• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Misliš da nije?
Za guljenje farbe i popravni sam si sam kriv
 
  • Haha
Reactions: ZJ

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
54
ZJ ti si promjenil zupcanike u getribi kad si stavljal prednju vucu... Mijenja se jedino onaj zupcanik koji ima iglicasti lager ispred i podloske preda zada sa dvojnim zupcanikom? i to je sve sto je treba promjenit?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Nikaj nije mijenjano u getribi od zupčanika. Svi su orignalni koji su bili unutra.
Kad je ugrađivan prednji pogon, izvađen je međuzupčanik pogona prednjeg kardana (to je onaj s lagerom ispod), na njegovo mjesto je ugrađen dupli zupčanik (jedan je za prednji pogon, drugi je za pogon kardana prek brzina):
1638387090908.png
te je zamijenjen gornji zupčanik za uključivanje kardana (s 15 zubi). Onaj koji je bil za pogon prednjeg kardana ne paše jer je prevelik (ovo je jedini zupčanik koji je zamijenjen):
1638385910227.png
 
  • Like
Reactions: 402

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
54
Hvala ZJ za tak detaljan odgovor 🏆 sad mi je tek jasno to.. hvala jos jednom🍺
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Jedino ak hmerneš, a ja poživim koju...inače te nebum stigel.
Ionak si me presigel...a skoro i ostavil...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Drži se. Moramo se hapiti tokariti i glodati i ne misliti na drugo. Vrag ionak dojde po svoje :devilish:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
I nije to neka prerada ako se koristi originalni most, jer je postojala model s prednjim pogonom.
Moj je u postupku "legalizacije".
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Da li jetko ugrađival hidraulični volan na 504 seriju? 404 vidim da ima za kupiti komplet no za 504 nema....mislim na Rositeh setove... a i nisam vidio nikad 504 sa tom skalarmerijom... kaj to treba složiti od seta IMT 549 radi motora rakovice i od 404? dojde kao skupi sport u takvoj kombinaciji
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Puno je to, čim je to sve promjenio onda se je i naradio. Niti serva nema, ni grijanja i još ta kabina da se potrgaš dok ulaziš. Ove cijene baš su ošle u nebo, baš me zanima da li će ga prodati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Traktor na oko izgleda ko zvono.
Ako je stvarno to sve napravljeno, po slikama bi rekel i da je pofarban, onda je pola od cjene uloženo u njega.
Onaj ko to kupi bi trebal jedno vrijeme biti bez brige, dok se reduktor ne odvoji od diferencijala....
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Nije mi nikad bilo jasno zašto ljudi prodaju traktore nakon što ih navodno ful srede, pa onda bi i njima trebali biti super, baš ne vjerujem da su toliko zabrinuti i dobroćudni da novom vlasniku sve srede.
 

Najnoviji postovi

Na vrh