• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Na anlaseru ti je šaraf, na kojem se vrti vilica bendiksa, ekscentričan. Probaj ga zaokrenuti za četvrtinu ili pol kruga.

Kak izgleda taj šaraf? imaš kakvu sliku? kam da ga zakrenem? lijevo desno? i što reguliram s time?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Kak izgleda taj šaraf? imaš kakvu sliku? kam da ga zakrenem? lijevo desno? i što reguliram s time?

Reguliraš trenutak uklapanja glavnog kontakta na bendiksu. Mislim da bi ga trebal malo zakasniti tak da se bendiks stigne prije uzubiti.
Slike navečer (ak platiš rundu).
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Reguliraš trenutak uklapanja glavnog kontakta na bendiksu. Mislim da bi ga trebal malo zakasniti tak da se bendiks stigne prije uzubiti.
Slike navečer (ak platiš rundu).

Može runda uvijek. Al onda bi trebal biti šaraf na bendixu kaj ne?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Naravno. Eto ti slike.
 

Prilozi

  • Anlaser 1.jpg
    Anlaser 1.jpg
    64.1 KB · Pregleda: 356
  • Anlaser 2.jpg
    Anlaser 2.jpg
    65 KB · Pregleda: 292

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Naravno. Eto ti slike.

ZJ pa što ti se to dogodilo? zašto si ga raskopal? Ovi zaokružen i dijelovi su u igri? Znači šaraf je između automata i anlasera tamo gdje je vilica?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Mislim da se tu neda ništ naštelati, ali ........
Znam jednog lika koji ga je nedavno rastavljal, a i opet bu začas:lol:, pa da čujemo njega.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Mislim da se tu neda ništ naštelati, ali ........
Znam jednog lika koji ga je nedavno rastavljal, a i opet bu začas:lol:, pa da čujemo njega.

Pa kaj da onda delam ako se neda tu naštelati?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
A da ti ja pro dam ispravan elektro pokretač?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
:prayer:

I meni se vidi da je emisija želje i pozdravi cjenjenija od nekih drugih.
Vreme je za promjene ;)
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
A da ti ja pro dam ispravan elektro pokretač?

Pa ispravan je elektropokretač samo malo ranije ubaci... inaće ga zavrti ko 50 ljudi na kurbli odjednom....:gitarist:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pa ispravan je elektropokretač samo malo ranije ubaci... inaće ga zavrti ko 50 ljudi na kurbli odjednom....:gitarist:

Kaj je onaj šraf rješenje mog problema ili ne?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kaj je onaj šraf rješenje mog problema ili ne?
Okreni ga nekam. Nije bitno levo ili desno, bitno je da ti raskoli alnaser i da od mene kupiš drugi :finga:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Okreni ga nekam. Nije bitno levo ili desno, bitno je da ti raskoli alnaser i da od mene kupiš drugi :finga:

Baš ste stručnjaci nemaš kaj... najbolje mi je skinuti ga i odnesti autoelektričaru...
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
Prilikom špricanja kukuruza , štore 404 ostao mi je u 3 sporoj brzini. u koju god sam ga stavil stalno mi je bil u 3 sporoj, čak i u leru.Sumnjam na vilicu da je ona pukla. dal postoji koji nacin da ju zamjenim a da cijeli traktor ne rastavljam na pola???Unaprijed hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Prilikom špricanja kukuruza , štore 404 ostao mi je u 3 sporoj brzini. u koju god sam ga stavil stalno mi je bil u 3 sporoj, čak i u leru.Sumnjam na vilicu da je ona pukla. dal postoji koji nacin da ju zamjenim a da cijeli traktor ne rastavljam na pola???Unaprijed hvala
Vjerojatno ti je iskočila poluga mjenjača iz vilice. Skini poklopac mjenjača (6 šarafa) i otvori mjenjač. Na prednjoj strani, tam prema volanu, su ti tri vilice. Šarafcigerom ih sve tri dovedi u ravninu. Lijeva i desna ti imaju po dva kanala, dok srednja ima samo jedan. Pogledaj pri pomicanju miču li se zupčanici.
Kad ih poravnaš, pažljivo spusti poklopac mjenjača (pazi pri tome na polugu za šaltanje da ti upadne u kanal na srednjoj vilici i lagano pričvrsti poklopac sa 2 šarafa, te probaj šaltati (jasno, bez motora). Ako je sve u redu, zašarfi i ostale šarafe.
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
Vjerojatno ti je iskočila poluga mjenjača iz vilice. Skini poklopac mjenjača (6 šarafa) i otvori mjenjač. Na prednjoj strani, tam prema volanu, su ti tri vilice. Šarafcigerom ih sve tri dovedi u ravninu. Lijeva i desna ti imaju po dva kanala, dok srednja ima samo jedan. Pogledaj pri pomicanju miču li se zupčanici.
Kad ih poravnaš, pažljivo spusti poklopac mjenjača (pazi pri tome na polugu za šaltanje da ti upadne u kanal na srednjoj vilici i lagano pričvrsti poklopac sa 2 šarafa, te probaj šaltati (jasno, bez motora). Ako je sve u redu, zašarfi i ostale šarafe.

Hvala na odgovoru. jucer smo otvorili poklopac ali je bas vilica pukla .danas idem po novu pa ju bumo zamjenili.
 

Najnoviji postovi

Na vrh