• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

stroj za bušenje bunara

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Ma ne , obično sam ja taj koji izazove svađu ..ovo je sve normalno i regularno i svi su oni forumski prijatelji .:mrgreen:
Netko ti krade posao ili si ti malo zahrđao :mrgreen: Brinem se... :shock:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
A očito je da nemaš pojma o bušenju bunara i da si samo jedan od onih koji su vidjeli negdje kako se to radi pa se odlučio pametovati drugima.
Na ovaj način se ovim poslom može baviti svatko i "lijep" novac zaraditi na brzinu kao što i rade mnogi bez ikakve kontrole.

Ja kao prvo nisam rekao da vjerujem rašljarima nego mi je čovjek koji je bušio rekao da će ga dovesti i pitao jel može bušiti tamo gdje mu ovaj kaže i ako ne bude vode nikome ništa (čitaj malo bolje, a nemoj meni govoriti da sam nepismen jer nemaš pojma što sam po struci i koliko sam toga pročitao u životu za razliku od tebe, što se i vidi iz priloženog).
Drugo, rekao sam da ne treba biti nepošten i ne platiti troškove za bušenje kao što neki rade čak i kad dobiju vodu u ogromnim količinama.
Nikome nisam ostao dužan i sve svoje račune uvijek platim, stoga mi nemoj govoriti da ne bi dobro prošao, jer nemaš pojma tko je s druge strane! Volio bih vidjeti što bi ti to učinio! A tko je uopće rekao da bi tebe i zvao da mu bilo što radiš?????????

I kakva ti je to konstatacija da ne radiš i ne živiš u Hr ne bi se ni muvao po ovom forumu??? Kakve veze ima ovaj forum sa time što ti radiš i živiš u Hr, pa ima ovdje i ljudi koji nisu i ne rade u ovoj zemlji pa su opet na ovom forumu!

REALNOST TI JE DRUGO IME!

-1.govoriš da nemam pojma o bušenju bunara- ti si sigurno iskusan i garant si bio pomočnik traktoriste(šta ne može traktor,to buš ti seljačino riješio)
-2.čitaj s razumjevanje,nisam ni napisao da ti ne vjeruješ rašljarima,nego govorim za sebe
-3.što se tiče struke struke to me i ne zanima ,jer ti koji se k . urce s strukom su je i kupili ,a ne zaslužili
-4.vjerovatno si se načitao slikovnica,a stara ti čitala lektire,al to nema veze - oprošteno ti je -samo čitaj,valjda budeš pametniji
-5.o poštenju mi ne pričaj......,takvih sam sit
-6.ne znam tko je s druge strane:D- PRIJETIŠ MI (kršiš zakone foruma)=
-7.mene i ne možeš zvati ,kad se ja s tim poslom i ne bavim - kao što si i sam napisao
-8.opet krivo razmatraš moje odgovore,da ne živim u HR vjejojatno se ne bi bavio poljoprivredom ,pa ne bi ni čitao kakva su ljudi imali iskustva s bolestina,uzgojom životinja,a ja ljude ne razdvajam po nacionalnosti kao što ti veliš OPET KRŠIŠ PRAVILA FORUMA
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Hvala lijepa svima,sad svi znamo ko su majstori u bušenju na ovom forumu.Pitanje za dotične "majstore" na ovoj temi.Koliko bunara ste napravili da morete suditi i soliti pamet?

pozz
-ja ne sudim niti solim,ali sam imao bušače,kao što sam i prije pisao,ja sam samo gledao i pričao s gazdom obrta,
-tu je glavni bušač milki,čovjek od struke i iskustva
-ali kao što i kolege s foruma kaže,bezveze prepiranja,zbog ničega,naših savjeta
-najbolje nazvati ljude koji se s time bave i sve točno sazneti
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Njoko,znam da je teško,u to ne sumnjam,ali zamisli da par godina imaš gubitke radi suše.Sve je to tvornica na otvorenom,pa je svašta za očekivati.Meni kao čoveku je cilj prvo pomoći drugima,a ovde par ljudi ne samo da sumnja u moje iskustvo,nego me i omalovažava kao čoveka,a ne pozna me.A to je ono kaj me najviše vređa.Par usijanih glava koji misle da sve znaju i mogu.Istima poručujem da stojim iza svojih radova i mogu svakog odvesti na bušotine da se uvjeri.A filozofi uvek budu našli razloge da ocrnjuju rad drugih.Ako nema vode,onda neće platiti,ako ima vode,preduboko je i previsoka cena.Pa čekaj malo!Niko ne radi badava.Vjerujem da su isti navikli kojekakve usluge dobivati po sistemu "kobase-pivo-gemišt".

Nažalost nema više ništa besplatno,svaki rad se mora cijeniti a tvoj je da profesionalno odradiš bušenje i da dođeš do vode,i siguran sam da to valja.E sada,gledaj to bušenje mogu priuštiti samo veliki voćari npr. ja osobno nemogu zato i radim ono što nitko neradi (ručno kopanje) Imam sreće da sam potrefio u žilu ali na takom sam području gdje je mreža podzemnih voda dosta gusta i plitka do 10m,nemoj zamjeriti forumašima koji imaju voćnjake a voda npr na 150-200 met on to jednostavno nikako nemože pokriti kroz dugo godina a 150 000-200 000kn mogu priuštiti samo kada dobiju dobitak na lottu.:rolleyess:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Možda u novoj vladi bude poticaja i za to. Svi bi željeli bušiti, pogotovo i ja, problem su pare.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Imam sreće da sam potrefio u žilu ali na takom sam području gdje je mreža podzemnih voda dosta gusta i plitka do 10m,nemoj zamjeriti forumašima koji imaju voćnjake a voda npr na 150-200m

