• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Mislim da je prije problem u pužu, jer se on većinom na jednom mjestu u sredini posete.
Probaj s onim šarafum na poklopca s desne strane glave volana smanjiti luft. Ak nebu zadovoljavajuće, uvijek ga stigneš rasklapati.
Ništ od toga, to treba redovito doštelavati a ne kad je več pol kruga lufta jer se na sredini podere a na krajevima grize pa nakon štelanja šteka volan.
stručnjaci , kak se vadi spona na glavi volana ili bolje reči spona s glave volana ?
Tebi izrada alata nije strana i ja sam siguran da si buš ti radapciger za to složil pa i ako ti bu trebal jednom u životu.

https://www.google.hr/search?q=rada...NtIHTAhUC6xoKHeeXBRMQ_AUIBygB&biw=640&bih=264

Za nabrzinu posluže dva bata, a po potrebi i predgrijavanje i ide ko podmazano. Nije po JUS-u ali za silu....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti jesi li uspjel izvaditi ? Ako nisi napni sa radap.. i nabavi štemericu za beton i sa njom tuckaj i mora popostiti .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Puknuti jesi li uspjel izvaditi ? Ako nisi napni sa radap.. i nabavi štemericu za beton i sa njom tuckaj i mora popostiti .
to ni za živu glavu ..uglavnom nije na redu do završetka proljetno jesenskih radova u sljedečih 3-4 godine
 

rockybalbooa

Član
Tu od
24 Lis 2015
Poruka
57
Pozdrav ekipa. planiram ic gledat storea 502 .kakvi su to traktori? koje su im mane dal ima kakvih problema s njima? hvala
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Prednosti: okretan, mali potrošač, jeftini dijelovi, itd

O yes... i sad problemi.

Kočnice nikakve, getriba kak na švicarskoj vuri, već dva put raskapana.

Nismo divljaci pa sve potrgali, traktor je prenježan. Korisnik Štore 502 ti može to povrditi, on se svojeg riješil prodajom u dijelove.

Ako se odlučiš za taj tip traktora, Štore 502 ima nepresušni izvor dijelova....

Ima i onih koji imaju pozitivna iskustva, ne samo slušat mene.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
mana mu je nježan mjenjač - na 3000rh zahtjeva investiciju od 500 eur

pozitivno je; lako dostupni i jeftini dijelovi. za 500 eur presložiš cijelu getribu - usporedbe radi za same-ta ili lamba iz tih godišta i te snage dijelovi su 3x skuplji i teško nabavljivi...


osobno imamo duplaka 404 i super zadovoljni traktorom, mali potrošač, dobar 4x4 pogon, brz u transportu...
402 nam nebi zbog trena vrijedil ni 5% ovog
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Pa nebi se baš složil da je 500€, i ne na svima.
Na našem su popravljene spojničke osovine trajale >4000h. I u 7000h nije mijenjano nikaj u mjenjaču.

Za nekoga tko ne misli divljati i raditi ekstremno teške poslove, nebu problema.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Zwer, malo si zeznuo stvar, tj nisi ti kriv, cijene su otišle daaaleko gore. Recimo kod mene sam sad rignul cca 7000 kn za getribu i kočnice a nisam zamijenio neznam kaj i jos me zeza da mi tesko salta 2/3 5/6 nakon popravka, veli majstor da se bu razradilo ??? Posebno tesko ide u i iz 2/5.

Mijenjal sam i dobose i pakne i sad koči jako dobro. Preporuka je barem dobose potegnuti kod tokara kad se mijenjaju pakne, pakne zajedu stvar, nije bas to precizno napravljeno.

A pazi cijena recimo hladnjak za Rakovicu je kostal 2002 god 860 kn, sad ga nemres naći. Ispod 1200. I tak otišlo sve gore30-40%. Recimo Spera sad 550 kn onda je bila 370 kn. Znam jer je imala i onda ovalne prste, al se nije imalo para da se mijenja.

Hidraulička pumpa je onda koštala 780 kn danas 1310. Kn Itd. Pričam o univerzalu Sesvete a Slovenija ima cijene jos +15%

To je koliko sam uspio videti onak na brzinu. Pakne su bile nekad 180 kn po komadu sad su 260, dobosi nekad 420 sad 550 Itd.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Mislim sam samo materijal i da odkad sam to radio prošlo je 7 god tako da su se cijene sigurno mijenjale. Mijenjao sam sve spojničke, osovinu kardana i večinu ležajeva i kočnice naravno ( doboši potokareni), lamela prenitana.

3000 drže original oni tvornički šakrt dijelovi u getribi s svakim drugim zubom( moj imao 3300, spojnička je držala na pola mm zuba). Ja sam uzeo original talijanske i nadam se da će držat sljedećih 4000. A po tome koliko radi treba će mi 40 god da to natuče... Jedini zajeb sam napravio što nisu mienjani i fedri što drže snopove pa mi ponekad zna iskočit iz 5/6 brz...

Ulavnom ja ne vidim neku veliku svrhu i upotrebljivost 402/502. Istina kad vidim da ih nađeš za 2k eur u top stanju onda vrijedi razmilit o njemu...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Najdi mi 502 u takvom stanju i odmah kupujem za 2k € samo za dijelove... jer ovo sam sad kak i velim platil pola toga.

Jel bi netko znal zakaj mi se teže šalta 2/5 i 3/6?
posebno je problem 2/5, 3/6 još ok.

1/4 i dalje ide laganini kak na autu.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
nudio mi čovijek 402 prošle god s bočnom kosom, super stanje, 1300rh za 15000kn, išao bi bio i za manje al pošto mi opče ne treba i da ga uzmem nebi mogao nosit jedini priključak za koji bi bio namijenjen nisam niti razmišljao o tome......
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
A ja razmišljam drukčije. Da prodam 504 jer ne mislim upucavati vise u njega lovu, cijene su im dobre koliko vidim na njuskalu i da kupim nesto drugo samo je pitanje kaj...

S druge strane glupo prodat nakon kaj je sve sredjeno osim limarije
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Nema za 2000€ u top stanju, da si rekal za 3300-3500 u ok stanju prolazi i uvijek im najdem manu kad ih idem gledat. One koji se usude cijeniti 502ku po 30 000kn mogli bi imati ozbiljan i "neubit" stroj.

Već sam pisal da sam svojega generalno i kompletno uredil i dodatno doradil oko motora. Ubila me u pojam getriba jer ono kako sam htel nakon toga kvara da bude složena me bi kvalitetno koštalo 1200-1500€++ i onda bi to bilo rješenje (vjerujem za opet neko vrijeme). Žalosno ali getriba im je prenježna.

@mrga zupčanik 2/3 brzine im najprije i najčešće odlazi, njegovo uzbljivanje na donji snop zbog tvorničkih luftova je na pas mat... još k tome ako vilica malo felša. Baš mu fale sinhroni. Probaj ga šaltati sa među gasom, nekakvo kvalitetnije rješenje nema. Zubi dok su novi teže uskaču, poslije kad se poglade bude bolje no onda opet slijedi krhanje i tako ukrug. Može se prije ugradnje pograti turpijom pa oh pogladiti više u špic no koliko od toga ima koristi? ( mislim da više štete) i tak..

Taj traktor u globalu nije loš. Oprez na getribu, pažljivije ukapčanje kardana i povremeno provjeriti šerafe na zadnjim bočnim reduktorima. Potrošač relativno mali, malo mu fali težine ali snage nikako ne.:icon_pidu:

nudio mi čovijek 402 prošle god s bočnom kosom, super stanje, 1300rh za 15000kn, išao bi bio i za manje al pošto mi opče ne treba i da ga uzmem nebi mogao nosit jedini priključak za koji bi bio namijenjen nisam niti razmišljao o tome......

E trebal si ga ići pogledati, tu si fulal ako je vjerovati čovjeku na riječ. Obično to bude tak pa kad ga kreneš pretresati od zamljanog puknutog bloka, nemoguće ukapčanje kardana, pa malo lufta na kolijevki, pa puknute prednje felge, urezivane zadnje glavčine, vareno kućište i onda od 1300 ispada 13 000 ili im je samo malo pukel u šumi na pol :icon_mrgreen:

Bilo je i takvih.:(giggle):

A ja razmišljam drukčije. Da prodam 504 jer ne mislim upucavati vise u njega lovu, cijene su im dobre koliko vidim na njuskalu i da kupim nesto drugo samo je pitanje kaj...

S druge strane glupo prodat nakon kaj je sve sredjeno osim limarije

Da je moj bio 504 getribu bi sigurno slagal.. nebi ga prodaval :drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh