• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

stroj za bušenje bunara

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Koliko taj čovjek uzima po metru dubine??

Radi na crno,zabadava, to sam ja i moj sin u akciji:)
Nitko to više neradi to ti je ono sam svoj majstor,jedan stariji čovjek koji je nekada kopao bunare objasnio i nema neke velike filozofije samo raditi.Ovaj bunar je fi 2.8 metra a najveće svrdlo je za cijev fi 1 metar(800 lit vode po dužnom metru)cijena strojnog bušenja 350kn metar(toliko i cijev)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Radi na crno,zabadava, to sam ja i moj sin u akciji:)
Nitko to više neradi to ti je ono sam svoj majstor,jedan stariji čovjek koji je nekada kopao bunare objasnio i nema neke velike filozofije samo raditi.
Prvih par metara, a kad se prejde tih par metara i počne se zarušavati kaj onda :scratch
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Prvih par metara, a kad se prejde tih par metara i počne se zarušavati kaj onda :scratch

Sada smo na 4m tvrdo kao kamen dokaz slika zemlje u voćnjaku u 100 dana palo tek 30mm kiše
A kako su naši stari kopali do 20 met ručno i nikada se u selu nije urušilo ,kod Nas svaka kuća ima bunar.
sušša


60 cm letvica a ima mjesta i do 1 metra


Uploaded with ImageShack.us
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
kolik je planirana dubina?
Kako mislite obzidati ...? cigla ili beton

6 metara a onda strojno bušenje do 20-tak metara ,obzidat ću starom ciglom onom širokom,ma to je samo za veči volumen vode kao rezeorvar ipak 1 metar dužni je oko 4 kubika vode a fi 1met 800 lit.Imam sreće što je ovako sušna god mislim za kopanje do prije 1 mj nisam mogao ni ući u nj non-stop nadolazi voda inaće kod nas je voda na 2-3 metra.Kada se sve iskopa iznad bunara ide pumpna stanica .
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Radi na crno,zabadava, to sam ja i moj sin u akciji:)
Nitko to više neradi to ti je ono sam svoj majstor,jedan stariji čovjek koji je nekada kopao bunare objasnio i nema neke velike filozofije samo raditi.Ovaj bunar je fi 2.8 metra

Sada smo na 4m tvrdo kao kamen
A kako su naši stari kopali do 20 met ručno

6 metara a onda strojno bušenje do 20-tak metara

Ipak morate ručno iskopati i dignuti gore 37m³ i to kako kažete tvrde i zbijene zemlje. Zar nitko kod vas nema veliki bager da vam to iskopa u koji sat i dosta bi vam olakšalo muke a tu utrošenu energiju za ručno kopanje biste iskoristili za zidanje??
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ipak morate ručno iskopati i dignuti gore 37m³ i to kako kažete tvrde i zbijene zemlje. Zar nitko kod vas nema veliki bager da vam to iskopa u koji sat i dosta bi vam olakšalo muke a tu utrošenu energiju za ručno kopanje biste iskoristili za zidanje??

Neznam koji bi bager uspio iskopati tako precizan krug?
Ma nije to teško kao što ste vidjeli tački(kolica) s vitlom spuštam dolje,mjesta ima puno da mogu 3 kolica posložit nije usko,zemlja nije jako tvrda bez problema štihaća ulazi u zemlju vitlo ima sajlu do 8 m i diže 500kg
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
A zašto ne bi kopali i dublje ručno ako več imate volje tehniku ?

Mislim da si me nagovorio:D, 2 dana dulje posla nije puno , mogu samo do 8 m sajla na vitlu je toliko dugačka.Tehnika ko tehnika ništa posebno platforma,vitlo,kolica,štihaća,lopata i naravno dobra volja:rolfer:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Zahvaljujući forumašu čiko ovaj video nešto meni jako poznat posao ali ne opet tako težak kao u videu,pa da se podsjetimo kako se to nekad a i danas još radi.Mislim da paše za ovu temu,možda nekome zatreba?
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=t2cvYbi-c-Q&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=W20vD2c6o4k&feature=related[/YT]
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
koji je ovo robijaški posao,sad sam si dao malo razmišljanja kolko je trebalo ljudima koji su kod nas nekad kopali bunar,ja se nisam ni rodio a bunar je 24 dubok,17 do vode sazidan sa velikom ciglom a čisti promjer mu je 150cm,muka za mog vodoinstalatera:partyman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kako muka majku mu dragu teško ..pa treba stresti cca 6 iljada za 20 metri i sjediti u hladu .
da kopaš pola metra na dan isplati se
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
kako muka majku mu dragu teško ..pa treba stresti cca 6 iljada za 20 metri i sjediti u hladu .
da kopaš pola metra na dan isplati se

Ja svaki dan 3 štihaće to je 6 sati posla 3 sata ujutro i 3 popodne ili 66 kolica zemlje ali dobrano napunjene (štihaća 30 cm) npr 1met dužni bušenja 350kn+ cijev fi 1metar 350 kn (800lit vode)raćunica jasna ko dan 100 eura na 1metar.Isplati se itekako.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Njoko,na koliku količinu vode pucaš,kakvu kvalitetu i kolika ti je dnevna potrošnja?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Njoko,na koliku količinu vode pucaš,kakvu kvalitetu i kolika ti je dnevna potrošnja?

Trebam oko 20 kubika dnevno 3 plastenika,voćnjak 1000kom krušaka,kuća oko min 20m3 na dan od 1.6-1.11 .
Kvaliteta samo za navodnjavanje + kuća wc i perilica rublja,travnjaci idr.Imam gradski vodovod za piće.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Moram priznati da su optimistična očekivanja.Do koje dubine misliš dojti?Ja ti želim sreću i nadam se da si pogodil dobru lokaciju,ali moje stajalište je takvo da bi bušenim bunarom,na veću dubinu,osigural i kvalitetniju vodu i sigurniji kapacitet.
 

Najnoviji postovi

Na vrh