• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
treba tebi samo malo veze pa nebu problema kod mene je jedan stavil na 402 prednji pogon ,malo je posla al se da rijesit uz pomoc tasta policajca.

sve si tekel....!!!!!!!!!!!!!!
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Malo o ŠTORE-u:

Traktorji Štore so bili na začetku popolnoma italijanski, tako kot UTB. Slovenskega oz. takrat jugoslovanskega je bilo v prvih traktorjih toliko, kolikor so lahko v železarni delali podložke za vijake, vse ostalo so pripeljali iz Italije. S časom so v Štorah razvili svojo tehnologijo oz. le to izboljšali, tako da so bili sestavni deli (ulitki, kvaliteta materila, itd.) veliko boljši, kot so bili originalni italijanski. Tako je bilo v zadnjih letih proizvodnje več kot 80% delov narejenih v SLO in ostalih republikah YU. Te dele so tudi vgrajevali v original Fiatove traktorje, kot tudi v UTB.

Ko so bili na vrhuncu razvoja, so se pričeli tudi zavedati, da bodo obstali le, če bodo izdelovali zelo kvalitetne traktorje. Tako so se odločili tudi vgrajevati najboljše materiale. S to svojo odločitvijo so prisilili tudi svoje dobavitelje po celi YU, da so delali vsaj 100% dobre materiale za njih, če ne še boljše (to po logiki sicer ne gre Smile). Vse to je privedlo do dejstva, da je bil dvig cene traktorjev neizogiben. Ker pa je takrat politika nadzorovala cene, v BG niso dovolili dviga. Pri tem bi naj sodeloval tudi IMT, ki ni želel dvigniti cene, saj je vedel, da bi ostal brez kupcev, ker bi se vsi odločali za ŠTORE. In tako je politika uničila eno super zadevo, ki se ji reče traktor Štore.

Politika pa je šla tako daleč, da so morali proizvodno linijo v Štorah totalno uničiti, pretopiti vse naprave, kanal zaliti z betonom in med beton metati ogromno železja, da ja ne bi se kdo spomnil in oživil proizvodnjo.

ako treba prijevod recite, prevest ću :)
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Malo o ŠTORE-u:



ako treba prijevod recite, prevest ću :)

Hvala, sve je jasno!
Ukratko objasnjeno je ono najvaznije- politika je kurva i u buducnosti jedno ce postojati proizvodi Made in China i to je otprilike poanta
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Jeli netko montirao možda pokazivač temperature rashladne tekučine na štore-a?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Jeli netko montirao možda pokazivač temperature rashladne tekučine na štore-a?
Pa kolko se meni čini on to ima orginal ugrađeno na struju :scratch
Jedino ako ti hočeš ugraditi ovakav.


Uploaded with ImageShack.us
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Pa kolko se meni čini on to ima orginal ugrađeno na struju :scratch
Jedino ako ti hočeš ugraditi ovakav...

Ne, nema. Ima samo lampicu na kojoj piše Temp Max.
Universal ima vuricu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Ne, nema. Ima samo lampicu na kojoj piše Temp Max.
Universal ima vuricu.
Dobro i ta lampica je spojena na indikator koji je čini mi se iznad termostata ili na glavi?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Indikator je na glavi, kod 3. cilindra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Indikator je na glavi, kod 3. cilindra.
Čovek je pital jel neko možda montiral i ja sam mu odgovoril da je to več montirano i pital ga dali možda želi ugraditi vuricu ako hoče indikator van i sonda od vurice gore. Jel tak?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Je tak. Samo se nismo razmeli :)
Htjedoh reći da nema mjesta za vuricu na instrument ploči.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Ima dolje kod volana, pored vurice od kompresora. Gore teško, jer nema ravnih ploha
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kontrolna lučka nema veze s vuricom .
U tak šupljme bloku kao kaj je rumunj ima mjesta za jedno i drugo .
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
e ja bi vuricu htio stavit :)

mjesto za montiranje vurice je najmanji problem...

Zanima me dali se vurica može sojit na postojeću sondu ili treba drugu?
gdje se postavlja ? Blok? Kod vodne pumpe/termostata? Glava?
(meni je logično negjde kod vodne pumpe odnosno termostata jer tu je najveća cirkulacija vode ? )
Ovi koji su stavili može opis kako su to radili?
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Na glavi ti je termokontakt. Treba ga skinuti i ugraditi osjetnik temperature.
Netrebam ti valjda spominjati da osjetnik i instrument moraju biti upareni.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ok, to znam da mora bit upareno, pogledam da traktoru di mi je šta, pa vidim kak ću dalje ;)

Nego jel ima se gdje stavit i za tmperaturu ulja?

thx svima
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Ok, to znam da mora bit upareno, pogledam da traktoru di mi je šta, pa vidim kak ću dalje ;)

Nego jel ima se gdje stavit i za tmperaturu ulja?

thx svima
Ima umjesto čepa na karteru ili umjesto mjerača ili možda umjesto indikatora ulja :scratch :lol:, a po želji možeš raditi i novu rupu na karteru ili radvod za indikator i tu ga ubaciš.
Ma ima puno mogučnosti ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Ima umjesto čepa na karteru ili umjesto mjerača ili možda umjesto indikatora ulja :scratch :lol:, a po želji možeš raditi i novu rupu na karteru ili radvod za indikator i tu ga ubaciš.
Ma ima puno mogučnosti ;)

Rajši nek pričeka da mu blajštanga napravi rupu na karteru :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh