• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

Ranko Pozega

Novi član
Tu od
13 Srp 2008
Poruka
19
Zelim da vam pomognem ljudi ali ono uputstvo za odrzavanje ima 50ak stranica, a katalog je a4 format i ima oko 200 strana... I sami kazete, veliki je to posao skenirati a nemam kod sebe skener, ako nekome treba neki deo traktora ja cu da skeniram i okacicu tu stranicu (u katalogu je sve prikazano, bukvalno svaki deo, svaki sraf, svaka matica ima svoj broj). Za pocetak cu vam okaciti elektro semu za koji dan dok skeniram. Jer to je stvarno dobra stvar, meni je bar pomogla mnogo, bilo sta oko elektronike da radite mnogo je lakse uz semu (znam to jer sam ja elektrotehnicar :D) Pozdrav!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Ako ti je problem poskenirati cijeli katalog barem poskeniraj slike.
Kataloške brojeve i ostale nepotrebne sitnice ( rastavljena guma, filter zraka , ulja, sjedalo, blatobrani, hauba) ostavi za neka bolja vremena.
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Katalog rezervnih djelova si može svako skinuti sa talijanske stranice www.trattore.it. Ima tamo u pdf formatu za ovaj stroj. Treba 2x klik na FIAT PRECEDENTI (SOLO IMMAGINI) i onda se otvori nova strana na kojoj je potrebno izabrati (2x klik) FIAT, OPET 2X klik na TRACTOR i na kraju izabrati model, koji odgovara Štore i to je SERIE 420_420DT. Na kraju imaš VELIKIIII OSMJEH !

Ako imaš višak vremena, možeš isto tako pronači za puno traktora, čak se može vidjeti kad odkucaš šifru rezervnog djela koja mu je cjena.

Nadam se, da sam nekume pomogel. To sam našel, kad sam preuredival moj štore 402 u 404 i po tim nacrtima jesam sam to premontiral (razkopal getrib, da sam zamjenil jedan zubčanik, koji prenosi snagu do prednjeg pogonskog mosta, i sve ostalo što ide sa tim zahvatom)
 

Ranko Pozega

Novi član
Tu od
13 Srp 2008
Poruka
19
Pomoc

Zna li neko koliko treba da naspem ulja u vazdusni filter u onaj donji poklopac? Koliko cm? I koje ulje sipate? SAE-30 jel? Hvala.
 

Ranko Pozega

Novi član
Tu od
13 Srp 2008
Poruka
19
Da , naljevaš do oznake ili do nivoa kad se preljeva kroz rupice na unutarnjoj čašici .

Hvala ti, snasao sam se. A kako cistis onaj celicni zicani filter, pokusavao sam kompresorom da ga izduvam ali ona glavna necistoca ostaje...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
... To sam našel, kad sam preuredival moj štore 402 u 404 i po tim nacrtima jesam sam to premontiral (razkopal getrib, da sam zamjenil jedan zubčanik, koji prenosi snagu do prednjeg pogonskog mosta, i sve ostalo što ide sa tim zahvatom)

A jesi li ga registriral?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Zelim da vam pomognem ljudi ali ono uputstvo za odrzavanje ima 50ak stranica, a katalog je a4 format i ima oko 200 strana... I sami kazete, veliki je to posao skenirati a nemam kod sebe skener, ako nekome treba neki deo traktora ja cu da skeniram i okacicu tu stranicu (u katalogu je sve prikazano, bukvalno svaki deo, svaki sraf, svaka matica ima svoj broj). Za pocetak cu vam okaciti elektro semu za koji dan dok skeniram. Jer to je stvarno dobra stvar, meni je bar pomogla mnogo, bilo sta oko elektronike da radite mnogo je lakse uz semu (znam to jer sam ja elektrotehnicar :D) Pozdrav!
Netrebaš scanirati upute, jer već postoje u PDF formatu.
Katalog ti nema puno smisla, jer ne pišu dimenzije niti jednog semeringa ili ležaja, već samo kataloški brojevi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Ja također trenutno netrebam, ali ako si u mogučnosti skenirati i poslati katalog nebi bilo loše. :partyman::partyman::drinkers::drinkers::prayer::prayer:
Ako ti kaj treba, imam ja u papiru za 402/4 i 402/4 Super, pa si moreš dojti pogledati ;)
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
A jesi li ga registriral?


Registracija nije problem. Registrirati ga je potrebno kao 402 jer ako ga hočeš registrovati kao 404 potrebno je obaviti atest - homologacijski pregled gdje se ustanovi, da je sve o.k.

Jer kako su na njega stavljeni originalni djelovi od 404 (prednji most, ....) nije problem proči atest, samo treba €, pa zasad to nisam obavio. Inače tom preradom dobivaš puuunnnooo , ponajviše na sigurnosti osobito ako radiš u brdima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Čuj, ja sam to napravil još 1996...
... i registriral ga godinama kao 402. Međutim,više ga nemogu tak registrirati.
Atest JE problem, jer sam pital na puno mjesta i nitko ti ne želi reći kaj treba.
Ukratko: račun od prednjeg mosta, izjava mehaničara da je to sve napravljeno prema tvorničkim uputama, pa zapisnik ovaj, onaj...tak da sam odustal. Nije registriran više, jer nemam vremena za hodanje okolo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Ako ti kaj treba, imam ja u papiru za 402/4 i 402/4 Super, pa si moreš dojti pogledati ;)
Ti budi prijatelj pa navrati na kafe i usput donesi da si kopiram ili skeniram ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Nemrem. Pijem kavu s Bagudinom ;)
Onda ga pozdravi sa moje strane i provedi se dobro kod njega kao i ja :D :partyman:
Ali valjda se misliš vratiti jedan dan :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Onda ga pozdravi sa moje strane i provedi se dobro kod njega kao i ja :D :partyman:
Ali valjda se misliš vratiti jedan dan :scratch

Neznam, sve mi se više sviđa biti Dalmatinac :D :D :D
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Neznam, sve mi se više sviđa biti Dalmatinac :D :D :D



ču samo nemoj da postaneš dalmatinac,
pa da te svako malo lovi fjaka :finga::finga:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
ču samo nemoj da postaneš dalmatinac,
pa da te svako malo lovi fjaka :finga::finga:
Vratiče se on samo kad zamiriše suho :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh