• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Koji su to brijači:) Evo moje knjižice, doduše slabo se vidi:


Uploaded with ImageShack.us

Čini se da su kod ZJ-a zaboravili na crtu ispod zračnog filtera, o količinama da ne pričamo:rolleyess: Igraju se i s vitičastim zagradama, pa sad ti znaj. Da su barem naveli međunarodne oznake, jebala ih Ina i Petrol, iznad nule i ispod nule, baš slušam prognozu da znam koje ulje sutra staviti:supz: Brine me ova "EP" karakteristika, što znači "extreme pressure", a tu karakteristiku imaju hipoidna ulja za zupčanike. Ja skupljam hrabrost da prijeđem na Agrinu na sva moguća mjesta gdje ide ulje.
 
0

007 marko

Guest
Pozdrav svima,posjedujem Store 404,tesko mi pali ,cak ga i u dosta toplim danima moram grijati ,a zimi da ne govorim.Isti je problem imao i jedan moj susjed ,medutim on je radio generalnu na motoru i sada pali sasvim dobro,medutim mehanicar koji je radio motor govori da donji dio motora tj.klipove i ostalo ne treba dirati te da ti motori imaju probleme sa ventilima ,da izgore ventili .Iste informacije dali su mi neki Slovenci govoreci da ti motori -Fiat naprave po 15000 -ak sati te da su problem ventili na glavi.Zna li tko sto o tome i da li ima koje iskustvo?Zao mi ga dobar je to stroj,malo njezan je ali dobar je sa duplim pogonom,i malo je nejak na cesti kao da su mu brzine za nijansu brze od drugih traktora i u uzbrdicama ga moram cesto saltati.
Store 5o4 sa imt motorm izgleda da je dosta jaci i bplje ide i vrti,dok 502 je dosta lagan ,u oranju je nikakav,jos ako je stajski gnoj mokar jednostavno vrti u mjestu,jedino je snazan na cesti,sa istim teretom za brzinu je jaci on moga 404.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Štore 404 ti je slabiji po konjaži od 504 ali si to možeš srediti štelanjem bosch pumpe. Ja sam imal prije 404, pa sam baš zbog motora bil nezadovoljan (ovo tvoje što si napisal je istina) uzeo 504 koji je za nijansu bolji, ali GETRIBA im je teško SRANJE!

Inaće je ok traktor, jasno precjenjen ako kupuješ rabljeni, neznam zašto ga ljudi dižu u nebesa, pogotovo kod nas u Hrvatskom zagorju...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Pozdrav svima,posjedujem Store 404,tesko mi pali ,cak ga i u dosta toplim danima moram grijati ,a zimi da ne govorim.Isti je problem imao i jedan moj susjed ,medutim on je radio generalnu na motoru i sada pali sasvim dobro,medutim mehanicar koji je radio motor govori da donji dio motora tj.klipove i ostalo ne treba dirati te da ti motori imaju probleme sa ventilima ,da izgore ventili .Iste informacije dali su mi neki
U svakom slučaju, glava dole i sve ti bu jasnije (sam ak si pri penezi :lol:)
 
0

007 marko

Guest
Štore 404 ti je slabiji po konjaži od 504 ali si to možeš srediti štelanjem bosch pumpe. Ja sam imal prije 404, pa sam baš zbog motora bil nezadovoljan (ovo tvoje što si napisal je istina) uzeo 504 koji je za nijansu bolji, ali GETRIBA im je teško SRANJE!

Inaće je ok traktor, jasno precjenjen ako kupuješ rabljeni, neznam zašto ga ljudi dižu u nebesa, pogotovo kod nas u Hrvatskom zagorju...

Da ,bezobrazno je skup ,kao u auta Golf.Vjerovatno radi prednjeg pogona.A kako ti je palio 404? To mi je sa paljenjem sasvim nejasno jer motor od 404 je slican ako ne i isti od Universala i Universal pali kao bomba i na -15 stupnjeva ,sa grijacem naravno dok ja Storetu u svibnju moram grijati .:confused::confused::confused:
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
A gdje si ti kume vidio universala da na -15 pali kao bomba a? Ja imam universala 445 i isti problem kao i ti i inače si napisao sve točno samo ne znam otkud ti ovo da universal pali dobro. Uglavnom, već sam par puta napisao, u gumeno crijevo od usisa gurni fen, zagrij grijač na traktoru, upali fen na najjače i kresni traktor da vidiš kako pali, ko beba, ostavi fen još malo da radi ako vidiš da ti crkava bez njega. Ovo za slabije glave sam i ja čuo na universalu, rekao mi čovjek u trgovini traktor Universal u Sesvetama.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
A gdje si ti kume vidio universala da na -15 pali kao bomba a? Ja imam universala 445 i isti problem kao i ti i inače si napisao sve točno samo ne znam otkud ti ovo da universal pali dobro. Uglavnom, već sam par puta napisao, u gumeno crijevo od usisa gurni fen, zagrij grijač na traktoru, upali fen na najjače i kresni traktor da vidiš kako pali, ko beba, ostavi fen još malo da radi ako vidiš da ti crkava bez njega. Ovo za slabije glave sam i ja čuo na universalu, rekao mi čovjek u trgovini traktor Universal u Sesvetama.

Tako je. Universal 445 od mog kolege ima isti problem...
 
0

007 marko

Guest
A gdje si ti kume vidio universala da na -15 pali kao bomba a? Ja imam universala 445 i isti problem kao i ti i inače si napisao sve točno samo ne znam otkud ti ovo da universal pali dobro. Uglavnom, već sam par puta napisao, u gumeno crijevo od usisa gurni fen, zagrij grijač na traktoru, upali fen na najjače i kresni traktor da vidiš kako pali, ko beba, ostavi fen još malo da radi ako vidiš da ti crkava bez njega. Ovo za slabije glave sam i ja čuo na universalu, rekao mi čovjek u trgovini traktor Universal u Sesvetama.

Za Universalove probleme sa glavom i ventilima nisam cuo ,evo sad prvi put .Inace Universala 445 iz 1973 ima moj susjed,kupovali smo ih zajedno moj otac i on ,mi imt 533 i nije ih vise bilo trebalo je cekati tako je nas susjed kupio Universala ,pali bolje neg moj Store ,ugrije jednom i kresne ,bolje ide i bolje vuce ,i manje problema ima ,uopce se ne kvari,mjenjac ,diferencijel itd .Kod tebe vjerovatno nesto nije u redu ,cuo sam Slovence i oni kazu da 404/402 dobro pali,pa sad ti znaj.....:confused: ,jos sam Universala vidio i nitko se ne zali na paljenje ,nesto tebi ne valja sa tim tvojim .Vjerovatno kao sa mojim Storom,to su Fiatovi motori to bi trebalo bit dobro,oni stari Deutzi i Fahrovi iz 50-ih godina bolje pale ,nemoguce.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
neko hvali a neko se zali na store,ja mogu reci da su to dobri strojevi,kad smo ga kupili(polovna)drugi dan smo mu radili generalku motora i u narednih 8 godina je gulo ko rob,e sad oni koji imaju i koji su imali store se naj vise zale na mjenjac,ja nisam imo problema,svaki mjenjac ce se polomit velikim trzajem kad se recimo zapane ili pri izvlacenju necega pa ono na trzaj,to je smrt storanu,mnogi slome mjenjac jer su mu rasporedi brzina veliki,i prilicno je brz,pa ga vecina sili,brze brze i na kraju sta dobije,dobije rasut mjenjac,motor prilicno snazan,pali i na velikim minusima kad se ugrije,normalno ako je ikoliko uredan,mislim da su konstruktori pogrijesili samo kod konstrukcije mjenjaca,po meni bi to trebalo da je puno masivnije sa debljim osovinama,zubcanicim i vise ulja,a oni su sve to strpali u kutijcu, ko za cipele
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
S mojim sigurno nešto nije u redu jer baca bijeli dim i treba ga dugo verglat kad je hladno, ali s fenom kresne ko beba, ali koliko čujem i od drugih vlasnika universala nije ni kod njih puno bolje.:rolfer:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
neko hvali a neko se zali na store,ja mogu reci da su to dobri strojevi,kad smo ga kupili(polovna)drugi dan smo mu radili generalku motora i u narednih 8 godina je gulo ko rob,e sad oni koji imaju i koji su imali store se naj vise zale na mjenjac,ja nisam imo problema,svaki mjenjac ce se polomit velikim trzajem kad se recimo zapane ili pri izvlacenju necega pa ono na trzaj,to je smrt storanu,mnogi slome mjenjac jer su mu rasporedi brzina veliki,i prilicno je brz,pa ga vecina sili,brze brze i na kraju sta dobije,dobije rasut mjenjac,motor prilicno snazan,pali i na velikim minusima kad se ugrije,normalno ako je ikoliko uredan,mislim da su konstruktori pogrijesili samo kod konstrukcije mjenjaca,po meni bi to trebalo da je puno masivnije sa debljim osovinama,zubcanicim i vise ulja,a oni su sve to strpali u kutijcu, ko za cipele

Tako je! Potipsujem... inače su ok, ali getriba koma. Moj je vožen i čuvan s pažnjom, nikad cukano ono kak neki da se prvi kraj digne, a getriba problem, a i onaj prijašnji je isto imal s tim problema...

A inače, fletni su traktori ko vrag. Uspoređujući recimo s Torpedom 55 dupli pogon i recimo imt 549 DV ili universal DV, mjerili mi trag od svakog i štore se najprije okrenul na mjestu iako uspoređujuči s tomo vinkovićem s ovim kružim po dvorištu ali ga kružim... :confused:
Tast ima same delfino 35 dupla vuča, e kak pa je ono fletno, au... ali mi je meni lagan... :rolleyess:
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ma nisam ja svoj puno sparo ali nisam ni divljo,bolje vrati brzinu nize ide sporije ali znas da ga ne lomis,dobar je to traktor nije puno sirok, ni dug, prilicno visok,jednostavno okretan,
 
0

007 marko

Guest
Ni ja nisam imao problema sa mjenjacom ,jedino mi se pojeo onaj rukavac sto pogoni kardan,ostalo je uvijek bilo ok iako ga nisam stedio ,dosta je radio i u sumi.Jedino zuji kad ide.Vidio sam neki su imali problema i sa tanjirastim zupcanikom u diferencijalu,sve se saspe.
Nikad vise ne bih kupio traktor bez prednjeg pogona ,prednji pogon znaci u nezgodi jos jedan traktor ispred.Kolko sam puta na imt 533 i 542 istovarao gnoj iz prikolice ,kada sav teret prevagne preko zadnjih kotaca podigne traktoru pogonske i nikuda ne moze.Zatim kada ide stranom na mokrom ne zanosi ga ,u rikverc je cudo,u sumi je spas.
Store 402 404 dolazi od talijanskog Fiat 420 ,koja u Italiji nije uspjela kao serija jer upravo problemi sa mjenjacom dolaze od tuda da je seria 320 ili 350 (dva klipa )montirala taj mjenjac koji je za kasniji motor od 420 42 ks bio preslab.
Steta ipak sto ga ne prave vise .
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
smrt svakom mjenjacu je naglo trzanje,bucan jeste,ako se duze vozi u transportu to je pravo mucenje sofera,moj je bio 404,traktor bez prve moze proci po ravnici ali ako teren brdovit samo 4x4,mana je samo mjenjac kojeg su konstruktori napravili kao za neko malo putnicko vozilo,
 
0

007 marko

Guest
smrt svakom mjenjacu je naglo trzanje,bucan jeste,ako se duze vozi u transportu to je pravo mucenje sofera,moj je bio 404,traktor bez prve moze proci po ravnici ali ako teren brdovit samo 4x4,mana je samo mjenjac kojeg su konstruktori napravili kao za neko malo putnicko vozilo,

Ma ima tu svasta,u mojoj okolici ima ih u zadnje vrijeme dosta traktora Store ,dosta se tesko saltaju pod teretem,mos misliti u pol uzbrdice i sa punom prikolicom kako brste zupcanici.Ima jedan susjed sa 502 non stop krci ,ne znam koliko ce taj dugo.Ja prebacim uvijek prije uzbrdice i stavim u nizi stepen ,zatim gas ,Store voli veselu voznju i visoki broj okretaja motora ,ma izleti iz svake uzbrdice samo tako,kao raketa.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ima svakakvih sofera,ima ne pisano pravilo "pod brdom se salta a nikad u pola brda,i jos jedna, kojom brzinom uz brdo tom i niz,ja licno nisam imo problema sa mjenjacem,nije sinhron pa ga treba znati saltati,ma nije za svakog traktor iako ima takvih koji misle da su sofercine
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
A gdje si ti kume vidio universala da na -15 pali kao bomba a? Ja imam universala 445 i isti problem kao i ti i inače si napisao sve točno samo ne znam otkud ti ovo da universal pali dobro. Uglavnom, već sam par puta napisao, u gumeno crijevo od usisa gurni fen, zagrij grijač na traktoru, upali fen na najjače i kresni traktor da vidiš kako pali, ko beba, ostavi fen još malo da radi ako vidiš da ti crkava bez njega. Ovo za slabije glave sam i ja čuo na universalu, rekao mi čovjek u trgovini traktor Universal u Sesvetama.

ja imam univerzala 445 dt 4x4 to bi na sibiru palilo ko bomba:lol:
 
0

007 marko

Guest
ima svakakvih sofera,ima ne pisano pravilo "pod brdom se salta a nikad u pola brda,i jos jedna, kojom brzinom uz brdo tom i niz,ja licno nisam imo problema sa mjenjacem,nije sinhron pa ga treba znati saltati,ma nije za svakog traktor iako ima takvih koji misle da su sofercine

Ma nije on bas najbolji za nizbrdicu Store 404 ,nizbrdo ne drzi nista ako uzbrdo prvom nizbrdo trecom sporom ili mu nabije turazu da bi pomislio da ce mu klipovi van iskociti.502 drzi dobro nizbrdo ,to je motor IMT izgleda kao od IMT 549.Vozio sam ja susjedovog dosta ,poznam ga .
 
0

007 marko

Guest
ja imam univerzala 445 dt 4x4 to bi na sibiru palilo ko bomba:lol:

Ja skidam glavu sa mog 404 pa budemo znali ,javicu ako sto pronadem ,kakav defekt.Koliko ja poznam Universala on dobro pali zimi,mene susjed u zadnje vrijeme cesto slepa da upalim:oops:
 

Najnoviji postovi

Na vrh