• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Pitanje jedno u vezi univezala a isto pretpostavljam da je i na štore, ona osovina na boš pumpi preko koje se dodaje gas, da li smije imati malo lufta van unutra i da li se dadu promjeniti kakvi orinzi iz vana ako slini nafta na toj osovini?
 

Prilozi

  • received_519735522272305.jpeg
    received_519735522272305.jpeg
    27.8 KB · Pregleda: 11

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,973
Nutra van slobodno, veči problem je kad ima lufta lijevo deseno.
Za zamjenu O-ringa potrebno je skidati poklopac.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,973
Trebaš samo voditi računa da kod rastavljanja obratiš pažnju na mjesta u koja je opruga bila zakopčana (imaš na svakoj strani po 3 rupe) i kod sastavljanja da ti osovina na kojoj je excentar za gašenje sjedne na mjesto.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,973
A gle, to ti je jako teško pitanje i bilo je dosta rasprava o tome dali motorno ili neko od hidrauličnih.
Da je moj traktor ja bi natočil ulje koje mi paše s priključnim strojevima koje imam ili koje koristim zajedno s susjedima.... kaj vredi natočiti bilo kakvo ako ga izmješaš s posuđenom prikolicom....

Ako nemaš kiper izvod onda možeš natočiti i jestivo.... ne baš jestivo ali može i motorno da nemaš brige ako ulje iz hidraulike ode u motor. Mada je moje mišljenje da mu od toga nemre biti ništ.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Koristim i kipu, radim sa njim 8 hektara zeznute zemlje... Slabo ko koristi moju prikolicu.... Onda transhidrol 80.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
U našem i susjedovom je bilo motorno ulje Super3 15W-40 više od 30 godina.
Nakon reparature u mojem je "transhidrol" 10W-30.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Po radionici ide super3 u mjenjač... ja ne koristim kiper ventil pa nemam brige za miješanje...

nego, izbacivanje iz brzina....
pred cca 1000 rh sam repariral mjenjač, znači skoro sve nove osovine itd što je kod štorca mana.
kuglice i opruge nismo dirali. Da li je to moguće promijenit bez da traktor mora na pola, ulje van itd....?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Ne mora na pola, more na četvrtine :)
Može a onih 6 šarafa, a onda izbiješ ona tri čepa gdje su šipke vilica. Ne sjećam se, no mislim da ulje ne mora van.

@niho, može ulje Transhidrol JD50. To je manje viskoznosti od TH80.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
A na njima je otisnuto 230 bara + - 5
A na koliko bi trebala biti kompresija po cilindru?
Na prvom cilindru do kilera mi se čini da je netko več mjenjao uložak dize jer na njemu nije bilo gareži skoro ništa..to je bio djedov traktor do prije 5 godina..tak da neznam cijelu povjest..a više nemrem ni djeda pitati..samo znam da glava nije nikad skidana dolje..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Ok ak tako piše, obično bošisti to malo smanje jer ipak ima ta pumpa dosta godina na sebi.
Za kompresiju u knjizi piše, "stupanj kompresije je 17. Valjda misle 17 bara.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Malo je 17 bara sve ispod 20 bara je lose,a ta dizna nema garezi jer verovatno pisa
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
17 je omjer volumena u gornjoj i donjoj mrtvoj točki klipa.
Tlak je, ak se dobro sjećam, oko 27bara.
 

Najnoviji postovi

Na vrh