• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
zwer kaže:
majstor kaže:
Ozbiljnijeg kvara nema zamjeniti treba zubčanike,naravno sve semeringe,a za kočione obloge se dvojim jer su u dobrom stanju a u sloveniji su 60€ komad tako da mi se čini skupo posebno jer ih netreba mjenjati.Dali mi može neko saznati koliko koštaju u hrvatskoj zubčanici za pogon kardana koji mi trebaju(slike u prošlim postovima) i ti kočioni pojasevi.
Razmišljam o sipanju transhidraola u mjenjač možda bi se malo smanjila buka a mislim da mu nebi štetila šta mislite ostali vlasnici i poznavatelji(ZJ,puknuti,Orsic...)

sad ponovno čitam, šteta kaj nisam slikal kaj je sve mijenjano -uglavnom mislim da su sve osovine (serija sa osovinama di su slovenci štedili pa fali svaka druga ripna na nekim osovinama) i semernizi novi, zubčanici nisu dirani. Taj me sport koštal u materijalu ravno 3500kn + posal (u cijeni su i nove originalne kočione obloge i 10l super3 i 10l super5 i filter ulja).


Sad imam nekih 150 sati od remonta i imam problem - kod velikog opterečenja zna mi iskočit iz 3-će spore i brze brzine, jednom mi se dogodilo i iz 5-te (naviše puta mi se dogodilo iz 6-te).
U čemu bi mogal bit problem? Sve je na svom mjestu, radil je majstor koji je presložil 100-tine traktora, 2 puta je poslije pregledaval i veli da je sve na svom mjestu onako kako mora bit al i dalje iskače. Čini mi se da se to događa sve rjeđe, jel moguće da se samo sve mora dobro ulegnut il je nekaj falšno?
Jel imal netko slično iskustvo?
Jel ti se ručica mjenjača pomiče lagano ili teško? Ako se pomiče lagano, da nisu federi krivi (radi njih mora traktor opet u dijelove). Ako je ručica tvrda, a iskače, otvori poklopac getribe i pogledaj da nije savinuta vilica, odnosno jel se zupčanici do kraja ušaltaju. Ako je sve u redu i dalje iskače, možda su zupčanici potrošeni nejednako (kosi zubi), pa bi mogla trebati zamjena. Nadam se da to nije slučaj.
A zakaj nesmije transhidrol u getribu? Naime, Same mi ima neku vrstu transhidrola pa bi i u Štoreu htio imati isti tip ulja da mogu kipati istu prikolicu s oba traktora.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
ZJ kaže:
Jel ti se ručica mjenjača pomiče lagano ili teško? Ako se pomiče lagano, da nisu federi krivi (radi njih mora traktor opet u dijelove). Ako je ručica tvrda, a iskače, otvori poklopac getribe i pogledaj da nije savinuta vilica, odnosno jel se zupčanici do kraja ušaltaju. Ako je sve u redu i dalje iskače, možda su zupčanici potrošeni nejednako (kosi zubi), pa bi mogla trebati zamjena. Nadam se da to nije slučaj.
A zakaj nesmije transhidrol u getribu? Naime, Same mi ima neku vrstu transhidrola pa bi i u Štoreu htio imati isti tip ulja da mogu kipati istu prikolicu s oba traktora.
Prije sa starim dijelovima prijenosa nije bilo problema, ne sječam se jel ikad iskočil iz bilo koje brzine.
Ručica se pomiče (šalta) normalno kako se i prije pomicala, kad je u 6-oj u smjeru traktora ima nekaj malo lufta u poprečnom smjeru traktora jako malo i tak je u svakoj brzini. Probal sam jednog drugog štoreta 404 koji je mekši od mog i lakše se šalta (traktor je u puno lošijem stanju od mog al ne iskače iz brzina), jednog univerzala koji se dosta tvrđe šalta.. Nemam neki osječaj kako bi to zapravo trebalo ič
Zubčanici su pregledani i svi su bili u redu, ni bilo nikakvih vidljivih oštečenja / istrošenja, do kraja se ušaltavaju.

Ovo u svezi ulja neznam, majstor mi je rekal da ne kupujem transhidrol već da kupim super 3, da je to za njega i kao jedini traktor u kojeg ide to ulje u mjenjač.
 
B

Bobo

Guest
Ne znam koliko je pametno sipati motorno ulje u mjenjac... jednom prilikom mi se odvrnuo cep na reduktoru prednje vuce i iscurilo je ulje iz reduktora, otisao kuci i u nedostatku boljeg ulja usuo "trojku". tako sam taj dan dovrsio tanjuranje i sutradan kupio ulje i idem ga zamjeniti. Motorno ulje je bilo kompletno sivo, nije bilo za prepoznati. Pitaj boga sto bi tek napravilo u mjenjacu...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Bobo kaže:
Ne znam koliko je pametno sipati motorno ulje u mjenjac... jednom prilikom mi se odvrnuo cep na reduktoru prednje vuce i iscurilo je ulje iz reduktora, otisao kuci i u nedostatku boljeg ulja usuo "trojku". tako sam taj dan dovrsio tanjuranje i sutradan kupio ulje i idem ga zamjeniti. Motorno ulje je bilo kompletno sivo, nije bilo za prepoznati. Pitaj boga sto bi tek napravilo u mjenjacu...
motorna ulja ti na sebe vežu nečistoće i čiste dok ti hipenol i sl ulja ne reagiraju s tim nečistočama nego ih samo talože.
BTW to nije za sve traktore neg navodno preporuka samo za određene...

Neki majstori koji slažu getribe za aute stavljaju u njih gušća motorna ulja (15w-40) u njih jer se navodno bolje drže zubčanika odnosno zubčanici ih ne razbacuju tolko sa sebe pa i bolje podmazuju... Ko će ga znat....

ajmo natrag, je ima netko još kakvu ideju kaj se tiče mog mjenjača?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
zwer kaže:
Bobo kaže:
Ne znam koliko je pametno sipati motorno ulje u mjenjac... jednom prilikom mi se odvrnuo cep na reduktoru prednje vuce i iscurilo je ulje iz reduktora, otisao kuci i u nedostatku boljeg ulja usuo "trojku". tako sam taj dan dovrsio tanjuranje i sutradan kupio ulje i idem ga zamjeniti. Motorno ulje je bilo kompletno sivo, nije bilo za prepoznati. Pitaj boga sto bi tek napravilo u mjenjacu...
motorna ulja ti na sebe vežu nečistoće i čiste dok ti hipenol i sl ulja ne reagiraju s tim nečistočama nego ih samo talože.
BTW to nije za sve traktore neg navodno preporuka samo za određene...

Neki majstori koji slažu getribe za aute stavljaju u njih gušća motorna ulja (15w-40) u njih jer se navodno bolje drže zubčanika odnosno zubčanici ih ne razbacuju tolko sa sebe pa i bolje podmazuju... Ko će ga znat....

ajmo natrag, je ima netko još kakvu ideju kaj se tiče mog mjenjača?
Pa sve smo ti rekli. Ovak bez pregleda na licu mjesta je teško nekaj pametno reći.

Bobo, naš Štore ima oko 7000 sati, susjedov valjda više od 10t. Uvijek je u jednom i drugom bilo motorno ulje u mjenjaču i reduktorima (na mojem i u prednjem mostu). Niti na jednom nisu mijenjani nikakvi zupčanici.
Ovo kaj ti je rekel Zwer je točno. Motorna ulja ispiru, zato je tebi ulje odmah bilo zmazano. Da si ga nalijal nakon ispuštanja toga zmazanoga, vjerojatno više nebi bilo takvo.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
izgleda da su fedri. Kroz vikend sam opet napravil novu turu frezanja po vinogradu pa sam malo obratil pozornost na mjenjač i čini mi se da su fedri jako mekani tj onaj koji bi trebal držat u poziciji kad je u 6-oj kao da ga ni nema...
 
I

IMT560

Guest


ako neko zna koliko ovaj traktor ima konja jer mi je ova oznaka skroz nejasna, neko kaze 30 neko 33 neko 35 KS, kome vjerovati :scratch

i ako je neko imao ovakav traktor kakva su iskustva..
pozz
 
I

IMT560

Guest
Re: Å tore

ZJ kaže:
Smiljan kaže:
Gdje se mogu na internetu naci tehnicki podaci traktora Store?
A kaj te zanima? Imam ga doma i poznam u dušu.

Pozdrav ZJ, posto vidim kazes poznavalc si Storeta, pa me interesuje sta mi mozes reci o store 302...snaga me prvenstveno interesuje,koliko brzina ima, osovinski raspon i ostalo sto mi mozes reci...pozz
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
imam traktor store 402..i sve moguce je urađeno--al nekad dođe da nemogu upaliti..jednostvano nece samo bijel dim na auspuh..i tako moze citav dan...a kad upalis onda nema probleema uvijek ce palit..samo nek staji nekoliko dana a da se ne pali ista situacija
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
IMT560 kaže:


ako neko zna koliko ovaj traktor ima konja jer mi je ova oznaka skroz nejasna, neko kaze 30 neko 33 neko 35 KS, kome vjerovati :scratch

i ako je neko imao ovakav traktor kakva su iskustva..
pozz
pa koliko je kilowata
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
IMT560 kaže:


ako neko zna koliko ovaj traktor ima konja jer mi je ova oznaka skroz nejasna, neko kaze 30 neko 33 neko 35 KS, kome vjerovati :scratch

i ako je neko imao ovakav traktor kakva su iskustva..
pozz
pa to je kopija fiata 300 pa probaj nači preko toga nekaj
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
ZJ kaže:
Prijatelju Denis.
Priznam, moja je greška i posipam se pepelom za Fiat 480. Istina, borung je 100mm.

No tvrdiš da širim dezinformacije. Koje? Da malo napadno reklamiraš neku firmu? Neznam jel tvoja ili nečija.
Gdje sam spominjal spojke? Napomenul sam da na nekim serijama nisu bile dobre spojničke osovine, tj. da se trošilo ozubljenje na osovinama i spojkama, među njima i na susjedovom i mojem traktoru. No to smo riješili, bez kupovanja novih dijelova.
Isto tak je istina da postoji nekoliko izvedbi toga ozubljenja, da sad ne zamaram one koje to ne zanima, no osovine su bile zamjenjive. Imam ih doma nekoliko, pa ti mogu pokazati.

Ovo kaj se tiče Universala je većim dijelom točno, no svaki ima svoje prednosti (i mane).
Kad govorimo o usporedbi U445 i Štore-a 402 stvari stoje ovako:
Štore je lakši, uži, ima veću prohodnost, kraći je i okretniji. Brži je u svim brzinama i na kardanu.
Ako govorimo o modelu s prednjim pogonom (stariji modeli DT), Štore ima bolju prednju osovinu s centralnim prijenosom. I ima manji krug okretanja od DT i DTC modela.

Održavanje? Za motor jednako kod oba. Dijelovi mjenjača za Universala su sigurno jeftiniji, no jedan i drugi se rijetko kvare.
Hidraulika na Štoreu je talijanska, na Universalu rumunjska. Probleme ne stvara ni jedna ni druga.
Elektrika je nešto bolja na Štore-u (Iskra).
e jarane posto vidim da se razumijes stvarno..kako se mmoze nabaviti knjiga o tehnickim podacima o store 402..
i koja je snaga tih traktora da li su izdrzljivi ikako se ponasajuu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Ako još nekome trebaju upute za Štore 402/404, može ih skinuti OVDJE.
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
muamerR kaže:
imam traktor store 402..i sve moguce je urađeno--al nekad dođe da nemogu upaliti..jednostvano nece samo bijel dim na auspuh..i tako moze citav dan...a kad upalis onda nema probleema uvijek ce palit..samo nek staji nekoliko dana a da se ne pali ista situacija

Na tvoj problem imam sledeča pitanja :
1. Kako vrti elektropokretač (anlaser) brzo ili sporo ? Dali pali, kad ga se povuče sa drugim traktorom ?
2. Koliko radnih sati ima traktor ?
3. Jeste li mjerili kompresiju na motoru ?

Jer ti motori imaju problem sa ventilima, koji prestaju dihtovati, pa nema dosta kompresije, da može zapaliti gorivo. To ispitaš tako, da skineš gomenu cjev od filtera zraka do usisne grane i slušaš kad neko startuje motor jel ima nekih neobičnih šumova tamo. Taj problem se i vidi tako, da ima u usisni grani čada... Ako je tako, omda je potrebno zamjetiti vodila ventila, ventile i obraditi sjedišta ventila - znači skidanje glave.
Isto tako može biti, da nema dovoljno kompresije (karike, bati)
 

Ranko Pozega

Novi član
Tu od
13 Srp 2008
Poruka
19
Ako nekome treba kompletna elektricna sema za store, mogu da mu posaljem, imam knjigu za odrzavanje i katalog rezervnih delova za 402/404 i 502/504
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako nekome treba kompletna elektricna sema za store, mogu da mu posaljem, imam knjigu za odrzavanje i katalog rezervnih delova za 402/404 i 502/504
katalog imaš u knjizi ili neki elektronički oblik?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Knjige su, ali mogu pomoci, skenirati, ako nekome bas treba nesto.
Nije da mi ovog časa treba ali zlu ne trebalo ..mislio sam ako si je skenirao pošalji .
Znam koji je to posao skenirati cijelu knjigu ,ne bi te tražio da to radiš a da mi ne treba ovog časa .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Knjige su, ali mogu pomoci, skenirati, ako nekome bas treba nesto.
Ja također trenutno netrebam, ali ako si u mogučnosti skenirati i poslati katalog nebi bilo loše. :partyman::partyman::drinkers::drinkers::prayer::prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh