• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Ni jedan od navedenih. Traži model 404 ili 504.
Rumunj (402) odvrti i do 15t sati bez generalke (ima jedan takav prek puta mene).

Ak već gledaš, onda radije Universal 445. Masivniji, teži, moćniji...jedino je sporiji i manje okretan.
Najradije bi ja sebi zel univerzala duplaka ili 404, 504 al nema se love za tak nes jer su stvarno na cjeni
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Jel mi moze ko reci koja je nutarnja sirina izmedu guma na Štore 402? Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Trag tvornički mu je 1300mm...znači oko 1m.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Masa oko 1750kg bez utega, kabine ili okvira (vagali smo ga, ali sad nemrem najti vagarinku, da mogu točno reći). Govorim o masi za 404, a i 504 je tu negdje.

Širina s gumama 12,4-28 je1620mm otraga (vanjski rubovi felgi), dalo bi s suziti za 100mm, ali treba micati blatobrane. Od ripne do ripne 1580mm.
Naprijed, s gumama 8,3/8-20, je isto 1620mm (vanjski rub glave reduktora), ali se neda suziti.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
A zakej bi ga sužavali više od 1620mm, meni i to djeluje kad vidim štorka ko da ce se prevrnut ak se uđe malo brže u zavoj(vjerojatno mi sam tak djeluje) ili sam pricate dal ima traktor tu mogućnost bit još uži?
 

carlos

Novi član
Tu od
5 Pro 2018
Poruka
7
Hvala kolega ZJ . Voćarstvo je u pitanju tako da je vrlo bitna širina traktora. Trenutno koristim Massey FE 35, ali mi već treba nešto jače i teže. Koliko vidim Štore je tu negde sa širinom kao i Masey.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Pretpostavljal sam da je to ;)
Nekad davno sam imal ideju kupiti još jednog 402 i suziti ga, postaviti 11,2-24 gume i pomaknuti blatobrane unutra...ali mi više ne treba.
 

carlos

Novi član
Tu od
5 Pro 2018
Poruka
7
Voćnjak je na bregu a dolazi vreme za veći vučeni atomizer pa sada vagam šta kupiti. Štore mi je po ovim informacijama nekako lagan. Gledam i Univerzala, čini mi se da je nešto teži, mada je sve to slično sa njihovim originalom Fiatom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Izgleda veći jer je "normalni" a ne uski traktor kakav je 5243.
Samo kaj ih više nema za kupiti.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Moj Univerzal ima 2200 kg ak kaj znači podatak u dilemi između Štore i Univerzal.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Ali nije novi, jer ih bar 20g. ne proizvode.
Kome treba takav traktor, sigurno je bolji izbor za voćnjak od bilo kojeg Štorea ili Universal.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Voćnjak je na bregu a dolazi vreme za veći vučeni atomizer pa sada vagam šta kupiti. Štore mi je po ovim informacijama nekako lagan. Gledam i Univerzala, čini mi se da je nešto teži, mada je sve to slično sa njihovim originalom Fiatom.
Universal je davnih dana proizvodio namjenski voćarski traktor, znači U-445 sa suženim tragom.
Inače i obični U 445 se da suzit, mislim da čak ni blatobrane ne bi trebalo skidati. Inače ima niže težište od Štorca pa je ujedno i stabilniji na bregu.
 

carlos

Novi član
Tu od
5 Pro 2018
Poruka
7
Ma meni je rastojanje između redova 3,6 m (kruška je u pitanju, vretenasti grm) tako da većina traktora do 50-60ks tu može proći.
 

Dominik99

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2015
Poruka
120
pozdrav dali zna netko gdje se moze nabavit prednja svijetla za štore 502-504 ili ako netko zna tko ih ima?
 

Najnoviji postovi

Na vrh