A ja kopam za septičku jamu i dobijem bazen :rolleyess: i to u sredini ljeta kad kad bi podzemne vode trebale biti niske...
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ma ne , obično sam ja taj koji izazove svađu ..ovo je sve normalno i regularno i svi su oni forumski prijatelji .:mrgreen:

na slijedečim izborima ja sam ti najjaći protukandidat za tu poziciju:weedman::weedman::weedman:
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Javila se seljačina koja ne zna ni svoj jezik, a ne što drugo!
Ja sam svoju struku kupio svojim znanjem kojeg tebi fali, a parama se znanje ne da kupiti!
Ti si kao i ta rupa bez vode PRAZAN!
Pokušavaš doći do znanja ali bez uspjeha kao i u tim bunarima kopaš, ali nema ničega osim prazne rupe u tlu(čitaj glave IDIOTE)

I jesi ti negdje pročitao da sam ja spominjao nacionalnost- bilo čiju??? Izgleda da bi trebao malo otići kod okuliste, naravno, ako znaš što je to!

"-7.mene i ne možeš zvati ,kad se ja s tim poslom i ne bavim - kao što si i sam napisao"
Vidi se tko ne čita s razumijevanjem- rekoh: A tko je uopće rekao da bi tebe i zvao da mu bilo što radiš????????? Nemoj pisati nešto što ja nisam! Samo malo čitaj bolje onako s razumijevanjem, znaš? Ako ti nešto nije jasno samo se obrati i vrlo ti rado pomognem - znam da ti je teško to razumijeti!
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Javila se seljačina koja ne zna ni svoj jezik, a ne što drugo!
Ja sam svoju struku kupio svojim znanjem kojeg tebi fali, a parama se znanje ne da kupiti!
Ti si kao i ta rupa bez vode PRAZAN!
Pokušavaš doći do znanja ali bez uspjeha kao i u tim bunarima kopaš, ali nema ničega osim prazne rupe u tlu(čitaj glave IDIOTE)

I jesi ti negdje pročitao da sam ja spominjao nacionalnost- bilo čiju??? Izgleda da bi trebao malo otići kod okuliste, naravno, ako znaš što je to!

"-7.mene i ne možeš zvati ,kad se ja s tim poslom i ne bavim - kao što si i sam napisao"
Vidi se tko ne čita s razumijevanjem- rekoh: A tko je uopće rekao da bi tebe i zvao da mu bilo što radiš????????? Nemoj pisati nešto što ja nisam! Samo malo čitaj bolje onako s razumijevanjem, znaš? Ako ti nešto nije jasno samo se obrati i vrlo ti rado pomognem - znam da ti je teško to razumijeti!

KOLIKO SAM RAZUMIO,SLOBODNO NE ISPRAVI:
kao što i sam kažeš TI SI SELJAČINA KOJA ŽIVI U NAŠOJ LIJEPOJ HRVATSKOJ,"STRUKU (KOJA JE U DANAŠNJE VRIJEME KAO 8 RAZREDA) SI KUPIO,DOSLOVNO TI ČAČA KUPIO,PRAZAN SI KAO LUKINA JAMA,(naravno ak si to čitao -gledao u svojim slikovnicama),
-NA TEMI SI BUŠENJA BUNARA JER TI JE TO NAJJAČA STRANA(skoro struka)
-NARAVNO DA NEĆU NIŠTA PISATI ONO ŠTO TI NISI -JER TI I NE POSTOJIŠ
- I NA ŽALOST KOD KUĆE SI MOŽEŠ RODITELJE I DJECU NAZIVATI IDIOTIMA, A LJUDE NA FORUMIMA NIJE LIJEPO,JER JE TO SAMO STVAR KULTURE I ODGOJA KOJEG TI NEMAŠ,AL TU NEMA VIŠE POMOĆI
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Ima li neko pravilo prema slojevima zemlje, kad treba da se pojavi voda?
Čisto iz radoznalosti sam napravio bušotinu promjera 15 cm dubine (trenutno) 3,5-4 metra. Nakon sloja humusa i još neke zemlje oko 1,5 metar naišao sam na svijetlo žutu zemlju koja je postajala tamnija i zbijenija, na oko 2,5-2,7 je ponovo počela svjetlija i mekša abrazivna kao pasta za ruke, oko 3 metra dubine je počelo šareno, žuto,crvenkasto, plavo......na kraju je počela da izlazi plava zemlja, u početku desetak centimetara prhka. Bušotina se "odmorila" nekoliko dana i napunila vodom, mislio sam da je od kiše, vodu sam izvadio van i pokušao još bušiti, plava je počela da tamni, odmorio sam malo i kad sam se vratio unutra je bilo vode, koliko vidim voda se slijeva s nekoliko različitih dubina, kanalići počinju od 2,5 metra dubine pa dole, kako sam uspio da vidim ima ih tri.
Sad ne znam dali da bušim dalje ili je to to, nekako mi je plitko da je voda na toj dubini, kako sam primijetio sporo dotiče. Ili da vratim zemlju gdje je bila :icon_blackeye:.
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
Ako želiš dobru vodu i kontinuirani dotok moraš bušiti do sitnih kamnečića. ovo je sve površinska voda što ne znači da nije dobra ili da je nema dovoljno. za što ti treba voda?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mislim da je to malo za ozbiljne bušače , osim ako nije kriza ,
sam čin dovoza opreme , vrijeme itd , troškovi pojedu sve metre a metri za zaradu nema .


brijem ako imaš sposobnog lokalnog bageristu ,to on sam iskopa , zatrpa itd.
 

Najnoviji postovi

Na vrh