• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Molim savjet, imam mali problem na svom Štoreu 404, počelo je kapati ulje kraj poluge za uključivanje prednjeg pogona, dolje na najnižem dijelu getribe. Kako to riješiti, valjda ima neki mali semering? Nadam se samo da se to može izvana:toimonster:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Nemreš, ima O ring i treba:
- ispustiti ulje (na onom čepu na kućištu pogona i na čepu gdje je usis ulja za hidrauliku)
- skinuti poklopac kardana
- skinuti zadnju spojnicu (seger na kardanskoj osovini pomaknuti naprijed i za njim onu cjevastu ozubljenu spojnicu
- skinuti ručicu za uključivanje (izbiti onaj limeni štift koji ju drži - ali pažljivo, s forhaltanjem)
- skinuti pogonsku kutiju
- potisnuti onu vilicu prema van da iskoči iz kanala na zupčaniku
- skinuti osovinu za uključivanje prema prema unutra
- izmjeriti promjer rupe i osovinice za uključivanje (jer se zajede)
- staviti novi, deblji O ring ili po potrebi piksirati rupu i obraditi osovinicu
- paziti na ona dva dihtunga između kućišta pogona, one distantne ploče i kućišta mjenjača (radi radijalnog zazora zupčanika)
- Dihtunge namazati sa Loctite 5920 masom (može i 5900) - ne mazati običnim silikonom (pitaj me kak znam ;))
- sastaviti obrnutim redom
- pustiti da se brtvena masa osuši 24h
- skinuti i isprati filter hidraulike i vratiti ga gore
- vratiti čepove za ispuštanje ulja
- nalijati NOVO ULJE:p (Super 5 ili Transhidrol, neznam kaj ti piše u uputama, lakše ti je ako skineš poklopac mjenjača, ali s malo strpljenja može i kroz gornji čep)
- napiti se i otiti u krpe (ovo nikak zaboraviti)

Ovo ti izgleda puno posla, ali nije toliko koliko izgleda.

Postoji još jedno rješenje: redovito nadolijevati ono ulje koje iskapa u protvanj ispod traktora :finga:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
A u k....:shock:, baš nekak i nisam raspoložen za sve to, ali bojim se da bum moral. Što se tiče ovog dijela:

- paziti na ona dva dihtunga između kućišta pogona, one distantne ploče i kućišta mjenjača (radi radijalnog zazora zupčanika)

Kakvi su to dihtungi, da li se hoće potrgati prilikom skidanja, treba li staviti nove ako i ostanu čitavi?

Još jedno pitanje, čini mi se da je lijevi feder kočnice, onaj izvana ispod traktora, mastan, takav je već dugo. Kočnica radi dobro. Da li to propušta kakav semering na getribi i koliki je to problem zamijeniti nakon što se skine poluosovina?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kakav semering na getribi i koliki je to problem zamijeniti nakon što se skine poluosovina?
Ne samo poluosovima nego cijeli bočni reduktor . Ispod je poklopac ležaja kojeg drže 4 vijka , u njemu je semering .

Ne boj se tih limova , to su limovi 0,2 -0,5 mm , ništa gore od tucanja nevine curice .
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Čekaj, gdje je onda taj semering, između poluosovine i getribe ili poluosovine i reduktora? Do kud dolazi ulje iz getribe, skroz do bočnog reduktora? Hvala Bogu nisam još nikad rastavljao Štorea pa ne znam baš kako to izgleda:lol:, srećom na forumu ima majstora:prayer::prayer::prayer:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Čekaj, gdje je onda taj semering, između poluosovine i getribe ili poluosovine i reduktora? Do kud dolazi ulje iz getribe, skroz do bočnog reduktora? Hvala Bogu nisam još nikad rastavljao Štorea pa ne znam baš kako to izgleda:lol:, srećom na forumu ima majstora:prayer::prayer::prayer:
Semering je između getribe i valjda poluosovine ..ako je poluosovina ono kaj je upiknuto u diferencijal a ne ono na čemu visi kotač .
Možda sam malo zakompliciral , uglavno ti trebaš izvaditi bočni reduktor .
Odviti matice koje drže bočni reduktor za kučište mjenjača .
Kad to izvadiš sve ti bude jasno ...Naravno da postoji semering koji brtvi između bočnog reduktora i poluosovine .
Ako bilo koji od njih propiša ulje dolazi u prostor kočnog sustava .
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Jasno je, valjda:weedman: Joj, tko će se uhvatiti toga, a treba i para za faking Transhidrol. Počinjem naginjati na protvanj(TM) ideju od ZJ-a:weedman:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Nek te ne brine to kaj je mastan feder. Koliko se sjećam, ima neki lim koji odvodi ulje koje proslini kroz semering dolje, tam gdje ti je masno.
I na kojem je to bilo masno, no nikad nisu kočnice oslabile.
Inače, kolega Puknuti ti je sve rekel ;)
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Zna li netko dali ima u upotrebi još koji model Štorea osim 402/4 i 502/4? Jer u jednoj staroj knjizi, iz 83godine je reklama za Štore sa modelima 302,402/4 i 904 (65kw) al nisam nigdje drugo čuo za 302 i 904.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Zna li netko dali ima u upotrebi još koji model Štorea osim 402/4 i 502/4? Jer u jednoj staroj knjizi, iz 83godine je reklama za Štore sa modelima 302,402/4 i 904 (65kw) al nisam nigdje drugo čuo za 302 i 904.

Ja sam vidio 904 imaju ti ga u sip šempeter firmi. To ti jenekakav fiat kopiran s original fiat motorom, uglavnom prodaja se svela na 100 traktora i onda ti je štore firma propala jer se kralo u pič mat. ja sam ti blizu štore mjesta u sloveniji i jedan moj susjed je dofurao doma za dva komada dijelova i doma ih složil...modele 504.

Vidio sam model 302, to ti je neki mali traktorčić alati stari Eicher, fendt itd od nekih 28 ks dva cilindra, mislim da su rekli vinogradar, drukčija getriba i sve ostalo od serije 4 i 5
 
Posljednje uređivanje:

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
štore 904 ti je kopija fiata 880, još sam čul da ima i štore od 100 i kusur konja al za to nisam siguran.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Mrga, nije bankrot razlog za zatvaranje tvornice, već je to politička odluka, kad je počel grickati značajan dio tržišta IMT-u.

Radili su modele FIAT 420/420DT i izvozili su ih pod FIATovim imenom. Nisu ova dva koja je tvoj sused dopeljal mogla uništiti tvornicu.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki kad bi znali kako se kralo u toj tvornici u Štorama, sve bi vam bilo jasno.

Nije drpal samo moj susjed, drpali su svi!!!

Svi mehaničari su nakon propasti tvornice u mojoj okolici imali još 10 godina dijelova za popravak starijih Štorača...

Imaju neki i sad dijelova po garažama itd... meni je taj tip na novo presložil getribu s dijelovima iz onog doba.
 
S

Senad

Guest
Gdje mogu nabaviti knjigu od traktora Štore 402 ??
Ako neko ima link neki , može ga ovdje staviti ..
Iz Bosne sam .
Može li mi neko odgovoriti ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Može li mi neko odgovoriti ?
evo sad ću ja uplodati pa čekaj tu link

edit . ipak neću ..krepao mi server
Ako neće neetko drugi javi see na PP za koji dan dok ne sredim server (pp je jer možda zaboravim)
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki imam jedan problem na paljenju Štoreta 504.

Repariran je anlaser, stavljen je novi zupčasti vijenac, a on mi malo zaškripi prilikom paljenja! Nije onak da mali zupčanik uleti u veliki pa ga onda zavrti nego uvijek malo krč pa onda zavrti bez problema... dakle nije problem da mi krči stalno kao što čujem na nekim traktorima pa frajer ponavlja dok ne uhvati, kod mene je problem samo na početku. Izgleda mi da počinje prerano vrtjeti tj. prije nego mali zupčanik upadne. da li se to da štelati? ja vam nemam pojma o tome...tak da možda je pitanje trivijalno al ja neznam pa pitam.. :roll:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Na anlaseru ti je šaraf, na kojem se vrti vilica bendiksa, ekscentričan. Probaj ga zaokrenuti za četvrtinu ili pol kruga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh