• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

stroj za bušenje bunara

Tu od
17 Sij 2007
Poruka
36
Evo ljudi ja napravih bušilicu za bušenje bunara,pa ako kome treba kakav bunar izbušit da isprobamo... :mrgreen:
 
Tu od
17 Sij 2007
Poruka
36
pumpa služi za iznošenje matrijala iz rupe(bušotine)...to je za bušenje arteških bunara....barem je tako zamišljeno,nismo je stigli još isprobati. :D
ja sam ti iz brezina,to ti je blizu lipika požeško-slavonska županija.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Daj malo pojasni nacin bušenja .
Svrdlo buši :scratch i kako taj matrijal izbacuje pumpa ? Kaj se matrijel ne vadi svrdlom ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
puknuti kaže:
Daj malo pojasni nacin bušenja .
Svrdlo buši :scratch i kako taj matrijal izbacuje pumpa ? Kaj se matrijel ne vadi svrdlom ?
mozda ja mogu da objasnim malo posto sam transportovao sa traktorom busotine koje su busile u mojoj okolici :roll:
burgija je tu da busi celom a pumpa tjera vodu kroz cijev tj. svrdlo
i tako spirala busi a pumpa tjera vodu dole a voda odozdo sa sobom iznosi izbuseni materijal

ja mislim da mu se na ovaj dio ispod hidromotora prikopcava crijevo sa vodom
jer busaca cijev se okrece a dovodno crijevo od vode stoji tako da je negdje potrebno "uci" sa vodom u svrdlo
na fabrickim je to obicno gore na vrhu ali posto ovdje vidim hidromotor koji tjera svrdlo sa cela onda je to rijeseno na ovaj nacin
:scratch nadam se da sam i ja dobo razumio ovu makinu
inace svidja mi se ideja nije lose ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Hvala Savo...nego, to treba more vode ?
Paradoks ,vjerojatno cisternama dovoze vodu da bi došli do vode .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
hehe ne treba more vode
prvo se iskopa jedna ajde nazovi "rupa" tako da ona voda sto izvire tj. sto iznosi materijal se sljeva u tu rupu
e to je taloznik i onda se opet ta ista voda koristi , voda ide u krug tako da je nije potrebno previse
izuzetak je kada se busi u trusnom podrucju gdje se voda "gubi" e onda terba jedno manje more :mrgreen:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Dali ima netko iskustva sa busenjem bunara u krskom podrucju (konkretno Lika)? Dva problema: kamen i voda koje ima ispod kamena ali postoji velika vjerojatnost da kad se probije sloj kamena na kojem "stoji" da voda jednostavno ode, sistem rijeka ponornica ;)
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Zanima me dali netko prodaje stroj(garnituru)za bušenje klasičnih bunara promjera 80-100cm.Isti se kopča na traktor i ručne je izrade.Hvala.
 
V

VIBROPOLJ

Guest
mursanic kaže:
Zanima me dali netko prodaje stroj(garnituru)za bušenje klasičnih bunara promjera 80-100cm.Isti se kopča na traktor i ručne je izrade.Hvala.

Neznam ali samo znam da nisi početnik.
I ja sam nekad išao u bunar ( betonara) i usput se bavim poljoprivredom.

Svaka čast ali postoji i princip kao kišobran koji se rastvara unutar štublja i puno je stabilniji.
Ja cijevi od fi100 okrečem sa traktorskim viljuškarom i namečem iznad jame.
Cijev teži oko 800 kg. Nekad ti mogu uslikat ljude i principe koji se bave više sa tim iduče godine.

Sretna nova 2010 godina.
 
V

VIBROPOLJ

Guest
Da li je ovo zadnje iskopano ručno ili sa strojem?
Ne vidim baš najbolje na slici, koje su cijevi promjera?
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
VIBROPOLJ neznam našto misliš kad kažeš da nisam početnik..što se tiče bušenja bunara tu sam sigurno početnik,pa te molim da ako znaš nekog da prodaje ili izrađuje takve strojeve javiš hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh