• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Poštena generalka je cca 10000 kn.
manje....
s poliranjem radilice, novim klipovima, letećim, stajaćim, piksiranjem bloka, obradom glave, novim ventilima i svem što se da utrpat u taj motor ne bi trebalo preć 1000eur....

S time da je na tom traktoru najmanja briga motor. to tuče sate i sate...
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Pitam jer ima jedan štorac 402 sa 7000 sati od prvih vlasnika i prodaju ga ali mislim da je 3500€ ipak malo previše i već se jedno vrijeme vrti na oglasima al očigledno nikako da shvate... Koliko bi po vama bila realna cijena za taj traktor? Radio je oranje, tanjuranje i sijanje na ravnici.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
manje....
s poliranjem radilice, novim klipovima, letećim, stajaćim, piksiranjem bloka, obradom glave, novim ventilima i svem što se da utrpat u taj motor ne bi trebalo preć 1000eur....

S time da je na tom traktoru najmanja briga motor. to tuče sate i sate...
Nisam tu mislio samo na motor.
Tu je uređenje prednjeg trapa, bosch pumpa, spojnička i ostalo šta mu je mana u getribi. A i posao nije ispod 3000 kn sigurno.

@sugarray, imaš jedan za 15000 kn sa kabinom mislim negdje oko Slunja. Isto se već duže prodaje.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
I koliko da ja dedi ponudim za taj štorac od 7000 sati a da ne ispadnem bezobrazan i ne uvrijedim nikoga?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Ak ti nije hitno sačekaj, možda spusti cijenu kad vidi da nitko ne trza.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Razgovarao sam sa mehaničarima i svi mi rekli nemoj baš štore ako ne moraš :) uzmi imt 539. A kad vidim koliko su nabili cijene na te imt padne mi mrak na oči. Ono što sam za imt skužio da su to traktori koje su kupili i već ga nakon godinu, godinu i pol dana prodaju, nisu prvi vlasnici. A oće cca 30000kn za 85 godište.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
to ti je laž. sused kupi 533 za 14500 uložio 2500kn i ima ok traktor. realno 539 i 25000kn max i to mora biti u jako jako dobrom stanju.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Pa za 25000kn sam ja i postavio limit za 539. Ali neznam šta se događa. Sve nešto slickano iz druge treće rukei nabijene cijene.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Koliko bi me okvirno koštala generalka na Štoretu 402? Al da znam šta je odrađeno i ko je radio...
Siguran sam da kolega @ZJ zna u kunu kolko je potrošil na motor kad sam mu generalku radil.
Od onda je prošlo dosta let pa su neke stvari (naročito strojna obrada) poskupele ali okvirno bi ti on znal reči pa na to nadodaj još tisuču, možda i dvije gore.
On nije slagal boš pumpu ni brusil radilicu jer nije bilo potrebe a ostalo sve je novo kaj se samog motora tiče.

Nisam tu mislio samo na motor.
Tu je uređenje prednjeg trapa, bosch pumpa, spojnička i ostalo šta mu je mana u getribi. A i posao nije ispod 3000 kn sigurno.
Neznam baš da bu našel nekog ko bu mu za uređenje prednjeg trapa, kuplunga i motora uzel samo 3 soma kuna.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
velim, meni ne vredi, isto tako ne vrede mi ni fergići i sl.. Nemam ja posla za to, što da ja radim s time??..
Imam tomeka koji mi vrti cirkular cjepač, izara krumpir, freza vrt i sl, i štorca 404 kojim se preore kakava njiva i rade drva...
s time da je 404 meni slab i prenježan te sam da se poslože neke stvari ide nešto drugo umjesto njega...
2000 eur
Pa prodaj ti čovjeku svojega
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Klipovi i strojna obrada je bilo oko 2t kn. Dihtungi, ventili, lageri za radilici, semering i potrošnji materijal ...valjda još 1500kn.
Za ruke ti nemrem reći jer @MUHA i ja smo prijatelji, pa ne znam kakve bi bile realne cijene ni kakva je bila njegva kalkulacija, jer sam dosta toga ja obavljal (vozil blok na obradu i natrag, nabavljal dijelove...)
A i nisam ga ni stiskal s rokovima, tak da je mogel delati u miru, kad je imal volje i vremena. A to je to meni (bilo) najvažnije.

Osim toga, rastavljana je i getriba, kital je i farbal pjeskarene felge...bil pri montažu guma (plastičnim pajserima, da se ne ošteti farba...takvu uslugu kod vulkanizera ja ne bi dobil).

A, iskreno, cijene se i ne sjećam više (niti mi je bila važna).

Samo mala napomena glede cijene rada Muhe:
Koliko god da reče za ruke, vjerujte, dobili ste više nego ste platili.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Klipovi i strojna obrada je bilo oko 2t kn. Dihtungi, ventili, lageri za radilici, semering i potrošnji materijal ...valjda još 1500kn.
Danas ti je samo strojna obrada bloka, klipnjača, sjedišta ventila i obrada glave skoro tih 2 soma.
Naravno da ima i jeftinijih ali ja pričam za kvalitetnije.
Za ruke ti nemrem reći jer @MUHA i ja smo prijatelji, pa ne znam kakve bi bile realne cijene ni kakva je bila njegva kalkulacija, jer sam dosta toga ja obavljal (vozil blok na obradu i natrag, nabavljal dijelove...)
A i nisam ga ni stiskal s rokovima, tak da je mogel delati u miru, kad je imal volje i vremena. A to je to meni (bilo) najvažnije.
Realno ja to tebi (a ni nikome drugome) delal da me nisi godinama vabil i na kraju nagovoril.
Osim toga, rastavljana je i getriba, kital je i farbal pjeskarene felge...bil pri montažu guma (plastičnim pajserima, da se ne ošteti farba...takvu uslugu kod vulkanizera ja ne bi dobil).

A, iskreno, cijene se i ne sjećam više (niti mi je bila važna).
Pajseri su imali navlaku, samo smo te malo zafrkavali da su plastični ;)
Ali kak veliš i sam, rijetki su vulkanizeri koji se budu prema mušteriji odnosili kao ti ljudi.

Ako misliš na cijenu ruku, ja imam zapisano. Cifru i tringelt.
Samo mala napomena glede cijene rada Muhe:
Koliko god da reče za ruke, vjerujte, dobili ste više nego ste platili.
Drago mi je za pohvalu ali više nije tak.
Sad sve više gledam nebi li neke svoje projekte napravil koji me ispunjavaju i da me danas nagovaraš.... teško bi uspjelo.
Ima tu jedan naš stari forumaš koji me pital nekaj u vezi nekog posla. Ovak je tekel naš razgovor, nadam se da se nebu srdil kaj sam skopiral razgovor iz pp-a

Njegovo pitanje - Jel mi mozes to zamjenit ja skinem kutiju a ti mi zamjenis i platim ti koliko kostaju ruke?

Moj odgovor - Ne, mogu te naučiti kak da zamjeniš sam.
To je pol sata posla i ja ako bi ti to delal ti nebi ništ naplatil zbog poznanstva na forumu a ako ti pomognem znal buš za neki drugi put.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
@zwer evo dajem ti 2200€ sam kažeš da nebi više dao.

a za šta mi daješ? moj je dupljak i još nije na prodaju
pred par god odbio sam zetora 4211 s 700rh kojeg mi čovijek reko da daj 1000eur i vozi ( zadnji put upaljen negdje 80-tih, od tada stajao u sjeniku zatrpan i skriven - istina tada sam imao puno ozbiljijih briga pa nisam ni razmišljao o tome), znam još za jednog 5211 ko nov ( cca 1000rh) koji isto stoji najmanje 15 god isto će bit na prodaju za nikakve novce čim ostavina prođe ....

@MUHA , i mene si isto odkantao kad sam te zvao da dođi da rastepemo mog :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
@MUHA , i mene si isto odkantao kad sam te zvao da dođi da rastepemo mog
To sam več i zaboravil, ako te tješi nisi jedini sa foruma ;)

A ,pravi majstor more birat posel.....
Ja kad bi posel mogel birati sad bi na vodi bil, nebi hrđu strugal....

 
Na vrh