• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 502

B

BAGERISTA

Guest
:lol::lol::lol:zna san da se od tebe more očekivat,,takav speecijalni alat,,,,,ali dela i služi svrsi,,,,:prayer::prayer:ča je najbolje treba se tega sijetit......

A krov,,,,,vidim vrhunac čeka se još,,,,,vidim radovi gredu,,punom parom..;);)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Prijatelju kako nema.. tvoj prvi ponuđeni je i odnio "pehar" onaj s dvi godine garancije kako si reko .... :heart:, a i najpogodniji mi je zbog toga što će mi odmah odraditi izlaz..
Ja o Tešanjki .........
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ja o Tešanjki .........

Ajde de di si zabrazdio u krivu brazdu,, ti bi i ja bi al bolje da se držimo pumpe vjeruj mi :D:rolleyess:

Jel znaš jel su desni i lijevi O-ring istih dimenzija ili neko zna?

Desni sam skinul i premjeril da si ga naručim al lijevi nejde ruka van da si :axe:

Bagerista..kabina je danas napokon završena ugrubo. Sad brušenje i kaj da tebi govorim kad znaš kaj sve ne...:madmana:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Gumeni dihtung na rukama toplinka gore..

Nisu isti jedan je manji, a sad koji:roll:???? Probaj izmjerit osovine sa šublerom iza nazubljenog djela, jedna strana je tanja, a druga deblja, isto tako i vanjsko kučište.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Nisu isti jedan je manji, a sad koji:roll:???? Probaj izmjerit osovine sa šublerom iza nazubljenog djela, jedna strana je tanja, a druga deblja, isto tako i vanjsko kučište.

E fala Draško.. vidio sam i ja jučer po part numb. da nisu... a mamicu im njihovu baš sam mislil pripasati od Zetora.. No dobro uzel bum uzorke i do najbližeg dućana, sam da prije uspijem izvaditi lijevu ruku zapekla sam tak :shock:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
E fala Draško.. vidio sam i ja jučer po part numb. da nisu... a mamicu im njihovu baš sam mislil pripasati od Zetora.. No dobro uzel bum uzorke i do najbližeg dućana, sam da prije uspijem izvaditi lijevu ruku zapekla sam tak :shock:

Malo ju izvana udari s nekakvim bakrom, aluminijem, mesingom i dok ju udaraš netko ti nek sa pajserom našpana prema van. To ti je isto kao i za štorea 404 i univerzala 445. Ja sam prošle godine mijenjao bratiću na 404.
 
B

BAGERISTA

Guest
Bagerista..kabina je danas napokon završena ugrubo. Sad brušenje i kaj da tebi govorim kad znaš kaj sve ne...:madmana:

Nego,,,,,,,,,čekamo,,,,jer baš oču vidit,,kako če ispast,,,,a glasam da če bit prehebena konbinacija kako si napisa........idemo,,,,samo gas..:supz::supz:

A držiš na trnju,,,aaaaaaaa:axe:,neka veči su gušti..:mrgreen::mrgreen:
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Nego,,,,,,,,,čekamo,,,,jer baš oču vidit,,kako če ispast,,,,a glasam da če bit prehebena konbinacija kako si napisa........idemo,,,,samo gas..:supz::supz:

A držiš na trnju,,,aaaaaaaa:axe:,neka veči su gušti..:mrgreen::mrgreen:

Ej dječarci...

Neš se opet radilo... slika neće biti dobro da me Bagerista podsjetil inače bi bilo slika :finga:

Usput sam si uspio malo obrusiti i prst flexom...(ono odmah do kosti) no nema predaje..

U petak bio u Vin prom.. Kako Muhaničar kaže pumpa je dobila garanciju 2 godine, ima dodatan čep u istu cijenu i izgleda puno ozbiljnije odo ove skuplje indijske :heart:

Pitanje znalci:

Daklem izvadim prekidač pritiska ulja (koji je dosad bio) ubacim M8 šuplju maticu zajedno sa ovakvim okom

http://www.trgo-agencija.hr/BinaryL...a4527-bb9c-4a25-85b5-5e61502169af/260_260.jpg

To sve skupa spojim na crijevo i u manometar. Da li će to dobro pokazivati obzirom na crijevo ili mora baš ići lajtung? Mislim na to da su bez obzira na promjer u svim točkama tlakovi isti ili nisu :?:

Imat ću još nejasnoća.. da odmah najavim---
 
B

BAGERISTA

Guest
Aaaaaaaaa nema,,,nema,,,pa zašto................
2ele5vl.gif
,,zaštooooooooooooooooooo,nas držiš na trnju..
2r3dt1y.jpg
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ej dječarci...

Neš se opet radilo... slika neće biti dobro da me Bagerista podsjetil inače bi bilo slika :finga:

Usput sam si uspio malo obrusiti i prst flexom...(ono odmah do kosti) no nema predaje..

U petak bio u Vin prom.. Kako Muhaničar kaže pumpa je dobila garanciju 2 godine, ima dodatan čep u istu cijenu i izgleda puno ozbiljnije odo ove skuplje indijske :heart:

Pitanje znalci:

Daklem izvadim prekidač pritiska ulja (koji je dosad bio) ubacim M8 šuplju maticu zajedno sa ovakvim okom

http://www.trgo-agencija.hr/BinaryL...a4527-bb9c-4a25-85b5-5e61502169af/260_260.jpg

To sve skupa spojim na crijevo i u manometar. Da li će to dobro pokazivati obzirom na crijevo ili mora baš ići lajtung? Mislim na to da su bez obzira na promjer u svim točkama tlakovi isti ili nisu :?:

Imat ću još nejasnoća.. da odmah najavim---

Dobro će ti pokazivat, tako sam ja imao napravljeno na universalu, a i neki IMT-ovci tak imaju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Meni osobno se više sviđa bakreni ili metalni lajtung
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Ustvari ne da mi se više sviđa, nego je to to kaj bi trebalo biti
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ustvari ne da mi se više sviđa, nego je to to kaj bi trebalo biti

Hmm problem je kaj nemam s čim hardlotat, a crevce mi je pri ruci.. ako bude ferceralo ok ako ne onda nebi imal izbora. Zato pitam jer nisam siguran i neznam :oops:

Aaaaaaaaa nema,,,nema,,,pa zašto................
2ele5vl.gif
,,zaštooooooooooooooooooo,nas držiš na trnju..
2r3dt1y.jpg

Heheh evo ga par u temeljnoj...

20032012469.jpg


Na ovoj možete u doljnjem dijelu primijetiti i dio dodatne opreme neophodan za teške radove.. :lol:

20032012472.jpg


I na kraju stara V.S. nova pumpa.. jučer postavljena

20032012476.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
Odlično,,,,,nači temeljna je pala,...........:prayer: ide se prema kraju...
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Pozdrav,

Tu sam NESRETAN ko žrt. Pao je i lak i ostali dijelovi za po podu kabine i odstrag je šprickitan zlakiran i sve kaj treba do finiša. Sprevaren i auspuh dole di mi je puštal i navaril sam gore lulicu da odbacuje dim od nove kabine. Promjenjenqa sva ulja, getriba-hidraulika, motorno, diferencijali, svi filteri. Jučer sam digel kabinu s flašincugom i dok sam podvažal traktor nastala zvizdarija. Pozval sam mamu jer naravno mogu ja to sve sam uz malu pripomoć da mi pridrži prednji kraj kabine samo da podvezem i sr..e na kvadrat. Pločevina koja je na nosaču kabine zakačila usisno crijevo i potegnula je cijeli kiler na ventilator (naravno traktor je delal). Dalje znate havariju..Pogrebalo pol kilera i sastrugalo lamelice i da je tu priči kraj naravno bil bi Petar Pan no moralo je probiti i kiler. Hitil sam sve u P.M. navezel traktor sa nezašerafljenom kabinom i odustal od posla (naravno za jučer)... malo sam se u međuvremenu primiril i poslal prek prijatelja kiler da provjere jel se da zakrpati ili riješiti po jeftinijem putu jer uz sve ovo i sad na kraju bajke nemam još 1200kn za novi :cry:...

Samo sekundica nepažnje košta me pol života živaca...
 
B

BAGERISTA

Guest
Stvarno svega se čuje,,,ali i tebe je krenulo,,,,,,,,:(:(poznavajuči sebe,,mislim da znam da ti je došlo da sve sprekidaš dole...:(,nakon sve muke i truda da ti još i ovo mora desit,,,,NEEEE,nikako,,ali šta je tuje,,danas mislim da če bit bolje,,,,ajd nek je sa srečom da se i to pokrpa,,i stavi na misto,,,,..

Mislim da bi se trebalo dat zakrpat,,,,misliš na sače od hladnjaka,,,,tamo si ga probija..:supris:
 
Na vrh