen:

bdw silos je dimenzija sljedečih, dužina 25m, širina 8m, visina na visokom djelu 1,6 metara :D :D

šanana udri ti par rali toga iduče godine :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh