• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
lijepo je očuvan, jel ste vi to špricali nedavno il je stvarno ko nov, inače sviđaju mi se takvi traktori s prednjom vučom, recimo za 3. srednji traktor na gospodarstvu je idealan, a mali potrošač!!!
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
lepi je sam kak ga moreš otrpjeti z auspuhom dole :blackeye, katastrofa,još ak mu zakapčiš nekaj poput bucaljke(prikolica za stoku) pa ti se sav dim vraća u kabinu,brrr,grozno,znam kad sam ga imal,i prva stvar koji sam napravil na njemu je auspuh gore...inače jako dobri traktori,neuništivi,mali potrošači,jedino getriba malo zvoni,al navikneš se na to :lol:
 
M

maRko1993

Guest
Ne radi puno pa se dim i ne osjeti. Na svi štoretima koje sa vozil getriba se čuje.
 

Ranko Pozega

Novi član
Tu od
13 Srp 2008
Poruka
19
Imam store 402, odlican traktor, nemam nekih vecih zamerki na njega, moj je '82 godiste 3700 sati je radio, sto i nije mnogo s obzirom koliko mogu da "zgaze" do generalne. Pre oko 5-6 godina su menjani ventili, dizne, brusena je glava jer je slabo palio. Jedini problem mi je sto kod nas u Srbiji NIGDE nema rezevnih delova za njega, neznam kako je kod vas...
Prosle godine mi je pukla viljuska u menjacu i traktor mi je stajao rasklopljen u sred sezone pokusavajuci da nadjem taj deo i na kraju sam tu viljusku morao da varim. Blokada mi je isto zakazala ali opet se bojim da rasklapam traktor jer se plasim da necu naci deo za tu blokadu. I uprkos svemu tome ovaj traktor je dobar i nebi ga nikad menjao ali delova nema i na kraju cu ga ipak morati da prodam :-(
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,547
Dijelova ima u Hrvatskoj koliko hoćeš. Ima i nekoliko uvoznika iz Italije, pa naručiš kaj ti treba. Dijelovi motora ti pašu od Universala 445, jer su motori jednaki. Ostalo po oglasnicima.
Naš je 1981. i ima oko 7000 sati. Motor nije otvaran, osim promjene diza.
 
U

ursus

Guest
Re:

Moj susjed ima mislim da 504 isto duplak i katastrofa nije mogao izvući praznu jednoosovinku u brijegu na cesti morao je stat u pola brijega.
Nekako imam osjećaj da je taj traktor lijen vidio sam kad mu da gasa negdje na 1500 okr/m kao da se ništa nije dogodilo uopće se ne osjeća zvuk ništa pa na mom ferdi daš gasa dobro se osjeti.
Dok bratić imam 404 duplak stariji ali puno bolji od ovoga,daleko bolji.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Re:

ursus kaže:
Moj susjed ima mislim da 504 isto duplak i katastrofa nije mogao izvući praznu jednoosovinku u brijegu na cesti morao je stat u pola brijega.
Nekako imam osjećaj da je taj traktor lijen vidio sam kad mu da gasa negdje na 1500 okr/m kao da se ništa nije dogodilo uopće se ne osjeća zvuk ništa pa na mom ferdi daš gasa dobro se osjeti.
Dok bratić imam 404 duplak stariji ali puno bolji od ovoga,daleko bolji.
tom traktoru očito očajnički treba jedno dobro poštelavanje i bosch pumpe i svega ostalog...Štore pa da ne vuče,to je glupost ,on se bude prije zakopal do uva nego da krepa ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Re:

ursus kaže:
Moj susjed ima mislim da 504 isto duplak i katastrofa nije mogao izvući praznu jednoosovinku u brijegu na cesti morao je stat u pola brijega.
Nekako imam osjećaj da je taj traktor lijen vidio sam kad mu da gasa negdje na 1500 okr/m kao da se ništa nije dogodilo uopće se ne osjeća zvuk ništa pa na mom ferdi daš gasa dobro se osjeti.
Dok bratić imam 404 duplak stariji ali puno bolji od ovoga,daleko bolji.
504 ima IMR motor 49 ks, a 404 je Fiat motor 42 ks
 
U

ursus

Guest
Re: Re:

Mike kaže:
ursus kaže:
Moj susjed ima mislim da 504 isto duplak i katastrofa nije mogao izvući praznu jednoosovinku u brijegu na cesti morao je stat u pola brijega.
Nekako imam osjećaj da je taj traktor lijen vidio sam kad mu da gasa negdje na 1500 okr/m kao da se ništa nije dogodilo uopće se ne osjeća zvuk ništa pa na mom ferdi daš gasa dobro se osjeti.
Dok bratić imam 404 duplak stariji ali puno bolji od ovoga,daleko bolji.
tom traktoru očito očajnički treba jedno dobro poštelavanje i bosch pumpe i svega ostalog...Štore pa da ne vuče,to je glupost ,on se bude prije zakopal do uva nego da krepa ;)

moguće i meni je bilo malo čudno Store je dobar traktor i još ima duplu vuču na cesti bez problema trebao bi izvući jednoosovinku sa teretom.
A jel zna možda netko objasnit kako je sa gasom vidim okrene susjed gas uopće se ne osjeti na traktoru da je dobio snagu uopće nema zvuk dok bratić kada doda gas na 404 pošteno se čuje i osjeti?
 
M

maRko1993

Guest
Neznam koliko radni sati ima jer mi ne radi pokazivač, ali jako malo jer se nikad nije previše naradio.
 

Ranko Pozega

Novi član
Tu od
13 Srp 2008
Poruka
19
Stvarno svaka ti cast, odavde kad pogledas na motor nemas kapi ulja na njemu a star je preko 20 god. traktor sigurno.
Moj 402 ima 27 god. i 3700 sati, al ja nesmem da kacim njegovu sliku da se ne brukam :D
 
M

maRko1993

Guest
Imat će u 9. mjesecu 30 godina.
Mašina je suha ko barut.
 

Istrijan

Član
Tu od
30 Pro 2008
Poruka
45
Pozdrav svima,nudi mi se jedan štore 502 sa imr motorom pa me zanima koliko su ti motori bili kvalitetni i ima li još dijelova za njih?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,547
Istrijan kaže:
Pozdrav svima,nudi mi se jedan štore 502 sa imr motorom pa me zanima koliko su ti motori bili kvalitetni i ima li još dijelova za njih?
Koji su novci u pitanju?
Navodno motori nisu baš dobri kao Fiatovi, no ako ima malo sati i u dobrom je stanju, kupi.
Motor je sličan kao na IMT 549, pa dijelova valjda ima. Koliko ja znam, drugačiji je blok, pa pogledaj da nije negdje isti puknut. Na traktoru je i hidraulična pumpa PPT, a ne Fiat, kao i još neki dijelovi.
Bilo bi bolje da je traktor s prednjim pogonom, jer je ovaj prelagan za svoju snagu.
 

Istrijan

Član
Tu od
30 Pro 2008
Poruka
45
Oko 28 tkn mislim sa još nekim priključcima ali trebam to još sve ići pogledat,meni bi trebao najviše za malčirat tj održavat vlastitu zemlju i nebi puno radio.Kad saznam godište i cijenu ću objavit ovdje.
 
Na vrh