• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Moze, dogovoreno, samo da završim proljetne radove pa idemo opet raskapat

Bum i poslikal kaj je mijenjano na zadnjem remontu
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
540
I kojeg bi bilo bolje uzeti štorea 502 il torpeda 4806 ?
S obzirom na godine, bolji je onaj koji je bolje održavan i u boljem stanju. Štore je brži u transportu, ali čini mi se i lakši. Ima 6 brzina getribu. Kabine su bile raznih modela, uglavnom uske i bučne. Torpedo ima odličan motor, 8 brzina getribu, koja ima svoje mušice ako se jašilo po njoj. Modeli 4806C imaju široku kabinu s grijanjem i otvaranjem prednjeg stakla. Potrošač je mali. Tako da moj glas ide u malu prednost Torpedu, ali ti vidi što ti je važno od nabrojanog.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Imao sam 502, sad imam TD6006. Doduše nisu ista klasa ali zasad mi je razlika nebo i zemlja.

Od težine kod 6006 koja mu samo ide u korist vučne sile, manji potrošač iako ima 4 cilindra, brzina transporta su im tu negdi za 2-3 km +/- ionak je traktor a opet vući prikolicu 3-4t sa Štoreom od cca 2t i s ovim od 2,6t je puno drugačije. Pri delu je puno brži (oranje/tanjuranje i tu isto dobivaš na konto potrošnje).

4806 je bliži ka Štorcu to sigurno a kakvom su odnosu ??
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Jucer frezao sa IMT frezom 120 cm i storetom 504 jako zbijenu zemlju 1 sporom i kod ruckice mjenjaca mi malo izbilo ulje. kada sam dosao kuci u motoru fali ulja u mjenjacu pokazuje kao da ima viska. moze li ulje iz motora da ode u mjenjac. meni to izgleda nemoguce ali bolje pitati...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Jucer frezao sa IMT frezom 120 cm i storetom 504 jako zbijenu zemlju 1 sporom i kod ruckice mjenjaca mi malo izbilo ulje. kada sam dosao kuci u motoru fali ulja u mjenjacu pokazuje kao da ima viska. moze li ulje iz motora da ode u mjenjac. meni to izgleda nemoguce ali bolje pitati...
može , ali se mora podudariti dosta problema , začepljen/loš filter hidraulike i pumpa hidraulike na izdisaju ..ili neki drugi faktor kojeg je prouzročoi čovjek nestručnim baratanjem istih djelova
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
pumpa ne može usisati ulje iz sistema nego preko pogonskog vraila i lošeg semeringa usiše ulje iz motora
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
pumpa ne može usisati ulje iz sistema nego preko pogonskog vraila i lošeg semeringa usiše ulje iz motora

Tolko ulja oko njezinog pogonskog vratila ne može biti.. prvo nije u razini sa karterom a drugo kroz kućište razvoda će prije izvlačiti i uvlačiti zrak nego gusto ulje i ne bi hidraulika u tom slučaju dizala ni držala.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Niho ajde ti izmjeri danas na hladno razinu ulja u getribi.

A kaj se ulja u motoru tiče.. hah gle :(emo):
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
ulje je crno jer sam sipao 90 a rekose mi u prodavnici dijelova da postoji mogucnost da je otisao semering na hidraulicnoj pumpi, koja se nalazi sa lijeve strane motora, i da tu ubacuje. Generalka je radena komplet prije 2 mjeseca,kompresija ne spada ispod 2 kada je temperatura 80 stepeni, a na hladno je oko 5,5 - 6. danas cu zamijeniti ulje u motoru pa cu vidjeti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ulje je crno jer sam sipao 90 a rekose mi u prodavnici dijelova da postoji mogucnost da je otisao semering na hidraulicnoj pumpi, koja se nalazi sa lijeve strane motora, i da tu ubacuje. Generalka je radena komplet prije 2 mjeseca,kompresija ne spada ispod 2 kada je temperatura 80 stepeni, a na hladno je oko 5,5 - 6. danas cu zamijeniti ulje u motoru pa cu vidjeti.
hipenol 90 ?..sad ne znam jel se kod vas zove hipenol
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
uglavnom mislim i govorimo o istom , ulju za mjenjače ...ma bitno da se razumijemo .
Uglavnom u taj mjenjač ide ulje koje se kod nas tove transhidrol .
spmenuta devedesetka je "pregusta" za taj traktor jer u sustavu mjenjača je i hidraulika .
Zato nije ni čudo ako se desilo da je pumpa povukla ulje iz motora .

Ako i zamjeniš semering pumpe moguče da se to desi opet , naročito hladnijih dana .
da ne spominjem za pumpu štetnu kavitaciju .
Reci jel se čulo zujanje pumpe kad si upalio hladni traktor ?
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
koje ulje da naspem. kod nas ima 90 i 46 tranhidrol u prodaji? citajuci postove vidim da moze i motorno ulje u njega? Kada upalim traktor cuje se mozda par sekundi zujanja, a kada se zagrije sporo reaguje hidraulika, tek pod vecim gasom digne npr. tanjirace u maksimalnu visinu. hidraulika ne popusta pod tezinom, a cudi me povecanje ulja a malo rasipa ispod sjedala na rukama hidraulike?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Možeš slobodno nalijati motorno ulje Super5 15W-40.
 

Najnoviji postovi

Na vrh