• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 502

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
A zakaj uopće stiropor???
Misliš, toplinska izolacija. Spužva ti je dobra i za to, samo stavi dovoljno debeli sloj. 5 cm ti je dista, a možeš staviti i 10, ako imaš mjesta.

Mislil sam da buš napravil duboki krov iz komada, kak je na Zetoru, npr. A ti misliš postaviti tanki krov samo na vrh. Kužim.
Inače, mogel si napraviti takav duboki krov i onda nebi trebal raditi duplu ramu gore.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
A zakaj uopće stiropor???
Misliš, toplinska izolacija. Spužva ti je dobra i za to, samo stavi dovoljno debeli sloj. 5 cm ti je dista, a možeš staviti i 10, ako imaš mjesta.

Mislil sam da buš napravil duboki krov iz komada, kak je na Zetoru, npr. A ti misliš postaviti tanki krov samo na vrh. Kužim.
Inače, mogel si napraviti takav duboki krov i onda nebi trebal raditi duplu ramu gore.

Idem gore na stiropor kao toplinsku izolaciju znaš ono kad ljeti priprži sunce na lim. Ujedno spužva ti navlači vlagu tako da dolje kao termo i zvučnu idem sa staklenom. Spužvu ću eventualno podmetnuti pod tapicirung na blatobrane. A za ramu niš ne škodi malo još jačanja :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Stiropor ti uopće nije zvučna izolacija, zato ti to i govorim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Mala korist. Na krovu moje kabine je spužva, mislim 3 cm.
Nije problem grijanje kroz krov, već zračenje kroz šajbe, iako su zatamnjene.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Mala korist. Na krovu moje kabine je spužva, mislim 3 cm.
Nije problem grijanje kroz krov, već zračenje kroz šajbe, iako su zatamnjene.

E vidiš da si probal sa stiroporom od 5.. možda bi bila neka korist.. računaj da bum ja sad imal krov na kabini od 2 kvadrata :lol: .. Vidiš vidiš dobra ideja za zatamljena stakla.. :partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Zajebi i stiropor i spužvu. Stavi termosilent ako imaš mogučnost na neki način ga učvrstiti, jer ga je problem zaljepiti.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Nove vikend akcije...

Limarenje i profesionalni alati u pogonu:

15022012403.jpg


S tim je završeno limarenje oko gornjeg dijela. Krov će ići kad spustim kabinu dolje...

Onda sam se primio daljnje kemije...

18022012406.jpg


18022012408.jpg


18022012404.jpg


I na kraju smo dobili ovo:

18022012410.jpg


Donator amortizera je bila moja Niva,, Hvala joj!!!

Daljnje radove nisam još poslikao no uslijedilo je ovo:

18022012409.jpg


Svi znate kaj, i di. A ja sad krojim i režem i pilim i varim i još uvijek nisam na čisto kako..no bude bude i tu lijepo zatvoreno ;)

Pozzzz....
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
ak oces sa staklom i plehom zatvoriti, pogledaj kak imaju zetori ili ovi noviji univerzali. ak oces, poslikam ti ja na svom univerzalu pa da ti bar malo pomognem?
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Ovakav kut otvaranja zadnje šajbe je taman...da ju nemaš još isti dan.
Premjesti ove nosače da se šajba otvara skoro do horizontale. Onda ju nebu mogel razbiti neki priključak.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
ak oces sa staklom i plehom zatvoriti, pogledaj kak imaju zetori ili ovi noviji univerzali. ak oces, poslikam ti ja na svom univerzalu pa da ti bar malo pomognem?

Gledal sam da bi plexijem kemijal no lako tebi ti imaš zwer od traktora i prostor na njemu da možeš to sve poloviti ravnim površinama. Kod mene je problem kaj mi ruke toplinka podiže skroz do unutra skoro do polovice sica... Tako da moram napraviti i iskrojiti sa svake strane ko kućište di ruke ulaze... ak ti ni teško ipak poslikaj možda mi koja ideja još padne. Inače jako malo sam traktora u ovoj klasi videl (zapravo samo jedan :lol:) da imaju to riješeno kako ja mislim. Obično ljudi nahite ceradu i to je to.. Ja se pokušam boriti protiv toga i volio bi nekako ukomponirati čvrstu podlogu no ako mi dozvizdi uvijek preostaje "prnjek" opcija ;)...
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ovakav kut otvaranja zadnje šajbe je taman...da ju nemaš još isti dan.
Premjesti ove nosače da se šajba otvara skoro do horizontale. Onda ju nebu mogel razbiti neki priključak.

Nek se lomi i drobi.. kaj bum popravljal ako bude sve ajnc A... ne razmišljam o tome ionak po zimi budu stalno zatvorena, eventualno da nekaj prištelam na priključku onda otvaram.. po ljeti budu stala u garaži isto ko i bočna vrata
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
evo slika.valjda ti bu kaj pomoglo. probal sam s cim vise kuteva snimati







E da to je to Hvala puno Markotk. Jako slično bude moje samo imam neki čudljikav stolac i ne ostaje mi tolko prostora, zapravo zadnja ploča meni bude na nosač stolca ušerafljena. Zasad idem sa limom tamo gdje ti imaš staklo no budem vidio da poslije ubacim..:prayer:

Još jednom Hvala!;)
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Kolege, na trubama zadnjih reduktora između zadnjeg diferencijala i blatobrana postoje dvije rupe cca 10-12mm promjera zatvorene sa nekakvim mekim materijalom? Interesira me da li su u tim rupama navoji predviđeni za nešto ili ćemu to služi? Bile bi mi interesantne za učvršćenje pločevine koja zatvara zasdnji kraj.

Tko zna nek javi Fala!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Najvjerojatnije pluto i najvjerojatnije ima navoj.
Kaj te košta da izvadiš i vidiš
 
B

BAGERISTA

Guest
Zna sam ja kako si krenuja,,,,,,,,,,,,do plafona u garaži si stiga,,,,,,,,,,sva sriča pa nemoreš dalje,,,:rolleyess::rolleyess:,,pa sad krečeš iza sa delom....;);)

Ajd čekamo novije slike,,,,,,,,,,,,da vidimo,...8)8)kako teku radovi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh