• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stražnji utovarivač s hidrauličnim cilindrom za suhe rolo-bale i sl.

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
Re: Stražnji utovarivač za bale

okolica križevaca, uskoro ce bit jedan prednji po naruđbi...
 
M

mladi kosac

Guest
Re: Stražnji utovarivač za bale

koliko košta onaj utovarivač za bale,koliko visoko diže bale i koliko je bala udaljena od traktora
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
Re: Stražnji utovarivač za bale

onaj utovarivač diže najviše do 3,5m, ovisno od traktora, košta 1000e, a ako se želi još i cilindar za reguliranje kosine vilica onda je skuplje jer onda treba i razvodnik...ali po meni je isplativiji prednji utovarivač koji nema pritisak prema dolje, ali ima cilindar za reguliranje kosine vilice, a može se staviti i korpa itd, i veća mu je nosivost, jer takav prednji utovarivač košta 1700e.
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Naletni utovarivač

Evo mog utovarivača napravljenog prošli mjesec. Cijevi su 60x60 2mm ali su pojačane sa 50x5mm željezom. Napravljen je za manju cijenu nego što se može nabaviti neki rabljeni. Zanimaju me komentari, da li treba gdje što ojačati ili slično jer bolje spriječiti nego liječiti (variti). Korpa je nekih 150 litara ako se dobro sjećam i utovarivač digne punu korpu mokrog pjeska na 220cm. Još treba izraditi korpu za utovar gnoja pa ako ima netko dobro a jeftino rješenje neka veli.
 

Prilozi

  • 100811_175633.jpg
    100811_175633.jpg
    41.1 KB · Pregleda: 1,098
  • 100817_155351.jpg
    100817_155351.jpg
    29.7 KB · Pregleda: 1,512
  • 100817_155427.jpg
    100817_155427.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 1,327
  • 100817_155440.jpg
    100817_155440.jpg
    34 KB · Pregleda: 800

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
multipraktičan utovarivač! ;) svaka čast!

jel obavezno da ga dižeš na polugama hidraulika ili možeš samo preko tog cilindra?
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
dalo bi se tak nekaj zmontirat za prednji utovarivač ovo je odlična stvar dobar preduvjet za prednji
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Evo i mojeg utovarivača za zadnji kraj,,,,,,,naravno za bale..



Rađen homemade;);)

Kako su vilice učvršćene na stražnjoj strani tog komadića cijevi kroz koji prolaze?
Ovo budem kopiral na svoju korpu za gnoj dok ju budem radio, ja sam mislio samo navariti vilice, ali je tako puno praktičnije.
Kolika je dužina tih vilica?
 
B

BAGERISTA

Guest
multipraktičan utovarivač! ;) svaka čast!

jel obavezno da ga dižeš na polugama hidraulika ili možeš samo preko tog cilindra?

Kod 560 je obavezno,ako je kopčan na njega jer dok ne digne na polugama neide cilindar van...
Da je na kojem drugom traktoru bi radilo baš kako treba,,,nači mogao biš da dižeš na jedan i na drugi način........
Ja sam zadovoljan jer si krcam sve bale na prikolicu di nemogu proč sa konbinirkom,,,,ili da ne lomim stakla po boški(šumi)...
 
B

BAGERISTA

Guest
Kako su vilice učvršćene na stražnjoj strani tog komadića cijevi kroz koji prolaze?
Ovo budem kopiral na svoju korpu za gnoj dok ju budem radio, ja sam mislio samo navariti vilice, ali je tako puno praktičnije.
Kolika je dužina tih vilica?


Vilice su učvrščene kroz cijev kako si i sam reko,,,,jer imaju matice na kraju,,,,samo ležište je konusno,,,tako da nije potrebno da se steže ko sivonja...
Kupljene su u italiji,,,samo šta za utovar bala su dosta samo ove dvije jer se inače dosta teško vadi iz bale van kaod otvoriš korpu..


Za dužinu vilica ti javim samo da izmijerim i poslikam isto kako sam napravio za montažu na konbinirku..
Dali te zanima dužina vilica sa navojem ili bez?????
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Zanima me samo dužina od korpe dalje, tako da bar okvirno znam koju dužinu trebam.
Koliko je max visina dizanja? Sa traktorskom hidraulikom i još cilindrom valjda ide i preko 3m?
Da li bale idu s tim slagati jer ne vidim da ima paralelno podizanje pa je onda na većoj visini teško istovariti balu?
 
B

BAGERISTA

Guest
Zanima me samo dužina od korpe dalje, tako da bar okvirno znam koju dužinu trebam.
Koliko je max visina dizanja? Sa traktorskom hidraulikom i još cilindrom valjda ide i preko 3m?
Da li bale idu s tim slagati jer ne vidim da ima paralelno podizanje pa je onda na većoj visini teško istovariti balu?


Dužina vilica je bez navoja 70cm,,,,sa navojem oko 80-82cm mijereno do korpe za prvu mijeru..
Diže oko 2,80m,,,,s time da nema nagib korpa,,,,ali nisam niti radio jer mi treba samo za utovar na prikolicu i nošenje do konja ..............

Ako mogu pomoč još kako,,,pitaj....
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Dužina vilica je bez navoja 70cm,,,,sa navojem oko 80-82cm mijereno do korpe za prvu mijeru..
Diže oko 2,80m,,,,s time da nema nagib korpa,,,,ali nisam niti radio jer mi treba samo za utovar na prikolicu i nošenje do konja ..............

Ako mogu pomoč još kako,,,pitaj....

Hvala na mjerama!
Zaboravil sam pitati kolika je debljina odnosno promjer vilice.
Ja mislim kupiti običnu vučenu šipku pa je izrezati i malo na vrhu pobrusiti, jedino još moram izmisliti kako da napravim da vilicu stavim u običnu cijev, ne konusnu, pa da je samo pričvrstim sa nekim osiguračem ili rascjepkom.
 
B

BAGERISTA

Guest
Hvala na mjerama!
Zaboravil sam pitati kolika je debljina odnosno promjer vilice.
Ja mislim kupiti običnu vučenu šipku pa je izrezati i malo na vrhu pobrusiti, jedino još moram izmisliti kako da napravim da vilicu stavim u običnu cijev, ne konusnu, pa da je samo pričvrstim sa nekim osiguračem ili rascjepkom.


To ču ti izmijerit sutra i odmah ti javim,,,,samo šta ti vilica ide s debljeg prema tanjem,,,,,a za Vućenu šipku nisam siguran,,,da ti se nebi savijala,,,,,,,,,,,,,,,,javim ti..
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Marin13 Od kud si ti točno?? El radiš i ostale bravarske stvari? Mozeš odg i na pp ako ne želiš ovdje..
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Pozdrav znalci,

kako napraviti iglu za podizanje okruglih bala sijena i slame, ako traktor nema hidraulični priključak za cilindar? :scratch
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Evfo kako sam ja napravio zadnji naletni utovarivač. Još nije završen, fali još malo ojačanja i finalne obrade, par detalja i to je to ali ipak mašina funkcioniše odlično.
Već sam probao tovariti pjesak i nema nikakvih problema, i ako još ništa nisam povario samo je pikovano.
Evo par slika:



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Meni se to čini pre slabo, ja bi to još malo pojačal...
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Na slici je bila samo "radna verzija", ojačano je naravno, u sve uglove sam stavio po cijev (na trougao), na samu kašiku sam stavio nož, ojačao je sa strana.
Međutim imam jedan problem, brava za zabravljivanje mi je baš tvrada.
Preključe sam kašiku zavio u mokar pjesak, podigao je bez problema ali nisam uspio da kipujem, jer nisam mogao da izvučem bolcnu?
Kako je najbolje napraviti polugu pošto treba velika snaga da se otvori kašika kad je puna?
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
bolcna ti previse ulazi u korpu tu di se zatvara, probaj ju maksimalno izvuci van do samog ruba te ploce
znam jer sam ja radio jednog slicnog, a trebao bi i staviti neku polugu na kraj ove spage di vuces
 

Najnoviji postovi

Na vrh