• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ma neko ne bi ni obratil pažnju na to, a nekoga smeta... Istina kaj veliš, i ja gledam druge traktore za koje znam da su razdrndani, i ne dobiju ni 10% pažnje ko moj, a ništ ne dimi...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Jedan čovjek mi je pričao kako na njima klipovi izlaze iz bloka motora i da treba uzeti klipove koje se može obrađivati pa tako ima mjeru od nekih 12mm koliko treba izlaziti klip iz vrha bloka. Ne bi znao gdje je to izvukao ni da li ta priča stoji.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Na našem su postavljeni klipovi najbolji koje smo našli.
Nitko nije spominjal klipove za obradu po visini.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Poštovani forumaši, štore 504 nekada zaglavi u prvoj brzoj ili sporoj i moram ga malo pokrenuti da mogu izbaciti iz brzine, a iz rikevrca mi je jednom iskočio. Skinuo sam poklopac i otkio da mi je zubčanik obilježen na slici oštečen. Nemam radionički priručnik, u mojem mjestu su slabo zastupljeni pa ako može pomoć oko kataloškog broja zubčanika i mora li se traktor napola rastaviti sa se on zamijeni. iako ga budem rastavljao na što još obratiti pažnju.
 

Prilozi

  • zubčanik.jpg
    zubčanik.jpg
    35.3 KB · Pregleda: 101
  • IMG_20180210_083455.jpg
    IMG_20180210_083455.jpg
    31.2 KB · Pregleda: 82

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pitanje koliko od Vas ima raširene zadnje kotače tj. Koliko vam je to pomoglo? Ne koristim ga za šumu već samo poljoprivreda...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Niho:
Ovaj dupli zupčanik ti je od 2-3 brzine. Od prve je onaj najmanji.
To ak ti nejde iz brzine je možda kriva kočnica na spojničkoj osovini, a za izbacivanje iz brzina može biti kriv oslabljeni ili puknuti feder.
Zupčanik 1. brzine je 5101941
Zupčanik 2-3. brzine je 5101940
Za sve ti mora traktor u komade, ali ga je dovoljno rastaviti na onih 6 šarafa između zvona i mjenjača. Iako ti savjetujem da ga rastaviš pri motoru, pa provjeriš i stanje kuplunga, druk-lagera i spojničke osovine. Usput ispereš spremnik goriva...

Uostalom, katalog dijelova imaš na http://trattore.com.
Odi na dno “noninterrative catalogue”, pa nađi Fiat 420/420DT.


Capo:
Nemoj ga širiti ak voziš jednoosovinsku prikolicu ili teške priključke na hidraulici. Time jače opterećuješ kućište diferencijala, pa da nebi trebal iskati drugoga...
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kad bi znal, bi riješil.
Danas vidim Universla na cesti, 4-cilindraša (nisam videl broj). Nema dima ni na dodavanje gasa.
Fućkaj ga. Motori su različiti, baš kak i ljudi...
Dimi jer si šparal na pumpi. Koliko se ja sječam dimucakl je plavkasto kad je bil hladan i kad je radil na malom gasu. Kad sam ga ja poteral dimil je crno ko lokomotiva.
Pričal mi je jedan boš majstor da on otklanja te probleme na tim rumunjskim motorima i da stvar u regulatoru ako je glava dobra.
Neznam kakva je situacija kod Puknutog oko plavog dima?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
ne dobiju ni 10% pažnje ko moj, a ništ ne dimi...

To ti je tak kad ga žališ umjesto da ga opereš po gasu. Moj je sad u oranju dimio na auspuh i na odušak ko parnjača. Več sam mislio da je nešta krepalo. Reko sad ili se bude razletel ili se bude unormalio. Gas do poda u jednom smjeru i kad sam izašao iz brazde nema dima nigdje. Ne dimi crno nikad jedino plavkasti dim i to dok je na malom gasu. Ulja potroši ili izbaca neznam ali pali ko mina. sad ga je.... ko če ga znati.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Dobije on dosta gasa, skoro pola svojih radnih sati odradi u transportu, a tu je uvijek gas do kraja zelenog, a ostalo odradi najviše pod sadilicom, kultivatorom i špricom, tu se radi s manjim obrtajima jer drukčije se ne može, tako da valjda nije zagušen. Pod "pažnjom" mislim na to da ga redovito održavam, ne tjeram dok je hladan, i tako to...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Neznam kakva je situacija kod Puknutog oko plavog dima?
ja bi vam rekel pravi razlog , ali opet ne bi razumjeli jer ni ti ni ZJ niste šoferi tj traktoristi .

druga stvar je plavi dim ....ja vam budem to objasnil u paraleri s plavom krvi ...kod mene nemre biti plavog dima jer je kod mene ulje crno .
A onaj tko toči ulje asocijacije plave krvi ..a zna se da je plava krv kraljevske loze , kraljevi su uvjek dobro jeli pa su često oboljevali od gihta ...to su kroz povjest zvali kraljevska bolest

Daklem kad traktor dobije giht ....možete ...dalje se ne smije radi pravila foruma
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Gogo, tjeranje po cesti ga može malo ispuhati, ali ga nemre pošteno zagrijati. Za to treba brega, a toga pri vas nema.
Zato mu karike dobro možeš namjestiti rotobranama ili frezom :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
ja bi vam rekel pravi razlog , ali opet ne bi razumjeli jer ni ti ni ZJ niste šoferi tj traktoristi .

druga stvar je plavi dim ....ja vam budem to objasnil u paraleri s plavom krvi ...kod mene nemre biti plavog dima jer je kod mene ulje crno .
A onaj tko toči ulje asocijacije plave krvi ..a zna se da je plava krv kraljevske loze , kraljevi su uvjek dobro jeli pa su često oboljevali od gihta ...to su kroz povjest zvali kraljevska bolest

Daklem kad traktor dobije giht ....možete ...dalje se ne smije radi pravila foruma

Ja nisam, i ne sramim se tog. Niti se falim s onim kaj mislim da jesam, barem ja tak mislim :icon_scratch:

Ali, ja sam se na ovaj forum priključil nebi li postal šofer traktorista pa da kasnije negdje drugdje ljudima objasnim kak treba.....

Plava krv, crno ulje, voda, giht... to me ništ ne asocira na problem plavog dima motora.
Jedino ako ti misliš da generalka kod ZJ-a nije uspjela pa zato plavi dim?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Piknuti, a koji je kriterij da čovjek bude traktorista?
Da mu je traktor sav razbijen, da ne frče vlan na mjestu?
Ili pak da mu curi ulje na sve strane? Onda su svi vlasnici IMT-ova pravi traktoristi, a ostali nisu :icon_rofl:

Rekel bi da, ma koliko god malo z njima delam, ipak godišnje više vur proveden na traktorima od tebe:icon_fU:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Traktorista je osoba koja radi sa traktorom. Traktori mogu biti poljoprivredni i cestovni . Poljoprivredni imaju više priključaka a cestovni manje obično šlepu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Nije traktorista onak tko se malo ne prevrne. Ne nasloni ili ga zatira...ta spoznaš avoje granice o granice stroja...a zba se da ulje ne smije curiti..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Traktorista je osoba koja radi sa traktorom. Traktori mogu biti poljoprivredni i cestovni . Poljoprivredni imaju više priključaka a cestovni manje obično šlepu.

Ja sam davno rekel da traktor nije namjenjen za špediciju voziti.... a vidim ovih dana i s grtalicama lete cestom
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Gogo, tjeranje po cesti ga može malo ispuhati, ali ga nemre pošteno zagrijati. Za to treba brega, a toga pri vas nema.
Zato mu karike dobro možeš namjestiti rotobranama ili frezom :)

O, radil je on sa RD, 6. mjesec, toplo vrijeme, ali temperatura nejde iznad 7 banki, kaj god da mu radim. Znači, možda da zamijenim termostat, ovaj unutra izgleda rano otvara, temperatura mu je uvijek jednaka...
 

Najnoviji postovi

Na vrh