• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Capo zg mislim da nebudeš ništa dobio ako staviš još kakvo sito ili mrežicu na cijev u rezervoaru..nek se nakupi i malo smeća nebude moglo povuči gorivo jer je cijev tanka..ja sam to primjetio sada kad sam skinuo crijevo s ac pumpe i ispuštam gorivo u karnister..a gorivo sve slabije teče..odvrnem čep na rezervaru, samo sam čuo kako je potegnulo zraka i gorivo odmah krenulo kako treba..a dosad me več 2 god. Zaje.... čim radiš duže od 3, 4 sata u komadu pod gasom odmah potegne zrak i moreš se je....
I to je bitna informacija dati mogućnost da što bolje i što čišće gorivo protiće, očistiti rezervoar a pretakati prek ženske čarape... A bumo vidili kak dalje i da morat ću uzeti plug 2x10 visoki da mu bude lakše....
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Ukoliko vam se to desi ima rješenje..punneš u crijevo da vrati gorivo u rezervoar..bude ukus u ustima dizelkast ali funkcioniše.... Ja sam tu cijev skratio jer je bila izhrđala....
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Zbog čega bi varil po šarafima?
Staviš pod šarafe debljeg mesa pločice, odostraga podložiš da ih možeš stegnuti na tvrdo i s trokrakim radapcigerom povučeš flanđu van.
Bravo muha..nisam se uopče sjetil toga..ovo vredi pive...šarafi su dosta dugački..kak se veli 2 glave su pametnije nego jedna 😉😉😉
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Ili napraviš radapciger od jednog komada ploče tak da postepeno stežeš šaraf po šaraf, a ploča se upire u radilicu.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Rezervoar očišćen pipa na rezervoaru i na ac pumpi počišćena novo crijevo od spremnika do ac pumpe stavljeno
, staro crijevo staro cca možda godinu dana se raspalo užas od kvalitete krivac u spremnik nađen. Evo i par slikica sutra je test opterećenja....
 

Prilozi

  • IMG_20200320_191951.jpg
    IMG_20200320_191951.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 33
  • IMG_20200320_192113.jpg
    IMG_20200320_192113.jpg
    94.7 KB · Pregleda: 34
  • IMG_20200320_203406.jpg
    IMG_20200320_203406.jpg
    115 KB · Pregleda: 34

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Muha..evo patenta..
Hvala na ideji 20200321_113058.jpg
Još mi je ostao zupčanik od bregaste..
Nemam tak maloga radapcigera..večih imam..ali baš tak maloga nemam..sad malo gledam po radioničkom priručniku da dok se stavlja zupčanik na bregastu osovinu da bi ga trebalo zagrijati u ulju na 180 stupnjeva..jel da ga stavim na hladno ili da ga grijem..neče mi to raditi ako nije previše bitno?
20200321_135254.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ti Štorkači su u Sloveniji nacionalno blago i ponos, kak i Tomosi... vrednost pojedinog primjerka je upitna i ovisna o zaljubljenosti.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
288
Znam Znam da jesu. Imam ga i dobar je. To si tak tu i tam malo pogledam jer bi mozda mjenjal za 404. A ovaj je sad novi na oglasu pa me zanima kakve su to ruckice posebne na 2 slici. Kolko znam i kaj sam vidal nijedan nema tak nekaj
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
To ti bu najbolje kolega ZJ objasnil. On Štorka i ručkice na njemu i koja za kaj služi ima u malom prstu.
Ja bi predpostavil da je jedna od ovih ručni kuplung.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
288
Cijena je prava. S tim da mu je maska ko od 504. To isto malo onak. I godina 1997. Neznam bas
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839

Dal koji zna, zašto je tamo na glavi štorčana nekva sonda-mijerač-tipalo (izpod lajutnge povratka odvečne nafte sa dizne se vidi). Na sliki nema nikakvog kablo dodanog na njega.?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Nije senzor nego termo kontakt, koji uključuje crvenu lampicu Temp Max.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Hvala, jer ste se javili na temu i hvala na trudu. A kako onda dal to nema ni vezano original ništa gore, il je to netko odčupao?
Koliko se sijetim Štorčana kod mog tetaka, kojeg sam dosta vozijo, imao je termostat malo izpred menjalne ručke malo iznad getribe!...Al za lampico nikad nisam znao, da bi bila...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Odpojeno je.
Lampica je lijevo od sata, ispod lampice tlaka ulja.
Kod glave volana je tvornički bil ugrađen manometar tlaka zraka na onim traktorima koji su imali kompresor. Termometar dolje je bil samo ako ga je sa ugradil.
 

Najnoviji postovi

Na vrh