• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
E, onda i ja dolazim gore :)
Ma dobro došli! I ti, i Muhaničar, i Zbalija...
Nego, Bagudina, mogu ja suhoga donesti i bliže tebi...a i ovi "sa sjevera" su pozvani :D
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Ma dobro došli! I ti, i Muhaničar, i Zbalija...
Nego, Bagudina, mogu ja suhoga donesti i bliže tebi...a i ovi "sa sjevera" su pozvani :D

muhanicar, ke ne mi sme uvijek spremni ;)
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Čuj, ja sam to napravil još 1996...
... i registriral ga godinama kao 402. Međutim,više ga nemogu tak registrirati.
Atest JE problem, jer sam pital na puno mjesta i nitko ti ne želi reći kaj treba.
Ukratko: račun od prednjeg mosta, izjava mehaničara da je to sve napravljeno prema tvorničkim uputama, pa zapisnik ovaj, onaj...tak da sam odustal. Nije registriran više, jer nemam vremena za hodanje okolo.

a zašto ga ne možeš registrirati kao 402 ? Koji su razlozi ? A da ti tehnički pregled dojde radit doma pa se dogovoriš sa preglednikom ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
a zašto ga ne možeš registrirati kao 402 ? Koji su razlozi ? A da ti tehnički pregled dojde radit doma pa se dogovoriš sa preglednikom ?

Moglo se dok se moglo. Nitko ne želi ostati bez posla radi mene.
Veći su prednji kotači i vidljivo je da je dupljak...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Čuj, ja sam to napravil još 1996...
... i registriral ga godinama kao 402. Međutim,više ga nemogu tak registrirati.
Atest JE problem, jer sam pital na puno mjesta i nitko ti ne želi reći kaj treba.
Ukratko: račun od prednjeg mosta, izjava mehaničara da je to sve napravljeno prema tvorničkim uputama, pa zapisnik ovaj, onaj...tak da sam odustal. Nije registriran više, jer nemam vremena za hodanje okolo.

nesmije bit to neki problem, najveći problem ti bi trbal bit 1000kn kolko se plača atest (nevezano čega) i transport traktora u ZG na atest. Netrebaju ti nikakve potvrde nikakvih mehaničara (oni su tam neki mehaničari pa nek gledaju i analiziraju), eventualno račun ugrađenih dijelova...

Ako nije u neki auto problem atestirat motor koji nema nikakve veze s tim autom i felge i gume koje se nikad nisu ugrađivale neznam zašto bi bilo problem na jedan traktor atestirt originalne dijelove?
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
nesmije bit to neki problem, najveći problem ti bi trbal bit 1000kn kolko se plača atest (nevezano čega) i transport traktora u ZG na atest. Netrebaju ti nikakve potvrde nikakvih mehaničara (oni su tam neki mehaničari pa nek gledaju i analiziraju), eventualno račun ugrađenih dijelova...

Ako nije u neki auto problem atestirat motor koji nema nikakve veze s tim autom i felge i gume koje se nikad nisu ugrađivale neznam zašto bi bilo problem na jedan traktor atestirt originalne dijelove?

I ja se podpisujem pod ovo, što je napisano gore...
Treba se samo podstupiti i novce pripremiti, valjda i neke živce i može se to srediti. MOžda si prebrzo odustao od borbe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
nesmije bit to neki problem, najveći problem ti bi trbal bit 1000kn kolko se plača atest (nevezano čega) i transport traktora u ZG na atest. Netrebaju ti nikakve potvrde nikakvih mehaničara (oni su tam neki mehaničari pa nek gledaju i analiziraju), eventualno račun ugrađenih dijelova...

Ako nije u neki auto problem atestirat motor koji nema nikakve veze s tim autom i felge i gume koje se nikad nisu ugrađivale neznam zašto bi bilo problem na jedan traktor atestirt originalne dijelove?

Čuj, ne komentiraj nekaj kaj neznaš, jer jednostavno neznaš!
Dvije se godine zaj... s tim i još to nisam riješil, niti u STP niti u CVH.
Kaj misliš da ne želim imati registriran traktor?
J...š pišljivih 1000-2000kn za atest. Problem je u tome da je to procedura koju mi nitko ne želi jednostavno napraviti, jer nitko nezna kak!
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Čuj, ne komentiraj nekaj kaj neznaš, jer jednostavno neznaš!
Dvije se godine zaj... s tim i još to nisam riješil, niti u STP niti u CVH.
Kaj misliš da ne želim imati registriran traktor?
J...š pišljivih 1000-2000kn za atest. Problem je u tome da je to procedura koju mi nitko ne želi jednostavno napraviti, jer nitko nezna kak!

jbga, onda prešerafaj stari ovjes za tehnički a poslje tehničkog nazad na 4x4...
*a imaš i opciju da fino uzmješ vještaka i advokata pa da vidiš jel će negdje zapet....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
jbga, onda prešerafaj stari ovjes za tehnički a poslje tehničkog nazad na 4x4...
*a imaš i opciju da fino uzmješ vještaka i advokata pa da vidiš jel će negdje zapet....

Nemrem, prodal sam prednju osovinu :)
A kaj ako se dogodi sudar, pa vještak vidi preinaku koja nije upisana u knižicu? Onda bi bil na robiji za to. Bolje je da stoji v štaglju i odmara, te da nejde na cestu dok se to ne riješi.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Nemrem, prodal sam prednju osovinu :)
A kaj ako se dogodi sudar, pa vještak vidi preinaku koja nije upisana u knižicu? Onda bi bil na robiji za to. Bolje je da stoji v štaglju i odmara, te da nejde na cestu dok se to ne riješi.

Nije mi jasno, recimo poznanik komotno radi tehnički s zetorom 35-takom s dodanim prednjim pogonom, ima još par sličnih slučajeva u kraju s drugim traktorima ...

A sudar nema opće veze gumama, čak i da imaš sudar on se gleda kao zasebna stavka (il si kriv il nisi kriv), sve ostalo je druga.(Imal sam sudar s autom na kojem sam imal 2" veće felge neg upisane u prometnoj (225/45-17 umjesto originalnih 195/65-15), vidli su da imam neoriginalne gume i nikom ništa...)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Jesi li sguran da je 35-taku dodan prednji pogon?
Da nije bil originalno takav (35-45)?
Slikaj ga da ga vidimo.

Legalno nemreš registrirati bez atesta (čak niti preko veze više nejde), jer se mijenjaju sve važne osobine vozila: duljina, osni razmak, raspored opterećenja po osovinama, trag, masa vozila, najveća dopuštena masa vozila, vučna sila, dimenzije guma, pa onda i broj pogonskih osovina. Zapravo dobivaš novi traktor (kaj je uostalom i istina).
 
S

stole csb

Guest
nudi mi se štore 402 za 2000 evra u dobrom stanju sve ispravno kaj mislite kakvi su to traktori

sad da neispane svako svoga konja hvali kod mene je sa dve vuce do sad 5400radni sati sat stao pre dve godine fiat motor stari ga uzeo novog i odlican je sad kako ko voli:finga:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Jesi li sguran da je 35-taku dodan prednji pogon?
Da nije bil originalno takav (35-45)?
Slikaj ga da ga vidimo.

Legalno nemreš registrirati bez atesta (čak niti preko veze više nejde), jer se mijenjaju sve važne osobine vozila: duljina, osni razmak, raspored opterećenja po osovinama, trag, masa vozila, najveća dopuštena masa vozila, vučna sila, dimenzije guma, pa onda i broj pogonskih osovina. Zapravo dobivaš novi traktor (kaj je uostalom i istina).
poslikam pa stavim....
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Čuj, ne komentiraj nekaj kaj neznaš, jer jednostavno neznaš!
Dvije se godine zaj... s tim i još to nisam riješil, niti u STP niti u CVH.
Kaj misliš da ne želim imati registriran traktor?
J...š pišljivih 1000-2000kn za atest. Problem je u tome da je to procedura koju mi nitko ne želi jednostavno napraviti, jer nitko nezna kak!
treba tebi samo malo veze pa nebu problema kod mene je jedan stavil na 402 prednji pogon ,malo je posla al se da rijesit uz pomoc tasta policajca.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
treba tebi samo malo veze pa nebu problema kod mene je jedan stavil na 402 prednji pogon ,malo je posla al se da rijesit uz pomoc tasta policajca.

ma ima tog i kod mene, mislim da je lik samo atestiral prednje gume 20" i gotovo, ovjes i pogon nije spominjal al neću ništa tvrdit jer "neznam"...
 

Najnoviji postovi

Na vrh