• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 502

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Meni osobno ne izgleda nikak, a o ukusima se ne raspravlja ;)
Jedino ako vozač ima ovakvu opremu, onda možda prođe :finga:

 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Fala fala na pohvalama i pogrdama... @Muhaničar ne moram ti ja to nosit takav sam ti po pameti tak da :p.... još da me vidiš sve bi ti bilo jasno :gitarist:

BTW tolko ludih ideja me "peri" u zadnje vrijeme da su to strahote. Vozil sam iz šume koja je cca 15km od mene; u par navrata tak da sam imal cajta za razmišljati putem. Već mi je unutrašnjost sva u glavi sam da se malo oslobodim i krećem u radove :supz:. Onda ćemo o tome ko je "luda" niste vi još niš vidli...:butthead:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Fala fala na pohvalama i pogrdama... @Muhaničar ne moram ti ja to nosit takav sam ti po pameti tak da :p.... još da me vidiš sve bi ti bilo jasno :gitarist:

BTW tolko ludih ideja me "peri" u zadnje vrijeme da su to strahote. Vozil sam iz šume koja je cca 15km od mene; u par navrata tak da sam imal cajta za razmišljati putem. Već mi je unutrašnjost sva u glavi sam da se malo oslobodim i krećem u radove :supz:. Onda ćemo o tome ko je "luda" niste vi još niš vidli...:butthead:
No, no. Nebumo se sad ljutili. Malo šale nije uvreda ;)
Svaka čast za volju i samo napred, možda nekaj još i ispadne iz toga svega :supz:
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
No, no. Nebumo se sad ljutili. Malo šale nije uvreda ;)
Svaka čast za volju i samo napred, možda nekaj još i ispadne iz toga svega :supz:

Ma ne ljutim se ja ni najmanje ,,, nis ti ja takav
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Dali je buka unutra,,daj opiši malo,sveukupni dojam,,ima li vibracija,,,,i dali je dobro zabrvljena..

Oj evo, malo cajta da odgovorim.

Zasad je kabina iznutra gola, čak ni oko okvira vrata nisam stavio izolacionu gumu. Rezonancija se nigdje ne pojavljuje niti od blatobrana niti iz bilo koje točke s obzirom da cijela sjedi na 40x4mm gumi. Buka najviše dolazi iz unutrašnjosti melinčeka (čitaj getribe). 1,2 ok no 3 i još pod teretom uiiiiiii nije dobro. Plan je izraditi središnji greben i ispod ubaciti 5cm staklene vune. Dosad sam zadovoljan izdržljivošću i ne pojavom metalnih, vibrirajućih i zvoncajučih zvukova od nikud. Jedino to zujanje moram riješiti :scratch. Razmišljam i o rasturavanju auspuha te oblačenjem u vunu...:supz:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Nemoj getribu previše utopljivati, jer se ionak dosta grije (ima malo ulja).
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Nemoj getribu previše utopljivati, jer se ionak dosta grije (ima malo ulja).

Nisam ni ja siguran previše u to zato se još uvijek premišljam :scratch.
Iskreno ne znam koje su normalne temperature u getribi iako i previše ulja rezultira također prevelikom temperaturom. Nadalje opet više od pola getribe ostaje dolje ispod kabine otvoreno tako da :confused:
 
S

smit1967

Guest
pozdrav... ja imam store 404 duplak i imam sada problem... valda mozete pomoc.
imam kosu 135 rotacionu sa dva zuba/bubnju ali mi ostaje trava... sada jel se moze dodat treci zub ja sam to uradio ali se podudaraju (kao na slici). moze te li mi savjet dati u kojoj brzini treba kositi i dal ide puni gas ja sam svakako pokusavao sa dva zuba pa sam dodo treci ali nista dobijem to da se podudaraju jel mogu brzinom rijesiti ili neku izvedbu na kosi da uradim i izbjegnem podudaranje nozeva...

Slika149.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,663
Koji je to tip kose? Mislim da bi svakako trebala bit tri noza po bubnju, mada bi ona trebala kosit dobro i sa dva noza. Trebas imat 540 okr. na kardanu ili otprilike oko 1800-2000 okr.motora, kad je u polozaju za kosnju mora bit ravna nesmije se nakosit ni prema naprijed ni prema natrag
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
pozdrav... ja imam store 404 duplak i imam sada problem... valda mozete pomoc.
imam kosu 135 rotacionu sa dva zuba/bubnju ali mi ostaje trava... sada jel se moze dodat treci zub ja sam to uradio ali se podudaraju (kao na slici). moze te li mi savjet dati u kojoj brzini treba kositi i dal ide puni gas ja sam svakako pokusavao sa dva zuba pa sam dodo treci ali nista dobijem to da se podudaraju jel mogu brzinom rijesiti ili neku izvedbu na kosi da uradim i izbjegnem podudaranje nozeva...

View attachment 3566

trebao bi okrenuti "fazu" jednom rotoru da se ne udara sa drugim nožićem....
e sad neznam gdije je lakse dali skinuti gornji poklopac i ne jednom mislim vanjskom tanjuru okrenuti zupčanik ili od ispod skinuti dolnji tanjur i pogledati nekako mora biti "vezan" onaj tanjur na kojemu su nožići sa osovinim i tu probati promijeniti "fazu"
cudno mi je da ne kosi sa dva jer ja imam slicnu kosu 185 zahvat pa nekad mi odleti noz i radim skoro cili dan sa dva noza na jednom rotoru pa isto kosi...

probaj sa trecim nozem raditi na samo jednom rotoru.....

hm.... nozevi ako su tri moraju ti biti raspoređeni na 120 stupnjeva (u obliku oznake mercedesa)!!!!!
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Da li zna tko da li bi išli zadnji utezi od Ursusa na Štore 502. Imam napred hidrauliku pa mi je olakšan zadnji kraj. Štore je i ovak lagan traktor pa me hebe dok orem. Moraju mi biti idealni uvijeti inače ništa od oranja.
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
Da li zna tko da li bi išli zadnji utezi od Ursusa na Štore 502. Imam napred hidrauliku pa mi je olakšan zadnji kraj. Štore je i ovak lagan traktor pa me hebe dok orem. Moraju mi biti idealni uvijeti inače ništa od oranja.

Moralo bi se nesto kemijat,,nisu bas isti nosaci
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Da li zna tko da li bi išli zadnji utezi od Ursusa na Štore 502. Imam napred hidrauliku pa mi je olakšan zadnji kraj. Štore je i ovak lagan traktor pa me hebe dok orem. Moraju mi biti idealni uvijeti inače ništa od oranja.

E sad vidiš Krešo za kaznu jer mi pišeš u moju temu izvoliš lijepo poslikat prednju hidrauliku :butthead:....

Naravno ne ljutim se ali bih stvarno volio vidjeti kako je skombinirana i/ili nedaj Bože da imaš nacrte za nju?...

Hvala! (slike i kaj god imaš vezano uz nju slobodno stavi i ovdje :mrgreen:)
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
378
interesujeme dalikje tko obriso ili premjestio slike stosam sliko svoje traktore i stavio ovdje pod temu:traktori nasi clanova nemogu nigdje to pronaci
 

Hejt7

Novi član
Tu od
5 Velj 2020
Poruka
1
Ljep pozdrav
Dali ima neko elektricnu schemu za fiat štore 502.
Planiram slagat novu instalaciju na njega pa ako neko ima bilo bi ljepo da ostavi link ili sliku scheme.
Hvala unaprijed.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Da si se malo potrudil prolistati forum našel bi ju bez puno muke ;)
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,166
Ma tako je najbolje....clan foruma od jucer....nism rekao niti dobar dan a danas vec zelje....
 

Najnoviji postovi

Na vrh