• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ja imam Transhidrol 85 u getribi, ali svejedno su mi 3/6 brzina bučne :lol: Nema straha jer je to ulje predviđeno za prijenos i hidrauliku.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Možda da provjerite kako je uzubljen konusno tanjurasti par.... kod nas je bilo majstora bisera koji su previše uzubili zupčanike tako da je traktor zvučao kao kombajn dok je išao cestom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Nije to. Štore ima redukciju tek iza mjenjača, pa se zupčanici vrte relativno brzo. Naročito u 3. i 6.toj brzini. Iz a njega je reduktor s običnim cilindričnim zupčanicima, tak da je u 3. buka još veća nego u 6.
Ne obraćati pažnju na tu buku jer je normalna.
 
F

firstofseven

Guest
Lijep pozdrav svima!
Ovako, nudi mi se prilika kupnje Štorea 404 iz 1980., ne znam koliko ima Rh, al predpostavljam da ne baš previše (s obzirom na godinu proizvodnje). Radi se o području Hrvatskog zagorja, znači traktor je služio za nešto oranja, prijevoz sijena, kosilica i okretač (znam pouzdano koji se se poslovi obavljali traktorom).
Problem je u slijedećem, uslijed smrzavanja rashladne tekućine (čitaj vode) pukao je blok motora. To je donekle zavareno i traktor funkcionira.

1. Mene zanima, dali se može nabaviti novi/rabljeni blok motora i po kojoj cijeni?
2. Kolika bi bila okvirno cijena generalke takvog motora (znam da je teško reči dok se ne otvori mašina)?
3. Koliko bi vrijedio takav traktor?

Meni bi koristio za vinograrstvo, atomizer, freza, prijevoz stajnjaka i malo oranja...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
A koliko misliš dati za njega? Kaj ima od opreme? Ima li kabinu...?
Puno ti je pitanja na koja moraš odgovoriti...
Glede bloka...oglasnik i kupi rabljeni stari motor ili blok. Popravak? Neznam, 5...7000kn bi valjda bilo dosta. Jel ti se to isplati za tak stari traktor?
 
F

firstofseven

Guest
Ma cijena je negdje oko 20.000 kn, ali teško mi je reći je li povoljno?
Ak još uložim 5-7 tisuća dobivam ok stroj (barem za ono što mi treba) za cca 25.000 kn?
Nema kabine niti ikakve dodatne opreme...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
firstofseven kaže:
Ma cijena je negdje oko 20.000 kn, ali teško mi je reći je li povoljno?
Ak još uložim 5-7 tisuća dobivam ok stroj (barem za ono što mi treba) za cca 25.000 kn?
Nema kabine niti ikakve dodatne opreme...
Cijena ti je OK (ovak na neviđeno).
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Moja preporuka je ako nisi majstor, da ne kupuješ dotrajale, neispravne strojeve. Kad ćeš mijenjati blok onda moraš i drugo napraviti kako treba, a pitanje je i koliko su ispravni drugi dijelovi traktora. Da on vrijedi brzo bi otišao. Ako baš želiš uzmi čovjeka od povjerenja koji se razumije u taj traktor neka ti ga pogleda.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
21yes kaže:
Moja preporuka je ako nisi majstor, da ne kupuješ dotrajale, neispravne strojeve. Kad ćeš mijenjati blok onda moraš i drugo napraviti kako treba, a pitanje je i koliko su ispravni drugi dijelovi traktora. Da on vrijedi brzo bi otišao. Ako baš želiš uzmi čovjeka od povjerenja koji se razumije u taj traktor neka ti ga pogleda.
Jel ti to mene zafrkavaš? :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
21yes kaže:
Ma ne, samo iskreno pokušavam pomoći čovjeku! Pozz! :)
Ma šalim se ;)
 
A

AGRIPLUS65

Guest
problem :?: :?: :?:
storko 402 zeza kvacilo salta se normalno samo kod kardana tesko ubacuje i izbacuje kardan kaj je problem osim sofera :lol: :?:
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
I meni zakrči kad uključim kardan mogu stiskat kuplung koliko hoću a isključim ga bez da stisnem kuplung. Zato lijepo ugasim traktor uključim kardan i deri.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Vjerovatno treba podesiti capicena korpi jer se posebno podešava kvačilo kardana a posebno pogona.Traktor se nemora rastavljat nego se skine poklopac na zvonu i štelaš preko te rupe ja sam stavio 1mm lufta a kolko mora bit točno neznam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
majstor kaže:
Vjerovatno treba podesiti capicena korpi jer se posebno podešava kvačilo kardana a posebno pogona.Traktor se nemora rastavljat nego se skine poklopac na zvonu i štelaš preko te rupe ja sam stavio 1mm lufta a kolko mora bit točno neznam.
30mm mora biti slobodni hod na vrhu pedale, a onda se zazor 2 stupnja podešava na 1,5mm.
Vjerojatno nije greška podesiti i 1 mm, naročito ako se kardan teško uključuje, samo je pedala kuplunga puno tvrđa.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
21yes kaže:
I meni zakrči kad uključim kardan mogu stiskat kuplung koliko hoću a isključim ga bez da stisnem kuplung. Zato lijepo ugasim traktor uključim kardan i deri.
nemoj se zahebavat s time, tak je ikod mene bilo pa me na kraju malo skupo koštalo.

Ak neznaš sam nađi nekog majstora da ti to podesi - 5 min posla.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Koko kaže:
Ja imam Transhidrol 85 u getribi, ali svejedno su mi 3/6 brzina bučne :lol: Nema straha jer je to ulje predviđeno za prijenos i hidrauliku.
ja stavio ina super 3. Vać sam naumil kupit transhidrol a rekal majstor; nema šanse - tu ti mora ić super 3 i niš drugo
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
majstor kaže:
Ozbiljnijeg kvara nema zamjeniti treba zubčanike,naravno sve semeringe,a za kočione obloge se dvojim jer su u dobrom stanju a u sloveniji su 60€ komad tako da mi se čini skupo posebno jer ih netreba mjenjati.Dali mi može neko saznati koliko koštaju u hrvatskoj zubčanici za pogon kardana koji mi trebaju(slike u prošlim postovima) i ti kočioni pojasevi.
Razmišljam o sipanju transhidraola u mjenjač možda bi se malo smanjila buka a mislim da mu nebi štetila šta mislite ostali vlasnici i poznavatelji(ZJ,puknuti,Orsic...)

sad ponovno čitam, šteta kaj nisam slikal kaj je sve mijenjano -uglavnom mislim da su sve osovine (serija sa osovinama di su slovenci štedili pa fali svaka druga ripna na nekim osovinama) i semernizi novi, zubčanici nisu dirani. Taj me sport koštal u materijalu ravno 3500kn + posal (u cijeni su i nove originalne kočione obloge i 10l super3 i 10l super5 i filter ulja).


Sad imam nekih 150 sati od remonta i imam problem - kod velikog opterečenja zna mi iskočit iz 3-će spore i brze brzine, jednom mi se dogodilo i iz 5-te (naviše puta mi se dogodilo iz 6-te).
U čemu bi mogal bit problem? Sve je na svom mjestu, radil je majstor koji je presložil 100-tine traktora, 2 puta je poslije pregledaval i veli da je sve na svom mjestu onako kako mora bit al i dalje iskače. Čini mi se da se to događa sve rjeđe, jel moguće da se samo sve mora dobro ulegnut il je nekaj falšno?
Jel imal netko slično iskustvo?
 

Najnoviji postovi

Na vrh