• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 502

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Pozdrav.. Kako sam u predstavljanju napisao otvaram ovu temu u kojoj za početak predstavljam svoj traktorček, a nadam se da ću istoj moći potražiti pomoć i rješavanje nadograđivanje kaj god mi padne na pamet:gitarist: ...
Znači ovo je moj Štoret iz 1984g. Zbog puknuća bloka stajao je nekih 6 godina u , garaži no s obzirom na potrebu (koja je s vremenom sve više rasla) i moj hobi mehanike odlučio sam zasukati rukave. Tad sam imal još jednog malog Ursana 2 cilindra, struja kemijana sa 6V na 12V i uvijek problemi s njom i paljenjem. Obzirom na starost i slabost tog Ursana odlučio sam ga frknuti i za tu lovu sredit Štoreka. Ursus je otišao (jadni ljudi iako su upozoreni na neispravnu instalaciju) u cca sljedeća 2 mjeseca se zapalio i obgorio. Na svu sreću nikome nije bilo ništa, a mehanika kolko sam ga vidio u još nekoliko navrata kasnije i dalje fercera. Ovo su pikice 2006g. nakon što sam napravil generalku:
Novi blok,
Nova glava,
Perkins klipovi sa 5 karika,
Nove dize i tu se moral upetljat Bošista sa poštelavanjem pumpe (uf kak me ljuti kad nekaj ne mogu sam),:madmana:
Naravno leteći i obrada radiljic
Očiščen, oguljen, i zlakiral sam limariju sa hamerideom, a motor neki akril za tu namjenu…

72555951.jpg


48762512.jpg


15366528.jpg


49441078.jpg


Nekih drugih slika nemam.. kasnije mu je još stavljena kabina, a sad je trenutno u garaži jer ide na nove preinake. Traktorom kroz godinu si odrađujem oko 60tak metara drva, nešto zemlje odorem , potanjuram.

E sad mi je negdi procurio rezervar, baš sam ga jučer skinuo. Planovi su da proširim i malo uredim kabinu. Izoliram i utišam iznutra koliko je moguće. Složim instrumente za kontrolu motora, možda grijanje. Promijenim sva ulja i prilagodim šumi čim više..

Razmišljam i o punjenju guma vodom ..iskustva imate kakva?

Ovo zadnje je produkt prelaganog traktora za ovaj motor i nedostatak prednjeg pogona u šumi .. zna li netko od čega bi se dao pripasati?

Eto... tolko zasad.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Kao novi je. U ovo je uloženo puno truda i rada. Vidi se da je se radio za sebe jer se pazilo na sitnice prilkom farbanja.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,663
Ne kužim se previše u Štore traktore jer ih baš kod mene i nema ali ovaj motor mi nije jasan koji je na njemu, znam da su stavljali gore fiatove mašine ali mi ovo ne liči na fiata, ili se varam:scratch

Inače stroj izgleda za čistu peticu, svaka čast na trudu.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ako se ne varam, Štore 502/504 je Rakovica motor. Fino uređeno!
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ne kužim se previše u Štore traktore jer ih baš kod mene i nema ali ovaj motor mi nije jasan koji je na njemu, znam da su stavljali gore fiatove mašine ali mi ovo ne liči na fiata, ili se varam:scratch

Inače stroj izgleda za čistu peticu, svaka čast na trudu.

Koko je u pravu. Motor je Rakovica i ne bi vjerovali napravili su blok 2006 u IMR-u za mene, zapravo tih godina se proizvodil 549, blokovi su isti samo su preradili provrte za agregate prema orginalnim nacrtima. Uglavnom blok i glava su me ispali jeftinije skoro dvaput iz IMR-a nego da sam naručival ovdi u HR i dobil bi samo Indijsko:rolleyess:
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Sused,traktor ti je ko slika(ja sam u Trnju-lekneno)I sam mislim ovu zimu tak nekak srediti svojeg MF-a iz 58 godine.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
:rolleyes:
Sused,traktor ti je ko slika(ja sam u Trnju-lekneno)I sam mislim ovu zimu tak nekak srediti svojeg MF-a iz 58 godine.

Ahoj sused,,, jednim dijelom su i moji korijeni od tamo (Obrezina) pradjed mi je živio tamo. A i sam kraj pogotovo mislim da je sad već ex "Stari RIm" mi nije stran :D...

Sretno u radovima i slikaj ga prije posla ako već nisi
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Nisam još ništa slikal ali budem i prije i posle posla.I u toku radova naravno,a sada sam u traženju dijelova, makar mislim da je najbolje kupovati po starim dijelovimaJa sam tam dotepenec jer nisam imal kaj pametnijeg za delati pa sam si i to natovaril na glavu..Daj mi reci kaj nisi našel orginal farbu ili ti se nije dalo tražiti.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Nisam još ništa slikal ali budem i prije i posle posla.I u toku radova naravno,a sada sam u traženju dijelova, makar mislim da je najbolje kupovati po starim dijelovimaJa sam tam dotepenec jer nisam imal kaj pametnijeg za delati pa sam si i to natovaril na glavu..Daj mi reci kaj nisi našel orginal farbu ili ti se nije dalo tražiti.

Eto i sad si mi sused :D...

Dobro si napisal ni mi se dalo tražiti, a i hamerit se stvarno dobro pokazal unazad ovih 5 godina. Samo naravno kod lakiranja boju sam miješal sa original njihovim razređivačem jer mi je probni špric ispal u banani miješan sa običnim nitrom,,, sve to ima svoje.

@Mane ja ga imam već godinama i još puno toga ne znam :p
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Od čega su prednje felge?
Kad su već ravna srca, zreži i ugradi utege u njih, izvana i iznutra. Prednja osovina ti bu zahvalna.
E da, i pofarbaj ih u originalnu boju, jer je ova rugoba za Štorea. ;)
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Od čega su prednje felge?
Kad su već ravna srca, zreži i ugradi utege u njih, izvana i iznutra. Prednja osovina ti bu zahvalna.
E da, i pofarbaj ih u originalnu boju, jer je ova rugoba za Štorea. ;)

Hm :shock:...malo si me zbunil? Sa takvim felgama je došel iz tvornice?

Hvala na savjetu o ovome sam razmišljal. Iako rađe bi da mogu puknuti gore prednji pogon. Ne jedanom sam izvlačil drva na zadnjim kotačima, a jednom prilikom zajašil i na grabrića na 1,2m visine :blackeye. Inače pošto si ti kolko vidim u tome jel 404 ima isti prijenos na prednjem pogonu ili od čega bi se još most dal pripasati?

Imaš kakva iskustva sa vodom u zadnjim gumama? Prelagan mi je za ovo kaj motor poklanja :supz:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Hm :shock:...malo si me zbunil? Sa takvim felgama je došel iz tvornice?

Hvala na savjetu o ovome sam razmišljal. Iako rađe bi da mogu puknuti gore prednji pogon. Ne jedanom sam izvlačil drva na zadnjim kotačima, a jednom prilikom zajašil i na grabrića na 1,2m visine :blackeye. Inače pošto si ti kolko vidim u tome jel 404 ima isti prijenos na prednjem pogonu ili od čega bi se još most dal pripasati?

Imaš kakva iskustva sa vodom u zadnjim gumama? Prelagan mi je za ovo kaj motor poklanja :supz:

Zdrobil budeš tu nježnu getribicu koju ima. Nemoj pretjerivati s šumom, jer on nije za to. Tu snagu koju motor daje pametnije je iskoristiti na kardanu ;)
Nabavi u oglasniku zadnje utege. Po potrebi ih lako skineš.
Za prednje felge sam davno napravil utege koji su išli iznutra u felgu, pa nisu niti bili vidljivi. Kak tvoje felge imaju ravno srce, možeš ugraditi iznutra i izvana. Dobil budeš oko 50kg na svakom kotaču. To ti je puno bolje nego na prednoj osovini.

Ja sam prije 15-tak let ugrađival prednji pogon na mojega 402. Originalni naravno. Sve drugo je kemija koju ti ne preporučam.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Zdrobil budeš tu nježnu getribicu koju ima. Nemoj pretjerivati s šumom, jer on nije za to. Tu snagu koju motor daje pametnije je iskoristiti na kardanu ;)
Nabavi u oglasniku zadnje utege. Po potrebi ih lako skineš.
Za prednje felge sam davno napravil utege koji su išli iznutra u felgu, pa nisu niti bili vidljivi. Kak tvoje felge imaju ravno srce, možeš ugraditi iznutra i izvana. Dobil budeš oko 50kg na svakom kotaču. To ti je puno bolje nego na prednoj osovini.

Ja sam prije 15-tak let ugrađival prednji pogon na mojega 402. Originalni naravno. Sve drugo je kemija koju ti ne preporučam.

Hah gle čuvam ga kolko mogu no nije baš da delam ja mjesto njega. Zato je napravljen ;). Dosad fala Bogu nisam imal nekih problema sa getribom osim normalnog:prayer: zujanja u 3-ćoj sporoj i 3-ćoj brzoj. Vše me u zadnje vrijeme baš kardan hebe. Nemrem ga ušaltat i onaj pogon preko kotača mi lovi skroz dolje čak izvan sjedišta. Moral bi se poigrati sa tim...

A za ovo pred 15 let da sam bil pametniji vjerojatno bi ko od šale mogel nabaviti i prvi pogon od 504,, sad em su rijetki em su ko suho zlato:madmana:
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ajmo malo dalje sa ovozimskim radovima :gitarist:

Znači ovih dana se radilo. Izvadil sam instalaciju, pukla mi je sajlica tachometra (jel ima neko viška :mrgreen:).

Našel sam krivca koji mi je slinil i di je puštal rezervar, a to je na povratu iz Boschice tik uz stijenku je mala rupica. Pokojni tata je dal presvuči kompletni rezervar sa još jednim slojem plastike. Kako je puštalo na iberlauf tako se zavlačila nafta između dva sloja i propuštala dolje kod pipice. Da bi bil siguran da je to jedina rupica moral sam nažalost to rastrgati (vidi se komad na drugoj slici) i provjeriti kompletni rezervar. Na sreću to je jedina rupica.

21112011250.jpg


21112011251.jpg


Onda se malo limarilo.. Jedno proširenje blatobrana sam otrgel, pa sam ga vario jer će sad kabina biti u širinu skroz preko njih.

Prije:

21112011254.jpg


Nakon obrade:

21112011257.jpg


Bilo je još nekih sitnih oštećenja no ni mi se dalo sve slikati :butthead:

Pa sam razrezal kabinu u tri dijela i počel kemijati pripasivati kak bude išla u širinu. Prednji kraj bude ostal iste širine. Vrata budu onda išla pod kosinu a bočne stranice u ravninu sa rubom guma i proširenjima. Dosad je bila širina odostraga vanjska oko 110 sad bude 155...

21112011253.jpg


21112011252.jpg


Zasad tolko..

Vičite ako smeta kaj postam slike ili Vam je to dosadno:scratch
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
samo ti stavljaj slike mi volimo slike


jos onda se iza ovog ekrana smijemo
i kazemo vidga sta radi brate hehe
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
takav zahvat kaj se tice kabine bi i ja moral napraviti. na proljece mi je pukla vilica za brzine pa smo kabinu dolje jemali. htjeli smo ju proširiti ali nije bilo vremena. al nam je još uvjek žal kaj ju nismo proširili.

i ocekujem daljnje slike kaj bum i ja tak napravil :)
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Budeš se preporodil sa kabinom.Ja sam se danas smrzel da nisam prste i nos osečal jer nemam kabine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh