• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

Smetalo

Novi član
Tu od
28 Svi 2024
Poruka
17
Uuuuuh derivacija je gadna
lol
rotacija smrda računicu i stvar odleti u koprive
gy
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,958
Evo ti približna formula, pa računaj sam: D/2 x (1-cos α)

Ovo vrijedi za male kuteve (ili beskonačno dugu klipnjaču).
 

Smetalo

Novi član
Tu od
28 Svi 2024
Poruka
17
Pas mater i cucku koji kosti glođe mesa neče jesti, Pa kak da ja to izračunam kad tu nema slika
dontknow
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,219
Uz formule, korjene, Lidl šublere za kutno mjerenje, znanje izračuna i znanje upotrebe alata..... potrebno je i malo sreče za takav zahvat.

Meni je uspjelo
Mozda zato jer je to stroj stariji od 3310.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,219
Bard je tako mlad, tako pametan, tako školovan, a vec je uspel dati krivi odgovor......
 

Smetalo

Novi član
Tu od
28 Svi 2024
Poruka
17
Ovo je čista hereza koja izaziva nepodnošljivu bol. To naprosto ne može biti istina jer naš Bard je nepogrešiv. On je izvor svjetloti, vrelo života... neiscrpno nadahnuće i tako dalje i tako bliže
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,352
Čemu komplikacije? Ftekneš Parkside šubler vu rupu i on ti očita točno ono kaj ti treba na dve decimale. Ostalo se zna. Dok imaš pravi alat onda ništ nije problem .Nikakva trigonometrija tu ne treba. :unsure: :ppozdrav: :ppozdrav:
 

Smetalo

Novi član
Tu od
28 Svi 2024
Poruka
17
Tak je ! Evo bume si spili još jednega meglenega
piva
nego reci ti meni a koliko ono treba pisati na parkside
misli
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,352
Je, to ti ja nebi znal reči. Nisem ti ja mešter za te stvari. Meni su samo jako lepi ti alati iz Lidla. I ja sem si kupil toga šublera.Nisem ga još koristil, stoji vu kutiji, a kutija lepa kaj cukor. Čekam da se najde kakva rupa da ju probam izmeriti vu miligram kak je gliboka. Živeli od jutra i čuvajte se UV zračenja. Podrum je zakon. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,219
Pošto nejde sa visinom klipa jer očito neznamo točan podatak (možda i znamo) probaj sa ovakvim alatom jer podatak u stupnjevima imamo.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,219
Ja sam si pomogel sa komadom papira i printerom.
Tražil sam ga da ti poklonim ali završil je u smetju.
 

Smetalo

Novi član
Tu od
28 Svi 2024
Poruka
17
Evo jedan jako poučan uradak. Malo sam istraživao snimljeni tip motora, provrt i hod, stupnjeve ubrizgavanja i ostalo i na kraju došao do zaključka da je 1 stupanj otprilike 0,266 mm. Vučenje treće decimale nije nikakvo prenemaganje nego potreba jer ako se izostavi ili zaokruži dobije se prilično drugačiji rezultat. Eto, uživajte jer tip je za 10
034


Napomena!! Pokrenite video od početka

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,958
thumb_up
Kutomjer je odličan ali 65 ojra
icon_yikes

Ili 5kn:
Kutomjer ARDA Tecnoschool 12cm/360°

... Malo sam istraživao snimljeni tip motora, provrt i hod, stupnjeve ubrizgavanja i ostalo i na kraju došao do zaključka da je 1 stupanj otprilike 0,266 mm.
Nemre biti, jer nije linearno.
Imaš gore formulu pa računaj.

1 st ~ 0,008
2 st ~ 0,034
3 st ~ 0,075
4 st ~ 0,134
5 st ~ 0,209
...
11st ~ 1,011
12st ~ 1,202
13st ~ 1,410
14st ~ 1,634
15st ~ 1,874

Rekoh, mjere su približne, jer mi nije poznata duljina klipnjače i pomak bolcna od vertikalne osi.
 

Smetalo

Novi član
Tu od
28 Svi 2024
Poruka
17
@Smetalo ja tebe vidim kao kandidata kod Čiće na seminaru usavršavanja (y)
icon_mrgreen
Teško bi to bilo izvedivo jer moj maskirni bezrukavnik ima malo drugačiju šaru
pusiti.gif

Nemre biti, jer nije linearno.
Imaš gore formulu pa računaj.
gace
Motor sam preštelao na 3,5mm prije GMT i otvorio gorivo na 2/3 šlica a bilo je na 1/3. Sad pali dok mu pokažeš ključ i više ne dimi bjelo nego više na smeđe. Evo ti link za IMT radionički priručnik u kojem su motori M33 i DM33 koji se razlikuju po mrvicu dužoj klipnjači a hod je isti. Razlika u kutu predpalenja je velika pogotovo za model sa linijskom pumpom. Biti će da u cijeloj prići najveću ulogu ima pumpa.

Radionički priručnik za traktore IMT 540,542,545,549..pdf | Powered by Box
 

Najnoviji postovi

Na vrh