• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 502

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Hehn kedere još nigdje. Original sa kabine su još uvijek, a kad ju postavim ovisno jel budem moral širiti šajbe vjerojatno ću morati nabaviti još. Ne znam još di?

AKo bog da kaj se tiče smrznutih prstekof možda skombiniram i grijanje....
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Nego kak!zakaj nebi malo grijalo nogice i ručice ,a po ljetu hladilo, ili makar kakav ventilatorček.Prošel sam danas podvečer kroz Bukevje pa da sam znal de si smo si mogli nekaj :drinkers:
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Nego kak!zakaj nebi malo grijalo nogice i ručice ,a po ljetu hladilo, ili makar kakav ventilatorček.Prošel sam danas podvečer kroz Bukevje pa da sam znal de si smo si mogli nekaj :drinkers:

Mogel si, za to sam uvijek :p, taman sam negdi sigurno bil u garaži,,
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Hola..

Eto imaše svadbu u subotu no nešto sam ipak uspio odraditi.. krojilo se i primjeralo:

26112011260.jpg


26112011261.jpg


pa se prihevtavalo:

26112011262.jpg


pa zavarivalo:

26112011264.jpg


I dobili smo odostraga veeeliku kabinu :supz:

26112011265.jpg


BTW napravljeno je još dosta no nisam sve stigao poslikati. Pripasivao sam još vrata i radio kosinu ,,, slike slijede uskoro.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Trebal si ipak ostaviti malo šire blatobrane izvana, tj, malo užu kabinu od vanjskog ruba blatobrana. Vidim da si ostavil, ali po meni premalo, kažem, na to tvoje, za debljinu cevi tj. u ovom slučaju pravokurnog profila, bi se ja uvukel još unutra. Izgubil bi malo na prostoru, ali bi i dalje imal dovoljno širok blatobran unutar kabine, a bilo bi lepše videti. Ovak, kad se stave stakla, dobit ćeš dojam "kabina veča od traktora"..
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Trebal si ipak ostaviti malo šire blatobrane izvana, tj, malo užu kabinu od vanjskog ruba blatobrana. Vidim da si ostavil, ali po meni premalo, kažem, na to tvoje, za debljinu cevi tj. u ovom slučaju pravokurnog profila, bi se ja uvukel još unutra. Izgubil bi malo na prostoru, ali bi i dalje imal dovoljno širok blatobran unutar kabine, a bilo bi lepše videti. Ovak, kad se stave stakla, dobit ćeš dojam "kabina veča od traktora"..

hmm da ako ga gledaš odostraga vjerojatno. No od naprijed će vrata biti u kosini i prednja šajba ostaje iste površine. Nisam još ni ja sam siguran u konačni izgled, ali vjerujem da neću pogoršati aerodinamiku Štoreta :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljepo kolega ljepo,,odrađeno za sad,,,,pa kolega je pisa da je možda preširoka,,,,ali vidit čemo,,,moguče,da če ispast ljepo čini mi se prednja strana preuska,a odiza se moglo pustit 10cm,blatobrana,,,,ali o guštima se ne raspravlja,,,ali otom potom..:partyman:
Za sada pohvale,,,,,:p,,
Po napisanom,,,vrata če ič u koso,,,a dali češ morat povečavat ih,,makar se sve da izvest..:?:

Ovo je bila kabina za 539,,,prije,,,ako se ne varam.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ljepo kolega ljepo,,odrađeno za sad,,,,pa kolega je pisa da je možda preširoka,,,,ali vidit čemo,,,moguče,da če ispast ljepo čini mi se prednja strana preuska,a odiza se moglo pustit 10cm,blatobrana,,,,ali o guštima se ne raspravlja,,,ali otom potom..:partyman:
Za sada pohvale,,,,,:p,,
Po napisanom,,,vrata če ič u koso,,,a dali češ morat povečavat ih,,makar se sve da izvest..:?:

Ovo je bila kabina za 539,,,prije,,,ako se ne varam.

Ahoj Hvala svima na komentarima i prijedlozima.. sad kaj je tu je vidli budemo u finalima kako će izgledati :confused:

Kostur je s jedne strane gotov i sad se peslaguju vrata. Gore će biti nešto šira cca 5cm, znači stakla mi više neće pasati pa će ići na burzu u zamjenu za malo veći plexi ili keš. Također staklo više ne može pasati zbog nagiba a plexi će se dati lagano popigati...

07122011270.jpg


07122011269.jpg


07122011272.jpg


07122011271.jpg


I da ne znam od čega je kabina sa takvom je došel... mislim da ima negdi prefarbanu pločicu budem potražil.
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
ak je kabina prije bila dost uska onda je valda štoreova kabina jer je i kod mojeg štorea dost slicna prvom dijelu ove prepravljene kabine
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A bogme imaš volju ..samo mi ulaz djeluje visoko ..jesi kaj razmišljal o tome?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Zavri otraga dva vertikalna stupa, tak da možeš koristiti originalnu zadnju šajbu. Onda dodaš dva mala prozora da zatvoriš blatobran.
Ovak velika kabina s tim nježnim stupićima i bez kutnih ukruta ti bude gorja nego da je nema (nije baš sigurnosni okvir). Još bi dodal i jednu poprečnu ukrutu iznad glave, iznad srednjih stupova, kak ima kabina na Torpedu. Em ti bude držala krov, em kabina bude puno sigurnija.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Zavri otraga dva vertikalna stupa, tak da možeš koristiti originalnu zadnju šajbu. Onda dodaš dva mala prozora da zatvoriš blatobran.
Ovak velika kabina s tim nježnim stupićima i bez kutnih ukruta ti bude gorja nego da je nema (nije baš sigurnosni okvir). Još bi dodal i jednu poprečnu ukrutu iznad glave, iznad srednjih stupova, kak ima kabina na Torpedu. Em ti bude držala krov, em kabina bude puno sigurnija.

Ti čovječe koda mi čitaš misli. Upravo takav je plan i bude tako s tim da ću još na svim spojevima u kut variti trokute od pločevine 0,5cm debljine i po vertikalnoj i po horizontalnoj osi cca 5cm :supz:

Btw planiram i neki krovni nosač tj ogradicu, da imam za nabaciti stuff gore, i eventualno gajbu, dvi pive, motorke i ostale prčkarije :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Nemoj variti trokute na taj način, jer grdo izgledaju. Izreži ih U profila ili komada kvadratne cijevi, te katete trokuta okreneš u kut cijevi, a hipotenuza onda zatvara kut po cijeloj širini cijevi. Na taj način nemaš oštrih bridova, a i ojačanje djeluje i u poprečnoj i u uzdužnoj osi.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Nemoj variti trokute na taj način, jer grdo izgledaju. Izreži ih U profila ili komada kvadratne cijevi, te katete trokuta okreneš u kut cijevi, a hipotenuza onda zatvara kut po cijeloj širini cijevi. Na taj način nemaš oštrih bridova, a i ojačanje djeluje i u poprečnoj i u uzdužnoj osi.

Ne loša ideja.. koristit ću ove kvadratne cijevi 40x40 i sa tim ću dobiti na krovu recimo uporište u ćoškovima za ušarafat tapicirung coool.. HVALA! :supz:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Mislil sam na mjestima spajanja ovih horizontalnih cijevi između blatobrana i vertikalnih stupova. Nego, na čemu bude sad stajala kabina kad si proširil blatobrane?
Razmisli o tome da ju postaciš na 4 silen bloka. Možeš i na 6, samo ti budu smetali na prednjoj strani blatobrana.
To bi ti značajno smanjilo buku.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ova kabina nema nikave šanse ako se traktor prevrne na prevelikom bočnom nagibu njive ...ovo može malo zaštiti kod eventualnog prevrtanja na realtivno ravnoj njivi usljed naleta na panj , rupu ili odbačeni stari šparet .
Za sve ostalo prekretanje ovo su čačkalice od proofila .
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Kabina bude po cijeloj svojoj prianjajučoj podlozi nalijegala na gumenu traku 2-3mm debljine i širine 4cm. Zadnja cijev ako si videl bude išla sa 4 M12 vijka kroz glavne nosače blatobrana- Naprijed su nosači od 0,8cm flaha koji se vežu na blok i kabina se bude šerafila na njih. Plus budu išli par šerafova kroz profile na blatobranu da ih pritegnu uz nju da nebi slučajno zvoncali. Najviše mrzim na autu ili bilo di kad mi nekaj s nekakvom frekvencijom vibrira :axe:....

@puknuti pa ne delam rollcage već kišobran :mrgreen:...šala naravno da ju planiram ojačati maximalno. Kod nas nije baš brdoviti teren više bi se mogel paziti nasipa (Sava) no zlu ne trebalo. Zasad je ovo kostur no kao što rekoh probal ga budem na dosta točaka ojačati, a da opet ne bude ruglo..:scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
Ahoj Hvala svima na komentarima i prijedlozima.. sad kaj je tu je vidli budemo u finalima kako će izgledati :confused:

Kostur je s jedne strane gotov i sad se peslaguju vrata. Gore će biti nešto šira cca 5cm, znači stakla mi više neće pasati pa će ići na burzu u zamjenu za malo veći plexi ili keš. Također staklo više ne može pasati zbog nagiba a plexi će se dati lagano popigati...



07122011271.jpg


I da ne znam od čega je kabina sa takvom je došel... mislim da ima negdi prefarbanu pločicu budem potražil.

Nemoj se ljutit,,,ali kako misliš skinut kabinu,,da ti traktor more van iz garaže,,,jer vidim da je ploča skrozniska,,,,,,,:roll:,dali češ je moč skinut preko blatobrana,,,,si razmišlja o tome..:?::?:Ovako gledajuči sa slika,,malo mi se čini mista za je skinut dole.......

za ostalo,,imaš volje svaka čast.:p
 
Na vrh