• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Imali nkoe na Storetu zadnje tegove?
Kako to utice na lezajeve?
I jesuli skupi dva tega 60e?
:(talk): :icon_scratch:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Imali nkoe na Storetu zadnje tegove?
Kako to utice na lezajeve?
I jesuli skupi dva tega 60e?
:(talk): :icon_scratch:
Ak tegovi idu na felge onda nema opterećenja na ležajeve.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Ako tegovi neidu na felge, mene bi više bilo strah da mi se traktor ne razdvoji od ispod... To je boljka na štoreu
 

VFR1

Član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
34
Imali nkoe na Storetu zadnje tegove?
Kako to utice na lezajeve?
I jesuli skupi dva tega 60e?
:(talk): :icon_scratch:

Svako pojačano opterečenje skračuje vijek trajanja lagera, ali mislim da nije toliko presudno koliko je to kako se i kaj radi sa traktorom.
Osim toga tvornički je predviđeno stavljanje utega ( 2x 55 kg ) na zadnje kotače ovak nekaj dolje :





Takve utege i ja tražim ali ih jednostavno nema ., a kaj se cijene tiče ovih 60 eura je skoro pa badava.

Razmišljan o drugoj opciji ., a to je voda u kotačima i to težina po potrebi ili želji pomoču ovog :

 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Ima li neko kataloski broj ili fotografije i mjere sajle obrtomjera za store 504? Vidim da ide između rezervara goriva i bloka motora ali je skinuta.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Jbg onda vele da imt ne valja a ovo je opasno kad pukne mogu si zamisliti negdje na nizbrdu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Ne puca to samo tak, najte se bojati.
Da puca, ni jedan nebi bil više na cesti.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ovaj je nešt čudno izvodil s njim da je to puklo, nije to puklo od oranja....

Malo je nježan al ne ipak toliko. Getriba svi dijelovi su 500 eur i miran si.

Ja imam duplaka i u tom cjenovnom rangu nema šanse da bi mijenjal za bilokakav drugi traktor. Ima 5000rh motor nije trebalo taknut a i dan danas pali ko mina i ne potroši kap ulja a da ne govorim kakva je smiješna potrošnja u radu.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ja sam pred cca 3 god u traktor univerzal sesvetama dao cca 4000kn za sve što odlazi u getribi (one falične spojničke osovine, kardanska, ležajevi i ostalo što je trebalo) + ulja i filteri je bilo u toj cijeni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Ti zupčaniki ne odlaze baš tak. Prije ih se skrha grubim šaltanjem nego da se potroše.
Osim toga, ima dovoljno rabljenih na tržištu da se da dobiti za pristojne novce.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Svaki štore koji sam delal do sad, svakome smo getribu rasipali, i to me odbilo + to njegovo krčanje koje me podsjeća na IMT :(giggle):

Univerzal puno bolji izbor
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Ta getriba se da šalatati uz nimalo ili vrlo malo krčanja, uz veliku praksu. Ne trpi nabijanje u brzinu, kak se normalno IMT šalta (radi kočnice).

IMT uvijek krči, s praksom ili bez :D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh