• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Re: Å tore

Smiljan kaže:
Gdje se mogu na internetu naci tehnicki podaci traktora Store?
A kaj te zanima? Imam ga doma i poznam u dušu.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Å tore

ZJ kaže:
Smiljan kaže:
Gdje se mogu na internetu naci tehnicki podaci traktora Store?
A kaj te zanima? Imam ga doma i poznam u dušu.

A kaj ne ;) Snaga, sirina, tezina ... etc etc kakav je u usporedbi sa IMT539. Ma gledam po oglasima nesto staro i jeftino, a da opet radi (malciranje/kosnja, lagani prijevoz, lagano oranje/tanjuranje) ... :) Bitna mi je sirina jer bi mu namjena bila da glumi vocarski traktor (ljesnjaci) par godina. Valjda ne trazim previse :)

Ne znam jeli tesko naci majstora i rezervni dio ako krene po zlu :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Re: Å tore

Smiljan kaže:
ZJ kaže:
Smiljan kaže:
Gdje se mogu na internetu naci tehnicki podaci traktora Store?
A kaj te zanima? Imam ga doma i poznam u dušu.

A kaj ne ;) Snaga, sirina, tezina ... etc etc kakav je u usporedbi sa IMT539. Ma gledam po oglasima nesto staro i jeftino, a da opet radi (malciranje/kosnja, lagani prijevoz, lagano oranje/tanjuranje) ... :) Bitna mi je sirina jer bi mu namjena bila da glumi vocarski traktor (ljesnjaci) par godina. Valjda ne trazim previse :)

Ne znam jeli tesko naci majstora i rezervni dio ako krene po zlu :)

539 nisam imal, no radi krugove oko 533 kaj se tiče tanjuranja ili oranja. Nježnije je građen od IMT-a, nešto je dulji i manje je okretan od njih, manji je potrošač. Volan je vrlo lagan. Dosta se teško šalta u vožnji, treba puno prakse.
Hidraulika ima pogon od motora i diže uvijek, ne pada kad ugasiš motor. Hidraulika je jako jednostavna i (meni) dobra. Imaš ili regulaciju položaja ili regulaciju radnog otpora.

Å tore 402
- osovinski razmak: 1900mm
- razmak zadnjih kotača: 1300mm ( i dade se suziti, ako prepraviš blatobrane - to na IMT-u nije moguće)
- visina od trupa (prohodnost): 450mm, veća od 539 za 10-tak cm
- masa: po knjizi 1550kg s okvirom, 1450-1500kg bez utega
- kardan: 540rpm pri 1900 okretaja, dobar za teže pogone, malčer, freza. Na 539 se brže vrti - bolji za kosilicu ili okretač sijena
- snaga: 42ks, no dade se jednostavno povećati (ja sam to napravio). Motor voli visoke okretaje. 539 ide bolje na nižim.
- podesiva kuka za prikolicu - puno bolje nego na 539.

Bolesti: spojnička osovina na nekim serijama. Pogledaj inače na lomove. Mi za oko 7000 sati jednom smo mijenjali kuplung (kad je dodavan prednji pogon), iako još i tada nije bilo potrebno. To je bilo na oko 5500sati.

Dijelova ima kod nas, nađe se i u Trstu, no generalno ako ne divljaš s njim (ili nije prijašnji vlasnik), nema većih problema. Popravit ga možeš doma, ako imaš imalo mehaničarskog znanja.
Još nekaj?
 
K

KRESO

Guest
Re: Å tore

kak se to da povečati snaga ? ja imam takav motor na imt 533 ,mislim i ovo je dosta za njega ali me zanima :scratch
 
B

Bobo

Guest
Re: Å tore

KRESO kaže:
kak se to da povečati snaga ? ja imam takav motor na imt 533 ,mislim i ovo je dosta za njega ali me zanima :scratch

Odvrnes ga na pumpi ;) Drugog lijeka nema...
 
K

KRESO

Guest
Re: Å tore

morat ću mog majstora malo angažirati, joj ljudi će poludit jer i ovako prestižem traktore na cesti ko djecu :p
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Re: Å tore

Bobo kaže:
Odvrnes ga na pumpi ;) Drugog lijeka nema...

Bobo, ne lupaj bez veze. Ima ima, samo treba znati.

Brzinu vrtnje možeš povećati na način kak je Bobo rekel. Time dobiješ nešto veću brzinu na cesti, no ne nužno i više snage.
Pumpa, točnije regulator, je poštelan na probnom stolu na veću količinu goriva (bez promjene max brzine vrtnje). To ti je jedini način da osjetiš povećanje snage. Povećavanjem samo max. brzine vrtnje motora, traktor u brazdi nebu išel bolje.
Slijedeći korak je promjena filtera zraka. Za više snaga treba rasklapati motor ili dodati turbo.
 
B

Bobo

Guest
Re: Å tore

Pa zat on nema regulator u pumpi?? Ako mu je ragulator na nekom drugom mijestu, moja pogreska...

Moze se pumpa stelati na bezbroj nacina, pa tako i ovo sto si rekao, no to sve skracuje vijek trajanja motora... Moze raditi super, a moze se i drugi dan raspasti, ako se radi bez strucnjaka koji zna sto radi...

Ovo sto sam napisao, nije lupetanje, nego samo nije napisano u detalje kao i tvoj post. A sto na vecim okretajima nece davati vecu snagu, o tom potom...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Re: Štore

Bobo kaže:
Pa zat on nema regulator u pumpi?? Ako mu je ragulator na nekom drugom mijestu, moja pogreska...

Moze se pumpa stelati na bezbroj nacina, pa tako i ovo sto si rekao, no to sve skracuje vijek trajanja motora... Moze raditi super, a moze se i drugi dan raspasti, ako se radi bez strucnjaka koji zna sto radi...

Ovo sto sam napisao, nije lupetanje, nego samo nije napisano u detalje kao i tvoj post. A sto na vecim okretajima nece davati vecu snagu, o tom potom...

Bobo, pročitaj još jednom. Na većim okretajima može (ako je veliki motor prigušen na manju snagu), no NE mora davati veću snagu, već to radiš samo da povećaš brzinu na cesti (naravno, po ravnici). Ovaj FIAT-ov motor koji već spominjem daval je i 48ks na 2500rpm (na FIAT-u 480). Na mojem traktoru se vrti do 2550rpm, ali ne daje 48ks (vjerojatno tek 45). Sve zavisi od podešenja regulatora (roto pumpa unutra ima dvije poluge s po tri rupe i zavisno od mjesta kao i kakva se opruga stavi, dobiješ različite momentne karakteristike, tako da ovijanjem graničnika max. gasa nemožeš baš sve postići).

Motor nećeš uništiti niti mu značajno smanjiti trajnost ako mu malo digneš snagu (10-15%), jer ionako većinu vremena mali traktori ove snage ionako provedu na djelomičnom teretu.
 

Denis

Novi član
Tu od
13 Ruj 2007
Poruka
9
Re: Å tore

-:)))) niko od tebe ne trazi da vjerujes ili ne...sam informiram ljude gdje se mogu dobit djelovi za traktor.......najpametnije uvjek provjerit na nekoliko mjesta...ljepo nazoves,velis kaj ti treba,pitas za cjenu i biras...gdje jeftinije tu kupis....btw ljudi robu salju postom.
ZJ kaže:
Denis kaže:
Rezervni dijelovi za Traktore Store mogu se takoder kupiti u Sesvetama "Traktor Univerzal" tel 012003297 sve upite pisita na mail ili zovite na gore navedeni tel.
Jel' ti to nekoga reklamiraš?
Npr, ja ti ne vjerujem. Bil sam tam jednom i nisam baš bil oduševljen dućanom. Neznam jel' se kaj poboljšalo u međuvremenu :scratch
 

Denis

Novi član
Tu od
13 Ruj 2007
Poruka
9
Re: Štore

ZJ opet siris dezinformacije Fiat 480 i Store 402 ili 404 nemaju iste nego slicne motore ...kod Fiata je borung klipa 100 dok je kod Storea 95 a onda tak jasno koji traktor ima vise snage
ZJ kaže:
Bobo kaže:
Pa zat on nema regulator u pumpi?? Ako mu je ragulator na nekom drugom mijestu, moja pogreska...

Moze se pumpa stelati na bezbroj nacina, pa tako i ovo sto si rekao, no to sve skracuje vijek trajanja motora... Moze raditi super, a moze se i drugi dan raspasti, ako se radi bez strucnjaka koji zna sto radi...

Ovo sto sam napisao, nije lupetanje, nego samo nije napisano u detalje kao i tvoj post. A sto na vecim okretajima nece davati vecu snagu, o tom potom...

Bobo, pročitaj još jednom. Na većim okretajima može (ako je veliki motor prigušen na manju snagu), no NE mora davati veću snagu, već to radiš samo da povećaš brzinu na cesti (naravno, po ravnici). Ovaj FIAT-ov motor koji već spominjem daval je i 48ks na 2500rpm (na FIAT-u 480). Na mojem traktoru se vrti do 2550rpm, ali ne daje 48ks (vjerojatno tek 45). Sve zavisi od podešenja regulatora (roto pumpa unutra ima dvije poluge s po tri rupe i zavisno od mjesta kao i kakva se opruga stavi, dobiješ različite momentne karakteristike, tako da ovijanjem graničnika max. gasa nemožeš baš sve postići).

Motor nećeš uništiti niti mu značajno smanjiti trajnost ako mu malo digneš snagu (10-15%), jer ionako većinu vremena mali traktori ove snage ionako provedu na djelomičnom teretu.
 

Denis

Novi član
Tu od
13 Ruj 2007
Poruka
9
Store traktor raden je po licenci Fiata 420 stime da je samo prve tri serije traktora radeno sa originalnim Fiat motorima...kasnije je slovencima puno jeftinije bilo narucivat kompletne motore od Rumunja( samo su ih prefarbavali u smede....kad raspolovis traktor u 90% slucajeva kod zamasnjaka ces vidjet da mu je izvorna plava boja ). To neznaci da to nisu dobri motori.Ti motori bez problema odvrte i do 15000 rh do generalke...cim vise tjeras bolje ide....Sto se tice spojke to sto kaze ZJ da postoji vise vrsta spojki...da ovisi o seriji nema veze sa vezom...svi storei cak i oni sa Rakovica motorom imaju iste spojke....samo serija super ima spojnicku i prirubnicu spojnicke od jednog djela ali korpa,lamele ...komplet kuplung isti su na svim modelima osim naravno na Storeu 904...ali to je tako i onako 5 cil.motor raden po licenci Fiata 880.
Po meni Universal traktor je puno vredniji od Storea jer osim motora( naravno verzija store 402 ili 404....verzija 502 ili 504 sa rakovica motorom nije ni sluga Fiat motoru),kuplunga (osim kardanske lamele) i hidraulika sve ostalo je puno bolje napravljeno kod Universala.....Kvalitetnija sinhronizirana getriba(Store nema sinh.),kocnica,diferencijala a na kraju krajeva i vecina Universala ima hid. volan dok toga kod storea nema (moguce ga je dotatno ugradit...komplet hid. volan sa pumpom ,lajtunzima,rezervarom,hid.cilindrom moze se dobit za 2.500,00 kn).

Uglavnom moj savjet je ako kupujete traktor i birate izmedu Storea ili Universala uvjek je pametnije po meni izabrat Universal jer za manje novaca se dobije puno bolje (da ne pricam o tome da je puno jeftiniji za odrzavanje...djelovi getribe i dif. i do 200% jeftiniji nego za Store)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Prijatelju Denis.
Priznam, moja je greška i posipam se pepelom za Fiat 480. Istina, borung je 100mm.

No tvrdiš da širim dezinformacije. Koje? Da malo napadno reklamiraš neku firmu? Neznam jel tvoja ili nečija.
Gdje sam spominjal spojke? Napomenul sam da na nekim serijama nisu bile dobre spojničke osovine, tj. da se trošilo ozubljenje na osovinama i spojkama, među njima i na susjedovom i mojem traktoru. No to smo riješili, bez kupovanja novih dijelova.
Isto tak je istina da postoji nekoliko izvedbi toga ozubljenja, da sad ne zamaram one koje to ne zanima, no osovine su bile zamjenjive. Imam ih doma nekoliko, pa ti mogu pokazati.

Ovo kaj se tiče Universala je većim dijelom točno, no svaki ima svoje prednosti (i mane).
Kad govorimo o usporedbi U445 i Štore-a 402 stvari stoje ovako:
Štore je lakši, uži, ima veću prohodnost, kraći je i okretniji. Brži je u svim brzinama i na kardanu.
Ako govorimo o modelu s prednjim pogonom (stariji modeli DT), Štore ima bolju prednju osovinu s centralnim prijenosom. I ima manji krug okretanja od DT i DTC modela.

Održavanje? Za motor jednako kod oba. Dijelovi mjenjača za Universala su sigurno jeftiniji, no jedan i drugi se rijetko kvare.
Hidraulika na Štoreu je talijanska, na Universalu rumunjska. Probleme ne stvara ni jedna ni druga.
Elektrika je nešto bolja na Štore-u (Iskra).
 

Denis

Novi član
Tu od
13 Ruj 2007
Poruka
9
Ma slazem se sa tobom da svaki ima svoje prednosti i mane.....newer minde a kaj se tice reklame isto stoji kaj velis.....ali sam sam ljudima ako neznaju htio pomoc gdi jos uvjek ima dijelova za Store. Po meni ta dva tipa traktura su najisplativija za mala seoska gospodarstva.


LP

Denis
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Denis kaže:
LP

Denis

I tebi! NHF

ZJ

PS. Ak nisi vlasnik te firme ispričavam ti se, a ak jesi ... eeee, to već košta neko piće :lol:
 

Ranko Pozega

Novi član
Tu od
13 Srp 2008
Poruka
19
ljudi molim vas za pomoc imam store 402 i slomio sa viljusku u menjacu za prvu i rikverc, gde bih mogao da je nadjem i da li odgovara od univerzala ili mozda nekog drugog traktora gogiste je 82
hvala unapred!
 
A

augusto

Guest
Probaj pitati na 048/714-729 ili 01/2003-297, oboje prodaju rez. djelove za štore. Uglavnom, dosta je skupa, negdje između 700-1000 kn.
 
W

Wiky89

Guest
pozdrav!! Evo ja sam ponosan vlasnik storea 402 super i sad ima negde 800 sati od 1 generalke prije 3 godine!! traktor radi veoma dobro!! malo je lagan odnapred al stavljam otprilike 150 kg napred i taj problem rijesim! ;)
moj razlog da sam radio generalku na 6000 sati da je tata ostavil vodu prek noci pa je malo smrzlo... al nema veze izbili su cepovi i sve bilo ok!! al je problem nastal kod rada jer su celikue u hladnjaku popucale i nije bas hladil najbolje pa samo isli radit generalku!! Evo ove jeseni sam stavil prvi put vodu u gume samo zadnje i to sam za jesensko oranje i to oko 250 litara zajedno!! i mogu se pohvalit da kad sam oro sa prijateljem a on ima imt 549 primjetil veliku razliku!! imt 549 nema tezinu odiza i svaki put kad bi pustil plug dublje od 20 cm traktor nije htel da vuce samo je kopal na mjestu!! evo cekam ljepse vrijeme pa da krenem dalje u oranje da posaljem neke slike!! pozz :p :p
 
M

marioJB

Guest
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.


evo slike jednog šotoreta,ja mislim da je 402,traktor je pred dva tjedna bio prvii puta vani ovu godinu,,inače čovjek jako malo snjime radi jer ima još imt539.ali inače ima svu mehanizaciju a po potrebi prodaje(radi) svoje prikolice
 
W

Wiky89

Guest
Evo i par videa mislim da ide fino... i imam pitanje ako se ko razumije ili mozda zna u cem je kvaka Štore 402 ima motor ko someca 420 a taj motor je isti i kod someca 460 koja je razlika?? Filter pumpa ili nekaj drugo jer kubikaza je ista samo je snaga i okretaj drugacij!!


http://www.youtube.com/watch?v=4XoRmTQg ... re=channel


da vidite i razliku ako se ko hoce pozabaaviti time

420

http://www.puddingsworld.com/Machinery/ ... GE%202.jpg

460

http://www.puddingsworld.com/Machinery/ ... GE%202.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh