• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta
Z

zucajol

Guest
Nabavio sam knjigu o odrzavanju, ali me buni sto pise da ide 19lit. ulja.Ja sam mu sipao skoro 18lit. i sad kad idem 3 brzoh. izbacuje mi na rucici menjaca. Skinuo sam i filter za ulje,oprao i malo je spustio nivo na meracu ali i dalje pokazuje preko maksimuma.Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Nabavio sam knjigu o odrzavanju, ali me buni sto pise da ide 19lit. ulja.Ja sam mu sipao skoro 18lit. i sad kad idem 3 brzoh. izbacuje mi na rucici menjaca. Skinuo sam i filter za ulje,oprao i malo je spustio nivo na meracu ali i dalje pokazuje preko maksimuma.Hvala
Ako ćeš mjeriti po šipki, onda ti ide nekih 10...11 litri ulja.
Nemoj zaboraviti, ide motorno ulje.
 
Z

zucajol

Guest
Pa sta da radim. da gledam po knjizi ili po meracu:?: I molio bih te da mi kazes jel je kod ovih traktora normalno da se cuje zujanje u prenosu / DAL JE DIFEREN.ILI REDUKTOR / neznam, ali sam primetio pre par dana u levom tocku kao neko krckanje.pozdrav
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Neznam. Ja imam nekih cm do dva više od gornje crte.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Nije riječ o tome da je to malo (nije dakako) već je to malo u usporedbi s kaznom za neregistraciju. Neznam jel se to da tak više riješiti od kad slikaju traktore. Štel bi zbilja riješiti atest, da nemam posla s plavima.
Ma nebu treba atesta ;)
Valjda :scratch
Kad buš doma javi se pa da vidimo.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Nabavio sam knjigu o odrzavanju, ali me buni sto pise da ide 19lit. ulja.Ja sam mu sipao skoro 18lit. i sad kad idem 3 brzoh. izbacuje mi na rucici menjaca. Skinuo sam i filter za ulje,oprao i malo je spustio nivo na meracu ali i dalje pokazuje preko maksimuma.Hvala

U Štoreovoj knjižici piše 11 i nešto l za verziju s prednjim pogonom, a 10 i nešto za 2WD, tako da ne pretjerivati. Nisam čuo niti jednog Štorea da ne zuji, samo gas!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
U Štoreovoj knjižici piše 11 i nešto l za verziju s prednjim pogonom, a 10 i nešto za 2WD, tako da ne pretjerivati. Nisam čuo niti jednog Štorea da ne zuji, samo gas!
Tak nekak i je, no u kojoj si ti to knigi našel?
U onoj koju ja imam piše: 19,2 (402) i 20,8 (404), kaj je definitivno previše.
 
Z

zucajol

Guest
U Štoreovoj knjižici piše 11 i nešto l za verziju s prednjim pogonom, a 10 i nešto za 2WD, tako da ne pretjerivati. Nisam čuo niti jednog Štorea da ne zuji, samo gas!

toliko je pisalo u knjizi slovenacke korporacie Fiat Store,ali sam ipak ispustio visak isad je malo iznad maksimuma kad neradi motor.Ali kad upalis motor nivo se spusti skroz ispod min., dali tada menjac ima podmazivanje. I nadam se da nisam dosadan jos jedno pitanje posto sam skoro uzeo Store i neznam nista oko njega a imam Tomu 730 koji je odsluzio svoje ,da li blokadu difer. mozes da ukljucis u voznji/oranje/ ili moras da stanes.:pozdrav
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
toliko je pisalo u knjizi slovenacke korporacie Fiat Store,ali sam ipak ispustio visak isad je malo iznad maksimuma kad neradi motor.Ali kad upalis motor nivo se spusti skroz ispod min., dali tada menjac ima podmazivanje. I nadam se da nisam dosadan jos jedno pitanje posto sam skoro uzeo Store i neznam nista oko njega a imam Tomu 730 koji je odsluzio svoje ,da li blokadu difer. mozes da ukljucis u voznji/oranje/ ili moras da stanes.:pozdrav
U knizi iz koje godine je pisalo toliko ulja? U mojoj (iz 1980/1) piše koliko sam napisal-

Šperu uključuj dok se traktor giba, no nikako kad se vrti samo jedan kotač. Ako ti tada treba uključiti šperu, pritisni kuplung, lagano nagazi šperu i polako puštaj kuplung, sve dok ista ne uskoči. Tada otpusti kuplung do kraja i nastavi držati pedalu špere dokle ti treba. Kad ti više netreba, makni nogu s pedale i ona se bude sama isključila čim nestane potrebe za njezinim uključenjem (najkasnije kad kreneš unatrag). Prije skretanja na kraju polja, obrati pozornost na to dal' je ista isključena.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
toliko je pisalo u knjizi slovenacke korporacie Fiat Store,ali sam ipak ispustio visak isad je malo iznad maksimuma kad neradi motor.Ali kad upalis motor nivo se spusti skroz ispod min., dali tada menjac ima podmazivanje. I nadam se da nisam dosadan jos jedno pitanje posto sam skoro uzeo Store i neznam nista oko njega a imam Tomu 730 koji je odsluzio svoje ,da li blokadu difer. mozes da ukljucis u voznji/oranje/ ili moras da stanes.:pozdrav
Oprezno sa Štorač-ovom šperom. Zj ti je sve lijepo objasnil.
 
Z

zucajol

Guest
U knizi iz koje godine je pisalo toliko ulja? U mojoj (iz 1980/1) piše koliko sam napisal-

Šperu uključuj dok se traktor giba, no nikako kad se vrti samo jedan kotač. Ako ti tada treba uključiti šperu, pritisni kuplung, lagano nagazi šperu i polako puštaj kuplung, sve dok ista ne uskoči. Tada otpusti kuplung do kraja i nastavi držati pedalu špere dokle ti treba. Kad ti više netreba, makni nogu s pedale i ona se bude sama isključila čim nestane potrebe za njezinim uključenjem (najkasnije kad kreneš unatrag). Prije skretanja na kraju polja, obrati pozornost na to dal' je ista isključena.

Hvala,pa za sada toliko. Pozdrav za sve clanove foruma.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki pa ipak kome ova ideja da nejde Transhidrol u Štoreovu getribu? PA to je original ulje za njega tj- one traktore koji imaju spojenu hidrauliku s getribom...

Može se isto ulje dobiti miješanjem mineralnog getribnog i motornog mineralnog u odnosu 60:40 ali to se ne preporuča.

Moj pokojni kum je bi šef mehaničarima sklapanja u štoreu i sam ga imam doma, a otac je prvi vlasnik. Štore 504 ide ko metak. Nakon 5000 sati mu je remontirana getriba jer je na prizmi i 3&6 brzini požderalo zupčanik...

Komplet je sve zamijenjeno ali izbacuje mi iz 5. i 6. brzine, a mijenjane su opruge onih kuglica itd. dakle sve a događa se sranje... e kod rastavljanja smo našli oriđiđi spojničku osovinu bez pol zubi (dakle svaki drugi je falio) ali ne da su bili potrošeni nego ih nije bilo...

Ima netko ideju zašto mi izbacuje iz te dvije brzine?
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Pa član ZJ savjetuje da se stavlja motorno ulje u getribu a ne transhidrol.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pa član ZJ savjetuje da se stavlja motorno ulje u getribu a ne transhidrol.

Pa ja vam govorim ono što kaže proizvođač a to je zakon.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Pa kaj motorno ne preporuča proizvođač, pa nije se valjda čovjek sam izmislil?:scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Neznam kaj piše za seriju 500, no za seriju 400 piše ovo:

a to je motorno ulje. Naš ima oko 7000h i getriba je ko nova, niti iskače iz brzine (je davno kad je pukel feder koji drži kuglice). Naravno, u njemu je motorno ulje Super3.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Da piše super HD s-3 a to je motorno ulje iako nema neke logike, bolji je hidraol iliti transhidrol.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh