• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Nije pumpa podkapacitirana, nego nemre drugačije. Glava volana ima prioritetni ventil, a ostalo kak si opisal. Tlak pada tam gdje mu je najlakše.
Da bi moglo drugačije trebal bi biti sustav s djeliteljem protoka (otprilike jedna zupčasta pumpa s jednim ulazom i dva izlaza) ili tandem pumpa.

Treći je način hidraulika sa zatvorenim krugom (closed center hydraulics), kak ima JD. Samo to zahtijeva pumpu varijabilnog protoka, to mora biti klipna a ne zupčasta pumpa, koja koštaaa....
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Pitanje za @ZJ , kad se stavi carry over priključak i on napaja ko u ovom ili mom slučaju traktorski original razvodnik. Kada se ne koristi hidraulika, znači tijekom vožnje i slično kuda ide povrat ulja u blok, kroz "T" izlaz na razvodniku koji se doda ili kroz postojeći razvodnik?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Dodatni razvodnik onda ima 3 priključka:
- ulaz na P
- tlačnii odlaz na traktorsku hidraulilu ("power beyond") s CO priključka
- beztlačni povrat s T priključka negdje na poklopac hidraulike (budem ti prikazal slinu kam)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Mene muči baš smjer ulja , tj što se događa, ja sam uzeo takav razvodnik i priključak samo moram spojiti. Mene zanima kako to radi, imam sliku te sheme spoja i tako ću i spojiti. Nije mi jasno da li ulje uvijek se vraća na T izlaz ili damo dio, a duo ide kroz CO izlaz? Baš me zanima gdje se spaja, tamo na čep za dotakanje ili kamo, bio bih zahvalan za sliku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
... Nije mi jasno da li ulje uvijek se vraća na T izlaz ili damo dio, a duo ide kroz CO izlaz?
Ulje stalno dolazi iz pumpe u P priključak te kroz CO odlazi na vanjsku hidrauliku traktora.
Kroz T priključak ne ide nikaj.
Kad aktiviraš jednu ručicu, ulje ide iz P priključka prema A1, zatvara se protok prema CO (i zato ne radi hidraulika traktora) a povrat iz A2 ide kroz T priključak u getribu.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Hvala @ZJ to me je zanimalo, da li bi bilo dobro metalne cijevi ili gumenim crijevima napraviti među spoj, znači kad prerežem cijev koje bi bilo bolje staviti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Ostavi metalnu čim duljom, presjeci ju i spoji ERMETO spojem s prelazom na gumenu gdje ti najmanje smeta. PB (CO) spoji gumenom na metalnu da izbjegneš izradu ovog priključka s dva šarafa...
T spoji kak ti je zgodno. Otprilike ovak:
Priključci ulja Štore1.jpg

Pogled s drugog kuta:
Priključci ulja Štore.jpg
Povrat možeš spojiti ovdje na čep, kojem se izbuši rupa i ureže navoj:
Povrat ulja1.jpg

Na svojem sam moral dodati produžetak, radi ploče od sica:
Povrat ulja2.jpg

NAPOMINJEM
da za ovakav spoj vanjskog razvodnika isti obavezno mora imati pretlačni (sigurnosni) ventil!
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Vidio sam na oglasniku da čovjek prodaje razvodnik koji se montira umjesto postojećeg i ima sa dvije i tri ručice, koliko sam vidio ne treba nikakva prepravka postojećih cijevi...
Izgleda da i Rosi prodaje takve razvodnike, samo je pitanje koja je razlika u cijeni:
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Da sam znao prije nego što sam ovog naručio sigurno se ne bih s ovim zafrkavao. Uglavnom tako sam i mislio složiti ko na slici, jedino mislim da će me zafrkavati sjedalo, tu sam nešto kemijal. Znači da se ne zafrkavam s metalnim cijevima do razvodnika, zeznuo sam se što sam već dao raditi crijeva, mislio sam složit za prvu silu a izgleda da ću platiti duplo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
@jocc , svi mi svoje škole plaćamo...ali nekaj znanja/iskustva i ostane iza njih.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
To se slažem, u većini slučajeva i nedostatak resursa i privremena improvizacija vode k polovičnim rješenjima. Ja znam da nemam sreće s takvim stvarima i ako nisam napravio kako treba nešto će se pokvariti.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Ili prodaj ovaj razvodnik, pa kupi ovaj ugradni od Rosija.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Probušio sam zadnju stijenu, radio nosač i mučio se da ga smontiram sam, sad ga ne puštam nema mu šanse. Ali dobar prijedlog. Nek bude ovakav, možda još složim nesto pa bude sfalilo izlaza.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pitanje uzeo bi kod Rosia set za montažu hidro volana ali ima od 404 meni treba za 504 kaže ako ima istu hid.pumpu može i set od 404 uz male preinake se da složiti .
Da li je hidro pumpa ista na ta dva modela?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Nije.
Na Fiat motoru su talijanske pumpe, a na IMR-u su bile PPT.
Obje pumpe jesu grupe 2, ali nisam siguran jel im prihvat i smjer isti.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Tnx motor je IMR morat ću nešto iskemijati...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
4 para? 4 ručice??? Pa kam si to strpal?

Postavi koju sliku kad stigneš.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
3 ručice, plus 1 original, nije stalo više. Kraj sjedala sa desne strane, čak ni ništa ne smeta. Budem slikao, bilo je kasno jučer i uopće sam zaboravio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh