• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Moja SU SU je malo manja i moram priznat da je super stvar za male stočare za kosit za zeleno. Puno mase se dobi, ne pari se možeš kosit svaki treći dan i digne mlječnost. Jedini problem je kod nas pakiranje od 15 kg. Trebalo bi se snač pa kupit u Bosni ili Srbiji.
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
e moj KRESO druze u Srbiji je nije bilo ove godine...bar je ja nisam mogao naci...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Zadnje sijanje susu danas za ovu godinu,neka bude jedan otkos krajem 8 mjeseca i bude ok,sjemena je bilo oko 12kg naj taman za pola rali,suho i prašina,moralo se povaljati ali i najavljuju neku kišicu idući tjedan,



i na kraju na drugom komadu susu drugi otkos koji se kosi za zelenu ishranu,kravice imaju čistu uživanciju u ovim vručim danima

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Zadnje sijanje susu danas za ovu godinu,neka bude jedan otkos krajem 8 mjeseca i bude ok,sjemena je bilo oko 12kg naj taman za pola rali,suho i prašina,moralo se povaljati ali i najavljuju neku kišicu idući tjedan
Mislio si otkos baš krajem 8 mjeseca ili 9:(think):
Ipak ,islim da nije moguće da bu izrasla za 30 dana:eek::
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma bitno da do mraza dođe na 80-100 cm,bude on nikao jer voli ovo vrijeme,uglavnom kravicama bude dobro došlo
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Krece opet u pitanju je ns dzin,mada mi je dosta tanka stabljika...

d51v.jpg

a3ti.jpg
 
Posljednje uređivanje:

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423

]


Sudanska trava košnja , sušenje i baliranje . nakon 20 dana bez kiše i na 35 stupnjeva opet raste .Inaće predusjev DTS orano u proljeće , sjetva polovicom 5mj. Prvo jedna košnja polovicom 6mj. na visini 15cm i pravi otkos krajem 7mj.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj si s ovim prvim otkosom na 15 cm???
Znaš valjda da je štetno sve kaj je ispod 50 cm?

Malo mi je bezveze ovak sušena, mislim da je kvalitetnija i hranjivija kad se svježa daje kravama!
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
To je bačeno a kosi se zbog korova i da bolje izbusa . Inače zaštita od korova nije rađena kao bilo kakva gnojidba . Ta parcela mi je dosta na udaru divljih svinja i daleko od kuče za košnju zelenog po vručini zato je sušen . Hranim ovce i vrlo ga rado jedu .
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
a koje to sorte ima syngenta?? ja sam bio na sajtu i nisam nasao nista samo repa suncokret kukuruz?? inace ja cu uzeti kws dzin :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Evo mog sirka nakon ove kiše
sirak.jpg

:mur::mur::mur:

Malo mi je bezveze ovak sušena, mislim da je kvalitetnija i hranjivija kad se svježa daje kravama!

Ovdje je jedan farmer sušio sudansku i balirao u kocke. Kaže da se krave dave sa tim sijenom koliko ga jedu.

a koje to sorte ima syngenta?? ja sam bio na sajtu i nisam nasao nista samo repa suncokret kukuruz?? inace ja cu uzeti kws dzin :)

Džin je od NS-a a ne od KWS-a :) inače KWS u ponudi ima uglavnom sorte koje su namjenjene za proizvodnju bio plina a ne za stočnu ishranu.
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
haha dobro izvinjavam se svima, greska u kucanju :) :)
auuuu znas koliko sam ja informisan ako ugreje sunce ona ce se sama podici,u suprotnom samo rotaciona!!
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Jugi kws ti ima samo velika pakiranja od mislim 250 000 zrna sto je kolicina potrebna za 1 ha,sto bi tebi bilo pretpostavljam previse,a o cijeni da i nepricam 1200 kn(150€)....
Drzi se ti Novosadskog,oni imaju pakiranja i od 5 kg. i puno,puno su jeftiniji,samo se na vrijeme imformiraj di ga ima u prodaji,i po potrebi naruci....
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Znam da će se podići, nije ovo prvi put da mi sirak polegne. :) Skoro svake godine mi se to desi na nekoj parceli. To bez problema riješi silokombajn, on podigne sve i struk, iza njega ništa ne ostaje :)
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
Jugi kws ti ima samo velika pakiranja od mislim 250 000 zrna sto je kolicina potrebna za 1 ha,sto bi tebi bilo pretpostavljam previse,a o cijeni da i nepricam 1200 kn(150€)....
Drzi se ti Novosadskog,oni imaju pakiranja i od 5 kg. i puno,puno su jeftiniji,samo se na vrijeme imformiraj di ga ima u prodaji,i po potrebi naruci....

ja sam slucajno pomenuo kws tj, zeznuo sam se, a ovog puta mi nece pobeci, resio sam da novosadjanima stanem na rep, svake nedelje ima da ih zovem od decembra da pitam jel krenulo, cim krene prodaja bicu prvi u redovima da ga kupim, pa taman pesaka isao za beograd i rimski sancevi:icon_super:
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
Znam da će se podići, nije ovo prvi put da mi sirak polegne. :) Skoro svake godine mi se to desi na nekoj parceli. To bez problema riješi silokombajn, on podigne sve i struk, iza njega ništa ne ostaje :)
e bas da te pitam kad smo vec ovde jel bih smeo recimo takav sirak da dam kravama da jedu, ovi kod nas u apotekama kazu da kad istera metlu opasan zakrave, sto me bas zacudilo, ja znam da ne sme da se kosi ispod 50cm i to samo prvi otkos a za ovo drugo nisam cuo:(think):
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
KWS ima u ponudi sirak ZERBERUS (250 000 zrna pakiranje/1 ha) i TARZAN (250 000 zna pakiranje/1ha) te križanac sirka i sudanske trave FREYA (350 000 zrna pakiranje/1ha) svi ti sirkovi su STOČNI SIRKOVI!
Iduće godine u ponudi će biti i BULDOZER koji je za biomasu i radi se na tome da će se svi naši sirkovi moći tretirati svim kukuruznim herbicidima.
Razlika između KWS sirka i konkurencije je ta da pakiramo 50 000 zrna više u pakiranje jer sjetvena norma je 20-25 biljaka/m2 odnosno 30-35 biljaka/m2 za FREYU i KWS sirak za razliku od ostalih na Hr tržištu se regenerira nakon otkosa.
Za ishranu stoke može se koristiti iznad 70 cm a najhranjiviji je kad isformira metlicu i kad je zrno u istoj u voštanoj zriobi te je tad najpodobniji za siliranje.
http://www.youtube.com/watch?v=S6H2bY64r80
http://www.youtube.com/watch?v=RPvMiVp1cZs
http://www.youtube.com/watch?v=Cc7vOlmC3jQ
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
nema tog sirka i sudanske trave koji mogu zamjeniti i losiju kukuruznu silazu...sirak je nuzno zlo u ishrani mlijecnih krava,ja sam prosle godine krenuo sa SU-SU -om (sjenazon, tj bila je u rolo balama) nakon 3 dana postupnog uvodenja proizvodnja je pala za 20% i odma sam to izbacio iz hranidbe i vratio se na cistu kukuruznu silazu..
za junice je sasvim ok, nema puno energije pa se ne debljaju a ima dosta vlakana pa se moze usparati na sjenu..govori se o sirku da su veeliki prinosi,jesu ali koliko se dobije suhe tvari po ha??skoro koliko i s kukuruzom a energetska vrjednost je neusporedivo na strani kukuruza...pogledajte malo koliko se sirka sije vani tj na zapadu...dosta malo,kod nas ga guraju kao da smo saharsko podrucije,sve sami lobisti..
ove godine imam KWS Zerberus i neki Syngentin,posijan je samo zato sto nije mogao ici kukuruz losa zemlja,tj u zakupu je imam..ne izgleda lose taj sirak ali dabe kad je takav kakav je...hranidbeno los...
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
ZvonimirKWS kako da kod nas nema manjih pakiranja,jel moguce uopce narucit par kila?
 

Najnoviji postovi

Na vrh