• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ima umjesto čepa na karteru ili umjesto mjerača ili možda umjesto indikatora ulja :scratch :lol:, a po želji možeš raditi i novu rupu na karteru ili radvod za indikator i tu ga ubaciš.
Ma ima puno mogučnosti ;)

kod jednog lika sam vidil da je postavil kod filtera ulja?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako ćemo mak na konac onda temperaturu ulja treba mjeriti u karteru .
Samo ne znam kaj će ti taj podatak , znaš ti u kojim granicama treba održavati temperturu ulja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Ako ćemo mak na konac onda temperaturu ulja treba mjeriti u karteru .
Samo ne znam kaj će ti taj podatak , znaš ti u kojim granicama treba održavati temperturu ulja?
Svaka čast Puknuti :supz:
To je i mene interesiralo, ali zaboravih priupitati.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ako ćemo mak na konac onda temperaturu ulja treba mjeriti u karteru .
Samo ne znam kaj će ti taj podatak , znaš ti u kojim granicama treba održavati temperturu ulja?

Kaj će mi -tak, pale me te stvarčice :D

PS: ak se ne varam kod vodenjaka OK temp ulja su 80-120°C,
kod zračnjaka temperatura jako varira, zna bit podhlađen motor (veći okretajei a bez opterečenja) a zna skočit i preko 140°C....
 
Z

zucajol

Guest
Trgovine u Hr.

Dijelova ima u Hrvatskoj koliko hoćeš. Ima i nekoliko uvoznika iz Italije, pa naručiš kaj ti treba. Dijelovi motora ti pašu od Universala 445, jer su motori jednaki. Ostalo po oglasnicima.
Naš je 1981. i ima oko 7000 sati. Motor nije otvaran, osim promjene diza.

Zamolio bih ako moze neki spisak trgovina za delove Store 402 i gde bih mogao naci kakav katalog ili knjigu o tom traktoru.Hvala i pozdrav
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Zamolio bih ako moze neki spisak trgovina za delove Store 402 i gde bih mogao naci kakav katalog ili knjigu o tom traktoru.Hvala i pozdrav
Upute ti imam ja i bile su nekoliko puta postavljane za download. Mogu ih opet postaviti.
Katalog dijelova imam u papiru. Inače, imaš ga na stranici www.trattore.it, pa malo pogledaj.
 
Z

zucajol

Guest
Upravo sam pregledao katalog hvala na tome,ali ako nekom nije tesko zamolio bih gde mogu preuzeti knjigu za odrzavanje,od skora imam taj traktor pa nista i ne znam o njemu.
 
M

mario--apn-sl

Guest
pozdrav..
kakvo je vaše mišljenje , dali je bolji štore 404 (dupla vuča) ili imt 542 91" znam da skoro nisu ni slični traktori..
ali koji je bolji za osobne potrebe(oko 10 jutara zemlje) ...
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
pozdrav..
kakvo je vaše mišljenje , dali je bolji štore 404 (dupla vuča) ili imt 542 91" znam da skoro nisu ni slični traktori..
ali koji je bolji za osobne potrebe(oko 10 jutara zemlje) ...

e pa to je neusporedivo (542 = 2WD A ŠTORE 404 = 4WD). Moglo bi se uspoređivati jedino IMT 542 i ŠTORE 402. Kupio sam 402 i na njega sam stavil oriđiđi prednji pogon. E to ti je sad druga pjesma. Da napomenem, kod mene je ravnina položena ukoso .....

Kod izbire je važno to, kakav ti je teren i šta češ sa traktorom raditi.
 
M

mario--apn-sl

Guest
znam da je ajmo reci neusporedivo..
al neovisno o pogonu, koji je ovako sam po sebi bolji ( obrada zemlje oko 10 jutara +- )
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
moj glas bez prevelikog filozofiranja ide štore-u.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
znam da je ajmo reci neusporedivo..
al neovisno o pogonu, koji je ovako sam po sebi bolji ( obrada zemlje oko 10 jutara +- )
Imam Štorea 402 s dodanim prednjim pogonom. Traktor je okretan, lagano se okreće volan, dosta jak za povleći i relativno male potrošnje. Motor ti je dobar, no više pažnje treba obratiti mjenjaču i diferencijalu, koji su znatno nježniji nego na 542. Moraš znati da ako je netko jako rabil toga 404, da je on jako poderan, pa bi možda trebala generalka na getribi. A to bi moglo koštati. Vjerojatno i spojničke osovine. Ubaci ga u brzinu i guraj naprijed-natrag, da čuješ jel iste zvone (metalni zvuk oko kuplunga).
IMT ima 10 brzina, od kojih su 4 sinkronizirane, brži je na cesti, ima brži kardan i (neki vele) bolju hidrauliku, iako je meni hidraulika na Štoreu jako dobra.
Ako je Štore bil u dobrim rukama, svakako je onda dobra kupnja. No IMT podnosi puno više torture i nemarnosti vlasnika, nego Štore.
I još nekaj: za IMT su dijelovi skoro badava, i ti se traktori još proizvode, dok Štore nije u proizvodnji već skoro 25 godina i znatno su mu skuplji dijelovi (mjenjača). Motor je isti kao na Universalu 445, pa nije problem za dijelove za istoga.
 
M

mario--apn-sl

Guest
hvala vam na odgovorima. imt 542 već imam.. prvi vlasnik , ali mislilo sam prodavat pa kupit neki drugi bolji traktor ..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Čuj, ne komentiraj nekaj kaj neznaš, jer jednostavno neznaš!
Dvije se godine zaj... s tim i još to nisam riješil, niti u STP niti u CVH.
Kaj misliš da ne želim imati registriran traktor?
J...š pišljivih 1000-2000kn za atest. Problem je u tome da je to procedura koju mi nitko ne želi jednostavno napraviti, jer nitko nezna kak!
ZJ, kad je tak da fučkaš tisuču dvije onda kad buš na svojem terenu navrati se do mene. Znam kak se bi moglo napraviti, a i imam ko bi napravil. Nebu trebalo ni atesta ni tisučica ;)
Bar se nadam :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
ZJ, kad je tak da fučkaš tisuču dvije onda kad buš na svojem terenu navrati se do mene. Znam kak se bi moglo napraviti, a i imam ko bi napravil. Nebu trebalo ni atesta ni tisučica ;)
Bar se nadam :scratch
Nije riječ o tome da je to malo (nije dakako) već je to malo u usporedbi s kaznom za neregistraciju. Neznam jel se to da tak više riješiti od kad slikaju traktore. Štel bi zbilja riješiti atest, da nemam posla s plavima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh