• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Sviđa mi se, jedino mi se ne sviđa mjesto ugradnje.
Zakon o sigurnosti prometa govori da treba volan držati sa obje ruke, pogled se sa ceste smije skrenuti samo kad se mrtvi kut provjerava ili gleda krajičkom oka u špigl.... zato valjda instrument tabla je u vidnom polju smještena tak kak je. Barem ove glavne informacije.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa ja sam mislil dodati kao dodatni ...
Pa dodatni ,da..imaš čep kod prvog cilindra u kutu glave.
Uzmi ključ na gedoru..dobro ga izlupaj preko ključa i gas..
Ispod čepa je hrđa ili kamenac pa bi bilo dobro imati ureznik da popraviš navoj .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Zato sam je svoj mislil staviti kraj brojača okretaja umjesto ključa ili prekidača startera. Ključ ili prekidač startera staviti s prednje strane ...
Ja da ti bum iskren mislim da ti toga ne treba.
Previše informacija i onda samo problemi, zakaj moj ima, a susedov ne, zakaj........
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Dvije su rupe; za temperaturu vode i razinu goriva.
Moral bi dojti do spremnika goriva i vidjeti kak i gdje ugraditi cijev s plovkom i kak duga mora biti. Kad se to riješi, onda je i termometar lako ugraditi (žica u snopu instalacije je ostavljena za tu namjenu).
Zakaj nisu gore? Nema mjesta, a i obje informacije su vremenski sporo promjenjive, pa ne moraju biti stalno u vidnom polju.
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
142
Ja da ti bum iskren mislim da ti toga ne treba.
Previše informacija i onda samo problemi, zakaj moj ima, a susedov ne, zakaj........
Par puta mi se dogodilo tokom malčiranja da se od mrvlja zaštopa kiler, a nisam to skužil pa bi rado imal neku kontrolu ....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Imaš lampicu, piše TEMP MAX, lijevo dolje, ispod lampice za kontrolu tlaka ulja ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Aj da i sliku nađem...vidise "žuta feser sajla"do kuta glave kod prvog cil.
 

Prilozi

  • 20231111_180118.jpg
    20231111_180118.jpg
    51.8 KB · Pregleda: 36

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
142
A da, obično zahrđa pa se okrene firkant ili imbus, kaj več je gore, pa treba bušiti...
Kod mene je firkant 3/8.
Okrenul sam sa običnom gedorom krug-dva, nije išel teško. Sad sam ga stegnul natrag, mislim da moram prije ispustiti antifriz. U biti antifiriz tak i tak mislim promijeniti, pa bum onda i montiral mjerač.
Gledam mjerač za IMT-a. Jedino kaj bum trebal adapter jer navoj nije isti.
Ono kaj mi nije jasno kako ušerafiš ovog, a da ne uvrneš ili polomiš kapilaru ?!?

Sat temperature IMT 539 1699806754555.jpeg
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,379
Prvo zašarafiš veliki holender/adapter u glavu, a onda u njega ušarafiš sondu. Ne treba ništa okretati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
142
Jel zna netko koji je navoj na sondi?
Vidim po sondama da su aktualni slijedeći navoji ( sa VDO stranice):
1699810756994.png
Mogel bi biti ovaj 1/8" NPTF. Koliko vidim ti konusni NPTF navoji su za suho brtvljenje ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh