• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da li se taj vebtil aktivira kod gašenja?..kojeg to onda ima smisla kod paljenja..molim da mi se objasni?
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
139
Ja ti bum objasnil čemu služi. Da za...... okolo ljude. Majčicu mu poljubim.
Uglavnom iza njega prolazi jedan crni kabel. E pa taj crni kabel se nalazi točno iza njega, tako da je stiskal ovu polugu od gašanja, a ona njaga. Kolilo jako, da li do kraja, ne znam, ali je stiskal.
On se sktivira ako se pomakne u bilo kojem smjeru ne samo naprijed natrag. Osjeti se lagani klik kad se "nagne". Njega možeš aktivirati s polugicom za gašenje tak da ju gurneš do kraja napred (obrnuto od gašenja) ili ga prstom napneš u bilo kojem smjeru. Koliko čitam po stranim forumima - zovu ga još uređaj za hladno paljenje. Valjda dok verglaš stisneš polugu za gašenje.
Uglavnom kad sam kabel malo privezal da ne prolazi više iza njega i malo prepigal polugicu od gašenja, situacija je bila bolja, ne toliko s radom na leru koliko s paljenjem. Probal sam ga dok je traktor radil micati u raznim smjerovima, zvuk pumpe bi se promijenil, ali ne i rad traktora.
Sad sam pumpu malo pomaknul prema gore (ranije paljenje) i sad je traktor radi bolje, nije savršeno ali bolje.
I sad i ovo malo sranje već pokazuje znakove života. Znači kad se pomakne traktor počinje delati lošije.
Mislim da bi pumpa još trebal ići prema gore, no za to trebam odspajti lajtunge jer ju drže previše napeto.
No prije toga bum videl kak ovak traktor ide i vozi, kak pali hladan. Mislim da bi ler gas isto trebalo malo dići.
Ako ima kakav savjet za koliko dići pumpu prema gore (napred paljenje) javite. Mogu primjetiti da 1mm radi razliku.
 
Posljednje uređivanje:

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Moj štorkan je ovako radil i ujedno dimil plavo na auspuh. Isto je malo teže upalil na hladno. Pa je bilo i menjanja diza, pa puštanje tlaka na 200 bar, zakretanje pumpe napred, nazad i ništa nije pomoglo..
Kod mene se je situacija poboljšala, kad sam stavio novu pumpu za gorivo..
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
139
Novu ac pumpu ili pumpu visokog pritiska?
Koliko se je poboljšala? Da li i dalje dimi plavo?

Ja ga za sad mislim ostvaiti ovako. Malo sam se još poigral s ler gasom i fazom pumpe. Najbolje mi dela kad je faza na tvorničkoj crti. Dimi plavo dok je hladan, nisam stiglel vidjeti kakva je situacija dok je topli, a kamoli vruć. Uglavnom pali na zub svaki put osim prvog jutarnjeg paljenja i čini se dosta živahan kod dodavanja gasa. Kakav bude pod opterećenjem, bum vidjel na proljeće.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,699
Pri meni je ovak:
20231102_131000.jpg

20231102_130929.jpg

Pali dobro, vrti se rado (do skoro 2600), jedino plavo dimi (ko lokomotiva).
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
139
Čim više nafte, ide bolje .. a sad malo plavog dima kog briga , ne idemo na eko test;)
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,699
Kad se upali, kad se zagrije, na dol, u breg...
Čak je i auspuh mastan ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,013
Normalno da je mastan jer ga kolješ.
Njega treba udomiti u bolje ruke, i posla mu dati da ispovrača ono kaj se nakupilo u njemu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da li se taj ventil aktivira kod gašenja?..kojeg to onda ima smisla kod paljenja..molim da mi se objasni?
Odgovora nema..znao sam..sve nekaj varijator .špric na kraju tišina muk..idem pitat pakistance na jutubu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,013
Na ovoj slici je sve objašnjeno. čak su i kanali nacrtani i različitim bojama označeni. Meni se neda da nebum kaj krivo napisal.
Znamo da ti voliš razmišljati pa izvoli sliku ;)

 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Da li taj ventil se samo aktivira kad se poluga pritisne i zadrži položaj ili je aktivan samo dok se tipka gašenje pritisne a akonse pusti nikom ništa?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,013
Stisneš polugu koja pogurne ventil i anlasaš.
Kad i ako upali pustiš.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Stisneš polugu koja pogurne ventil i anlasaš.
Kad i ako upali pustiš.
U kojim uputama je opisan takav način paljenja?

Na ovoj slici je sve objašnjeno. čak su i kanali nacrtani i različitim bojama označeni. Meni se neda da nebum kaj krivo napisal.
Znamo da ti voliš razmišljati pa izvoli sliku ;)

Daj odmasti kameru i malo bolje slikaj,pliz?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,013
U kojim uputama je opisan takav način paljenja?
Meni je tak bošista rekel, a ne vjerujem da su Rumunji onu kiflu na polugi gašenja delali bez veze.

Daj odmasti kameru i malo bolje slikaj,pliz?
Dojdi si pregledati u živo, adresu znaš, samo ponesi očaline.
 
Na vrh