• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Sad kad sam sve to pročital ispada da na Štorkanima jedino motor valja a u oglasima drže lijepe cijene. Čak su skuplji i od slične braće, Universala i Fiata koji su po mom sudu ipak kvalitetniji. Dupljaci imaju cijene u nebesima. Ja da prodam svoja oba Unija pitanje je jel bi mi bilo dosta za jednog 404/504.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Ne drže cijenu bez veze, usprkos svim svojim manama.
Dupljak je čudo u razumnim rukama. Kaj misliš zakaj smo mi našem dodali prednji pogon?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Mi da smo morali svakih 3-4000 rh a možda i češće jer baš i nismo nježni, rasturat getribu, pazit na reduktore itd. mislim da bi taj traktor odavna završio na otpadu.
Imao je moj rođo 404 i kad ga je uspio prodat to mu je bio najsretniji dan u životu. Imao je uz njega još malog Unija dva cilindra i većinu poslova je sa njim i radio jer je na ovom uvijek ne nešto bilo u kvaru. Kupio poslije još U-533dt i nemože bit zadovoljniji.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Nema za 2000€ u top stanju, da si rekal za 3300-3500 u ok stanju prolazi i uvijek im najdem manu kad ih idem gledat. One koji se usude cijeniti 502ku po 30 000kn mogli bi imati ozbiljan i "neubit" stroj.

Već sam pisal da sam svojega generalno i kompletno uredil i dodatno doradil oko motora. Ubila me u pojam getriba jer ono kako sam htel nakon toga kvara da bude složena me bi kvalitetno koštalo 1200-1500€++ i onda bi to bilo rješenje (vjerujem za opet neko vrijeme). Žalosno ali getriba im je prenježna.

@mrga zupčanik 2/3 brzine im najprije i najčešće odlazi, njegovo uzbljivanje na donji snop zbog tvorničkih luftova je na pas mat... još k tome ako vilica malo felša. Baš mu fale sinhroni. Probaj ga šaltati sa među gasom, nekakvo kvalitetnije rješenje nema. Zubi dok su novi teže uskaču, poslije kad se poglade bude bolje no onda opet slijedi krhanje i tako ukrug. Može se prije ugradnje pograti turpijom pa oh pogladiti više u špic no koliko od toga ima koristi? ( mislim da više štete) i tak..

Taj traktor u globalu nije loš. Oprez na getribu, pažljivije ukapčanje kardana i povremeno provjeriti šerafe na zadnjim bočnim reduktorima. Potrošač relativno mali, malo mu fali težine ali snage nikako ne.:icon_pidu:



E trebal si ga ići pogledati, tu si fulal ako je vjerovati čovjeku na riječ. Obično to bude tak pa kad ga kreneš pretresati od zamljanog puknutog bloka, nemoguće ukapčanje kardana, pa malo lufta na kolijevki, pa puknute prednje felge, urezivane zadnje glavčine, vareno kućište i onda od 1300 ispada 13 000 ili im je samo malo pukel u šumi na pol :icon_mrgreen:

Bilo je i takvih.:(giggle):



Da je moj bio 504 getribu bi sigurno slagal.. nebi ga prodaval :drink:

nisam kaj trebal iće gledat, znao sam traktor, viđao sam ga ko klinac i kasnije sam znao da se ne koristi i da zadnjih par god nije bio upaljen. Stari ljudi, njemačka mirovina, djeca odselila, poljoprivreda se godinama ne radi, njive drugi obrađuju. Naravno nasljednik rasprodavao po sistemu daj šta daš........

Znam i za 2 takva zetora s ispod 1000rh koja se ne koriste. 3511s i 4712.... s time da se 4712 tu i tamo provoza kroz godinu al pitanje je kad je zadnje ulje mijenjano ( poznavajuć idiota koji ih je naslijedio vjerojatno ga nikad nije zamijenio te je isto unutra od negdje u 90-tih)...
Nažalost nisu na prodaju...
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Štorcu 404/504 rijetko koji parira u toj klasi uz sve mane. Nadalje ne dolaze sve poteškoće uvijek odjednom na istom traktoru. To su stvari na koje treba paziti kod njih. Ponavljam, da sam imal prednji pogon na svojem nebi ga rasprodal..:drink:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Slažem se za 404 da skoro nema konkurencije Mal, lagan, okretan, mali potrošać.
Glavna konkurencija su mu Fiat-i ( čudno ali ljudi radije biraju štore od orig fiata) te univerzal.
Po meni su oba konkurenta malo kvalitetnija ali jbga, izgleda da mentalitet prevaguje
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nisem ljubitelj Štorkiča no ako strada getriba kod solca kak onda izdrži DV ? Vozil sem samo jednoga solac gazda je bil "prezadovoljan" kad ga prodal sa 100 rh :(giggle): .Dva put servis podešaval drugi stepen tak tak ali daleko od dobrog odvajanja pa sem i ja probal po knjizi ali opet nakon malo rada nije bilo dobro . Kočnice motor hidraulika su bili odlični .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Slažem se za 404 da skoro nema konkurencije Mal, lagan, okretan, mali potrošać.
Glavna konkurencija su mu Fiat-i ( čudno ali ljudi radije biraju štore od orig fiata) te univerzal.
Po meni su oba konkurenta malo kvalitetnija ali jbga, izgleda da mentalitet prevaguje
I ja bi rekao da je izgleda do našeg mentaliteta. Ista priča kao i kod auta, ako nije VW neće ni gledat.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Meni svejedno nije jasno zašto teško klizi u 2/5 brzinu.

Dakle, ne da teško ubacim kad dolazi do preklapanja zupčanika, teško klizi cijelo vrijeme.... i još kad izbacim iz 5. brzine, moram vratiti ručicu u neutral skoro ručno inače krči

3/6 još nekako uskoči i izbacim automatski u neutral, ali ovo baš moram gurat ručicu

Inaće moj otac je od '96 kad je kupljen pa do danas proklel sve na tom traktoru.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Zupčanik 2/3 tj 5/6 ti je jedan te isti zupčanik, da li je mijenjan? Kako klizi po osovini?

Ako je vilica spigana onda ga gura u koso i naravno da nastaje otpor?

To su dva moguća razloga…

To ti je ovaj:

store-402-404-502-504-zupcanik-2-3-brzine-slika-70865261.jpg
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Zupčanik 2/3 tj 5/6 ti je jedan te isti zupčanik, da li je mijenjan? Kako klizi po osovini?

Ako je vilica spigana onda ga gura u koso i naravno da nastaje otpor?

To su dva moguća razloga…

To ti je ovaj:

store-402-404-502-504-zupcanik-2-3-brzine-slika-70865261.jpg

Nije mijenjan sad, taj je mijenjan na prethodnom remontu jer ga je pojelo kak i na piramidi, mijenjana je ona jeb... osovina po kojoj mi se čini da klize. Ona osovina u kojoj je kardanska.... grrr kad se sjetim cijene 2600 kn.

Bila je naprijed zlupana na zubima a otraga ju je lager pojel. To je ona kaj ide od getribe prema kuplungu, a drzi ih skupa šuplja osovina s unutarnjim uzubljenjem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Interesantno, jedan ima getribu i zupčanike u njoj ko ispod glodala, a drugi se nemre namjenjati istih a ćuvaju oba.
Da nije možda taj loš rađen za drugo tržište ili drugi tip zemlje, klime ... :icon_scratch::icon_scratch:
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Ja sa svojim 504 zadovoljan za boljeg dv nisam imao otkako sam stavio sve nove gume promjenio filtere goriva ocistio spremnik od taloga moram priznati da grize i nepusta . Steta sta ima malu kabinu radim sa stitnicima za buku i nesmeta mi navikao sam ali bez cijeli dan orati i glava ti se raspada od buke getribe ... Tako da su stitnici zakon ......
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Interesantno, jedan ima getribu i zupčanike u njoj ko ispod glodala, a drugi se nemre namjenjati istih a ćuvaju oba.
Da nije možda taj loš rađen za drugo tržište ili drugi tip zemlje, klime ... :icon_scratch::icon_scratch:

MUHA, ovaj lošiji je izgleda bil dobro opterećen, videlo se po šperi, prsti koji upadaju da blokiraju dif su bili "jajčasti" od upotrebe, a ja nisam gotovo nikad ukopčaval šperu osim na travi prilikom sijanja kuruze ili oranja jer imam sa svih strana njive imenjak ili omenjak preko kojega projdem pa ne mogu rikverc :)

Jednostavno smo uspjeli kupiti sjeban traktor, tak ti to dojde.

Recimo mehaničar koji ga je rihtal je izjavil da npr na IMT-u nije nikad servisiral getribu, a na štoretu je to redovito... znači da nisu dobro izvedene

Neznam kaj bum s tom 2/5 brzinom....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti jel si videl kak izgleda getriba od Fenda 18 ks pojede Štorkovu za doručak a ima i cestovnu brzinu .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa nisam , ali znam da je prije bil problem tj, pazilo se na motor , danas treba više pažnje posvetiti pregledu getribe , mislim kod kupovine .
popravak mjenjača može biti puno skuplji i zahtjeva kopleksnije majstore nego motor
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Puknuti jel si videl kak izgleda getriba od Fenda 18 ks pojede Štorkovu za doručak a ima i cestovnu brzinu .

Ja vidio na eicheru i steyeru 18 ks, ma preteško za taj motorek
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Puknuti jel si videl kak izgleda getriba od Fenda 18 ks pojede Štorkovu za doručak a ima i cestovnu brzinu .

Usporedba ti je ko i usporedba getriba Zetor 2511 i veliki Ursus.....:icon_pray:

Mrgič, ako je osovina po kojoj putuje zupčanik nova i zupčanik dobar onda to tak i mora biti, jedino ako se to baš neda šaltati, onda poklopac dole, misim da se s vilicama da kemijati i da se daju izvaditi i probati bez njih pa ovdje u temu s izvještajom kaj se događa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh