• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 502

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Nemoj se ljutit,,,ali kako misliš skinut kabinu,,da ti traktor more van iz garaže,,,jer vidim da je ploča skrozniska,,,,,,,:roll:,dali češ je moč skinut preko blatobrana,,,,si razmišlja o tome..:?::?:Ovako gledajuči sa slika,,malo mi se čini mista za je skinut dole.......

za ostalo,,imaš volje svaka čast.:p

Damn morao je neko skužit :D.. prepilit ću ju na pola...:butthead:..

Šalim se .... ide hauba dolje i s jede strane crijevo na kompresoru sa druge izlaz iz kompresora pa će se samo povući ispred traktora,, :gitarist:
 
B

BAGERISTA

Guest
Bitno je da je načina za skinut,,,jer čovik kad dela,,,na najbanalnije sitnice se zaboravi,,vijeruj mi..;)
Ako niš drugo bolje dasam na vrime upozorija,,,poslje more samo bit kasno.:shock:,,,samo naprid,,,,čini mi se da če dobro ispast,,...ovako kako je ja zamišljam:supz:
 
F

fair_play

Guest
@ autor

traktor odlično izgleda ovako obnovljenm, kao iz tvornice :)

Malo offtopic - taj štore čiji je to traktor? Nekako mi se po glavi mota da se je on u Rijeci proizvodio? Ili se samo Torpedo tamo proizvodio?
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
@ autor

traktor odlično izgleda ovako obnovljenm, kao iz tvornice :)

Malo offtopic - taj štore čiji je to traktor? Nekako mi se po glavi mota da se je on u Rijeci proizvodio? Ili se samo Torpedo tamo proizvodio?

Hvala ma komentaru, Štore je kooperacija Fiat i Slovenski Štore. Proizvodil se u Sloveniji..
 
F

fair_play

Guest
Hvala ma komentaru, Štore je kooperacija Fiat i Slovenski Štore. Proizvodil se u Sloveniji..

A u Sloveniji, zašto sam ja bio uvjeren da se u Rijeci proizvodio... pojma nemam.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Nešto se opet malo radilo...

pripasivao sam okvir zadnjih vrata i na kraju ispada da poprečni stupovi koji idu uz rub vrata točno naliježu na jednu rupu od nosivog šerafa kabine...:finga:,, onda sam sredio sitaciju da sam zavario maticu odozgora za okvir i stvar riješena :gitarist: (sad je unutra u cijevi)

08012012326.jpg


Rupa za zadnja vrata gotova:

08012012328.jpg


Navareni novi panti bočnih vrata i još su malo poštelana (proširena) u gornjem kraju da ljepše naliježu:

09012012335.jpg


I za kraj jedna malo sa stražnjeg bočnog kraja da imate malo cjelokupan dojam kako to dosad izgleda :scratch

09012012337.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,725
Ovi panti su ti preslabi. Zavari odmah 2...3 put jače, jer budu brzo otišli.
Inače, šteta kaj nisi išel okretat bravu, pa da su panti na srednjem stupu, tam gdje je najveći teret. A i puno je lakše ući u kabinu (jer se vrata ne zapiraju sama.
Koliko mi se čini, i dalje su ti ostale sfrkane prednje bočne šajbe. Si našel kakvu drugu varijatu osim pleksija?
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ovi panti su ti preslabi. Zavari odmah 2...3 put jače, jer budu brzo otišli.
Inače, šteta kaj nisi išel okretat bravu, pa da su panti na srednjem stupu, tam gdje je najveći teret. A i puno je lakše ući u kabinu (jer se vrata ne zapiraju sama.
Koliko mi se čini, i dalje su ti ostale sfrkane prednje bočne šajbe. Si našel kakvu drugu varijatu osim pleksija?

Razmišljal sam o pantima i stavil budem još jedan između. Nema više tereta gore (još jedan + za plexi :heart:)..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,725
Srednji pant ti niš ne drži. Postavi dva poštena na čim većem razmaku.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
idemo dalje ... :rolleyess:

Znači kombinirao sam neka dodatna ojačanja i učvršćenja kabine na za to predviđene nosače ispod blatobrana, pa su ispali ovakvi nosači na svaki kraj...

21012012372.jpg


Onda dodatna pritezanja uz blatobran da se izbjegne ćim više mogućnost vibracija iako će cijela kabina nalijegati na 2-3mm debelu gumu..

21012012371.jpg


Pa finaliziranje prepravki vrata i podešavanja.

21012012368.jpg


Varenje limova za nosače kedera.

21012012370.jpg


I naravno sve to skupa na nove "jače" pante (hebali vas panti da vas hebali jesam se napatio s ovima dok sam ih dobio da se lijepo otvaraju :finga:)

21012012369.jpg


Završio sam jednu stranu i polako krećem sa drugim vratima :partyman:

21012012373.jpg


Zasad tolko...
 
B

BAGERISTA

Guest
Ja več mislija odusta,:rolfer:,,,,a ti dlaš velikom parom,........:prayer::prayer:svaka čast...:partyman::partyman:
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ja več mislija odusta,:rolfer:,,,,a ti dlaš velikom parom,........:prayer::prayer:svaka čast...:partyman::partyman:

A ne ne ... kod mene je vrijeme novac , a novca baš i nemam :mrgreen:, pa tako usklađujem i radove... no bit će biti za mjesec-dva :heart:

Hvala na podršci...:supz:
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ahoj ekipa,

Imam jedno pitanje?? Da li je nekakvo pravilo da krov kabine mora biti na skidanje? Tj da li se smije krov fixirati za samu konstrukciju? Mislim da fixno rješenje po meni ima neke prednosti zbog vibracija, a i u mom slučaju puuno jednostavnije rješenje u glavi imam?

Hvala na pomoći i Vašim mišljenjima :supz:
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
ja na svom storeu morem krov malo odici u prvom kraju pa mi zrak cirkulira kad je vani vruce.
 

Najnoviji postovi

Na vrh