• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Prije nego potrošiš novce provjeri možeš li kipati. Slijedeći je korak skidanje iberdruk ventila i njegovo čišćenje. Tek onda zamjena pumpe.
Naš je imal slične simptome i pod kuglicom ventila je nađena sitna špena. Očišćen je i sastavljen, a pumpa je originalna i dan danas, nakon ~7000 sati.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,270
Ako se bave s time znaju valjda svoj posao i to im primarna djelatnost repariraj staru.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Kipanje ide, ali ako je ulje toplo 4 klip na kipi veoma teško ide. To je sve odrađeno... Kljun od berača kukuruza dok je ulje hladno drži na visini koji postaviš, kasnije čim ga podignem za 30 sekundi padne ponovo.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,270
Pa siguran sam da ce i ovi prije repariranja pumpe ispitati ju i utvrditi koliko je ostecena
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,270
Pa da...zato i predlazem pumpa dolje i kod decki na malo "sredjivanje" kad vec imas kod koga to odraditi u blizini...
Imali na TV u susjedstvu slican ili isti problem pumpa na kraju problem...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ništ ja ne velim, i ne velim da se to neda popraviti. I aksijalni luft se da obrusiti i zupčanike mogu staviti nove... nekad je bilo gotovih čahura za kupiti pa nije trebalo nadovarivati... ali to ako sve mjenjaju posluju s gubitkom. Znači, budu ju nadovarili (a to ti je ko i kost kad pukne pa zaraste), stavili novi semering pa bu jedno vreme vozila.

Tak ja razmišljam, možda nisam u pravu.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Muha vi ste u pravu..probat pa vidjeti... Ako rade za bagere i druge hidraulične sisteme mislim da će i ovo raditi... Dvorednu pneumatsku sijačici i frezu će moći dizati i meni više i ne treba. Ovako poluge same padaju čim se ulje malo više ugrije...
 

vlastel

Dobro znana faca
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
549
Ekipa, ovaj, mislim da je pumpa. Kupil sam 504, zamijenio hipenol sa super 5, ne radi! Prijatelj nabavio drugu pumpu, super pumpa, ali vlekla mi je ulje iz mašine. Kupio zamjensku pumpu, nema problema . Prodao 504 u međuvremenu, prijatelju.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Firma radi samo hidraulične pumpe... Prvo će je pregledati i dati preporuku.... Objasnili su mi da je kućište aluminijsko a zubčanici u njojtvrdi i vremenom se pojavi veći zazori i ulje se prelijeva preko zubčanika... Suština je da navare kućište aluminijskom elektrodom, zazore dovedu u fabričko stanje, zamjena semeringe i čega sve nema u njoj i to je to....
Ako se radi o firmi "Hp fluid" iz Gradačca sve pohvale .Nama su radili varijabilnu tandemku klipnu od bobcata koju nitko nije htio ni pogledati kod nas.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Nisam htjeo da je reklamiram, ali ona je u pitanju. Rasklopimo sam i prednju vuči i na poluosovini mi otišao mi je krst kardan ali je neko petnjao nešto prije pa ga teško izvaditi. Zna li neko koji krst kardan ide. Znam da je 24....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ovako poluge same padaju čim se ulje malo više ugrije...
I ti misliš da buš problem padanja poluga riješil uređivanjem pumpe?
Ja mislim da ne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Prije zamjene pumpe, ja bi skinul prednji poklopac hidraulike i dobro ga "provjetril".
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Muha i to ćemo sve uraditi.... Ide sve na uređenje... Poslikat ću ako budem imao vremena, pošto majstor radi u garaži a ja sam na poslu...
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Društvo pozdrav, u pitanju je štore 402
82 godina
5000 radnih sati
Motor nikad otvaran
Prije nekih 2 godine poštelani ventili
Jako teško pali..i dok je topal ista situacija
Evo jedan video uradak
Što mi je činit kojim redosljedom
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Izmjerit kompresiju, ako je ona dobra onda uredit bosch pumpu i dizne
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Mjerenjem kompresije nebuš ništ saznal jer neznaš na koju stranu ju gubi ako je nema a sudeči po videu taj motor ionak nema života u sebi dok sudeči po dimu goriva ima.
Tak da mislim da treba krenuti od pumpe i dizi, naravno, ako je filter zraka čist i prohodan
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Najzanimljivije od svega je to da kad upali on ima i snage i vuče lijepo..samo je start največi problem..filter je čist..samo dimi ko lokomotiva..potrošnja ulja nije pretjerana ali ga troši
Ići čemo ovim redoslijedom
Prvo ču izmjerit kompresiju, pošto svejedno budem skidal boš pumpu i dize da ih meštar pogleda,
A u međuvremenu i alnaser ide k električaru pa budemo vidjeli šta i kak dalje..cjenovno ne dobim nikakve novce da ga prodajem..a meni puno vrijedi
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
995
Ako ti je lošija kompresija, skini glavu i ako možeš negdje posudit rajbere za uređenje siceva ventila, malo pofrezaš siceve da nisu toliko široki i obrusiš ih brusnom pastom zajedno svakog sa svojim ventilom (pazi da ih zamjeniš kad su obrušeni). Ako su i pečurke na ventilima jako loše daj nekom tokaru da ih malo poravna, ako i ostane koja fleka nije toliko bitno. S tim ćeš mu olakšati paljenje, a nećeš ga skroz gore zatvoriti da dolje previše trpi (leteći ležajevi).
Tak sam već napravio na tri štorca 404 i pale već više od 10 godina, a da drugo nije ništa dirano, samo reparatura pumpe i dizni i "sređivanje glave".
Čim topli teško pali, to ti je znak kod štorca, a i kod univerzala 45 ili 55 da su ventili jako loši.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Muha bi ti u pravu za pumpu hidraulike. Nisam radio reparsturu stare jer je razlika između reparirane (vraćaju sve moje nazad) i nove oko 120 KM(480 kuna). Danas kupljena nova i nov filter. Ulje mi je problem. Ima svakakvih mišljenja. Do sada sipao tranhidrol 80 90 rafinerije ulja Modriča. Ide 11 litara.
 

Najnoviji postovi

Na vrh