• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 502

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Stvarno svega se čuje,,,ali i tebe je krenulo,,,,,,,,:(:(poznavajuči sebe,,mislim da znam da ti je došlo da sve sprekidaš dole...:(,nakon sve muke i truda da ti još i ovo mora desit,,,,NEEEE,nikako,,ali šta je tuje,,danas mislim da če bit bolje,,,,ajd nek je sa srečom da se i to pokrpa,,i stavi na misto,,,,..

Mislim da bi se trebalo dat zakrpat,,,,misliš na sače od hladnjaka,,,,tamo si ga probija..:supris:

Ehej..

evo prošlo par dana. Primirio sam se. Išao sam ipak u šoping jer je krpanje i skuplje nego bi me koštao novi :scratch (smrvilo je saće). U međuvremenu sam saznao cijene i kreću se cca 1200-1400kn. Na kraju sam uzeo u nadi da ću ipak nešto prištediti od IMT539.. i jesam nekih 350kn. Nešto je mršaviji i nadam se da će hladiti ok jer nije neka razlika u kapacitetu. No vjerujte mi na riječ nemojte si to priuštiti. Izrada novog nosača za filter zraka, izrada nove cijevi od vodene pumpe do doljnjeg dijela kilera, pripasivanje nosača kilera, pripasivanje crijeva.. :madmana: iako sam vičan kemijanju u ovom trenu mi još to ni trebalo. Al eto globalno je odrađeno, a sad lovim novo slobodno vrijeme da pririktam još neke sitnice, pa nastavak na kabinu. Kako je krenulo taman ću završiti kad će mi stroj trebati u kontinuitetu. Tako da ću morati đinđarije povremeno nadodavati, a to ne volim. Većina stvari koja tako nedovršeno-završi tako na kraju ostane godinama :roll:

Pišemo se dalje...i HVALA na podršci :supz:
 
B

BAGERISTA

Guest
Neznam dali postoji još firma u ZG-u,,,di smo mi dali da nam na 560,,mijenjaju sače,,,i bili prezadovoljni,,,,,još se vozi na traktoru,,i sve drži kako triba..ubi me ako znam kako se zove,,,,ali znam da su bili pu k...,c jeftiniji od drugih..neznam dali si znao za to,,,ali sad je kasno..

A pripasivanje,,a ki to nedela,,,,sve se u našem životu proba,,samo treba vidit ki ima volje za ča..:mrgreen::mrgreen:,nakemijali se i ja i stari po kombaju,,sad manje,,ali opet se dela i nešto predeliva..

Ajde bit če sli,,,bitno da se riješilo,.,.,,,,mada ti stvarno ovo ni tribalo,,,,ali kemu če se desit nego onemu ki ništo dela.....:rolleyess:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Neznam dali postoji još firma u ZG-u,,,di smo mi dali da nam na 560,,mijenjaju sače,,,i bili prezadovoljni,,,,,još se vozi na traktoru,,i sve drži kako triba..ubi me ako znam kako se zove,,,,ali znam da su bili pu k...,c jeftiniji od drugih..neznam dali si znao za to,,,ali sad je kasno...

SILA d.o.o.
Radnička c. 218
Zagreb
tel. 01 2404 500
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
A eto sad je gotovo. Mislim da bi bilo di bilo sad skupo obzirom na bakar, a morali bi sve ćelije mijenjati. Jednostavni ih je vent. zdrobil Mad
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ehej..

evo prošlo par dana. Primirio sam se. Išao sam ipak u šoping jer je krpanje i skuplje nego bi me koštao novi :scratch (smrvilo je saće). U međuvremenu sam saznao cijene i kreću se cca 1200-1400kn. Na kraju sam uzeo u nadi da ću ipak nešto prištediti od IMT539.. i jesam nekih 350kn. Nešto je mršaviji i nadam se da će hladiti ok jer nije neka razlika u kapacitetu. No vjerujte mi na riječ nemojte si to priuštiti. Izrada novog nosača za filter zraka, izrada nove cijevi od vodene pumpe do doljnjeg dijela kilera, pripasivanje nosača kilera, pripasivanje crijeva.. :madmana: iako sam vičan kemijanju u ovom trenu mi još to ni trebalo. Al eto globalno je odrađeno, a sad lovim novo slobodno vrijeme da pririktam još neke sitnice, pa nastavak na kabinu. Kako je krenulo taman ću završiti kad će mi stroj trebati u kontinuitetu. Tako da ću morati đinđarije povremeno nadodavati, a to ne volim. Većina stvari koja tako nedovršeno-završi tako na kraju ostane godinama :roll:

Pišemo se dalje...i HVALA na podršci :supz:

Mislim da si napravio katastofalnu pogrešku za 350,00 kn što si uzeo hladnjak manjeg kapaciteta:madmana:. Štore ionako ima problem s hlađenjem kad ga malo dulje ganjaš pod frezom, roto branama ili roto kosom, tanjuračom... voli brzo zakuhat. Znam par ljudi koji su ugrađivali hladnjake od univerzala jer je puno širi i većeg kapaciteta, pa ga puno bolje hladi i možeš ga tjerat do mile volje, samo gas...:p
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Mislim da si napravio katastofalnu pogrešku za 350,00 kn što si uzeo hladnjak manjeg kapaciteta:madmana:. Štore ionako ima problem s hlađenjem kad ga malo dulje ganjaš pod frezom, roto branama ili roto kosom, tanjuračom... voli brzo zakuhat. Znam par ljudi koji su ugrađivali hladnjake od univerzala jer je puno širi i većeg kapaciteta, pa ga puno bolje hladi i možeš ga tjerat do mile volje, samo gas...:p

Hah kaj je tu je. Razlika sistem od sistema je 0,5 l, a IMT-ov je hladnjak puno rijeđi. Meni se ovo gore sa originalnim nije događalo no često sam čistio kiler i nisam dao da se zapuni prašinom , travama i ino,,,a znao sam ga ganjati po 5 sati u brazdi sa dvobraznim, prva brza - treća spora :?

Nemoj mi još sad i soli na ranu ...:cry:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Hah kaj je tu je. Razlika sistem od sistema je 0,5 l, a IMT-ov je hladnjak puno rijeđi. Meni se ovo gore sa originalnim nije događalo no često sam čistio kiler i nisam dao da se zapuni prašinom , travama i ino,,,a znao sam ga ganjati po 5 sati u brazdi sa dvobraznim, prva brza - treća spora :?

Nemoj mi još sad i soli na ranu ...:cry:

Znam to iz osobnog iskustva, jer sam prije 20-tak i nešto godina imao štorea 404 i to mu je bila glavna mana, freza+pun gas=kuhinja. Kod mene ih ima dosat i 404 i 504, pa znam da se ljudi dosta žale na to, a sad... valjda će gutat:drinkers:
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Znam to iz osobnog iskustva, jer sam prije 20-tak i nešto godina imao štorea 404 i to mu je bila glavna mana, freza+pun gas=kuhinja. Kod mene ih ima dosat i 404 i 504, pa znam da se ljudi dosta žale na to, a sad... valjda će gutat:drinkers:

Uf dobro je 404-ka je Fiatov motor ovo je Rakovica , pa eto možda i tu ima malo razlike... bar da se malo ponadam :)
 
B

BAGERISTA

Guest
A eto sad je gotovo. Mislim da bi bilo di bilo sad skupo obzirom na bakar, a morali bi sve ćelije mijenjati. Jednostavni ih je vent. zdrobil Mad

Probaj nazvat,,,,baš da vidiš..
Kod mene su isto sve išle..

Ali opet bitno da se riješilo..

SILA d.o.o.
Radnička c. 218
Zagreb
tel. 01 2404 500

Mislim da je baš ta,,,ali nisam 100% sdiguran,,moram starega pitat..
 
B

BAGERISTA

Guest
Neznam di je zapelo,,,,,,,
2hezhox.gif
,,,,,,,,,ali mi se čini,,,i imam osiječaj da je pila uskoro gotova,,,,,ako ne i dokrajčena,,,i puštena u pogon..
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Neznam di je zapelo,,,,,,,
2hezhox.gif
,,,,,,,,,ali mi se čini,,,i imam osiječaj da je pila uskoro gotova,,,,,ako ne i dokrajčena,,,i puštena u pogon..

Ahoj...

pila je u pogonu , naravno prije finiširanja je morala u igru :evil:. Evo jedne paparazzi slikice samo zadnji ćoškić :butthead:

13042012490.jpg


Znači ododstraga moram ubaciti još ova stakla gdje je prošireno.. Kabina je po cijeloj dužini na gumama i ne zvrnca nigdje. Najviše buke dolazi iz getribe kad su vrata zatvorena i probat ću i to riješiti. Sljedeće u planu je riješiti komplet struju za kabinu.. pozicije i žmigavci na istoj, četiri radna svjetla naprijed, dva velika iza (sve gore pod krovom). Instalacija za ampermetar, voltmetar, pritisak ulja, temperatura vode, radio... Za prednju šajbu i bočna stakla na vratima je korišten plexi 6mm i prezadovoljan sam.

Jedan hint :Zamjenska guma za šoferšajbu je korištena od Favoritke sa zadnjeg stakla i sjeda bolje nego oriđiđi :mrgreen:

Zasad tolko..pišemo se... :supz:
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,kolega,,,,,,samo neka on dela,,i neka služi,,,,,,završit češ ga več,,,a i vidim da si i sam zadovoljan,,,,,
Slikano s kuta,,,:shock::shock:ehehhehe da se ne vidi previše,,,a vidim da si i kemija razne konbinacije,,,a sad pored toga bitno se snač,,,,a slike če doč več,,,,.
Vidim zadovoljan,,,a buka,,je veča,,,jer je zatvoreno,,mada češ to riješit...pomalo....

Pišemo se,,,,svakako..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hmmm...plexi na prednju šajbu...budem te pital za par godina kak se vidi kroz njega ;)
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Iskustvo kod nas je da ako ga pravilno okrenes,sunce ga neće zabijelit.Jedino što se može ogrebat (kod nas je sa bocne strane) u šumi npr.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Samo da si bar ove žljebove spustil na donji rub limova...kabina bi puno bolje izgledala.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Alora,,,

Evo da ne zgasne tema pod pritiskom ostalih poslova :madmana:..

U subotu smo sfiniširali posljednje otkupljen rajon i narušali, iskalali i izvukli nekih 27-28m do popodnevnog „jaldomaša“:partyman:. Evo još malo slikice Štoreta pod 7m rastovine na čezi.. sam mi je žal kaj nisam slikal s boka jer sad čeza ispada tak štrkljavo, a tovarni prostor joj je 3,90 x 1,80 do vrha ručica, a iz šume je išla na zadnjima van..…:twisted: I da još su ovo drva baš za mene pa sam ih rezal na „metrice“ od 1,4m. Idealna dužina na po pol za moju peć.. :gitarist:

19052012516.jpg


Tu se vidi kak se kabina uklopila ili možda ne uklopila sa svojom srebrnom bojom u traktor!? Ne znam meni se sviđa. :heart:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,663
meni je tu sve super osim ovog krova na kabini sa žljebovima, to mi nekako narušava sveopći dojam.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
meni je tu sve super osim ovog krova na kabini sa žljebovima, to mi nekako narušava sveopći dojam.

Je i meni je čudan.. nadam se da se bu dojam promjenil kad stavim radne lampe. Tu mi je ulogu dosta igrao lim u veličini 1x2m, pa sam iz njega izvukel maximum tj. cijeli je utrošen i to na milimetar. :eek:
 
B

BAGERISTA

Guest
Hmmm.,..ča reč,,,:weedman:,,,,,,,ovo je ispalo odlično,,,:prayer:,,,,,,,malo je čudan krov,,,jer niko nema takvog,,,ali je zato ostalo dolično ispalo,,,a da ne govorim kombinacija boja odlična,,,nema velikog kića,,niti malo ,da je siromašno,,,,,,po meni odlično raspoređeno,...još kad dođu radna svitla,,,,onda če izgledat,,,možda još bolje..
Kabina isto s ovim vratima i ostalim izgleda odlično...

Dali je buka unutra,,daj opiši malo,sveukupni dojam,,ima li vibracija,,,,i dali je dobro zabrvljena..
 
Na vrh