• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

stroj za bušenje bunara

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
:scratch hrvoje999 ti si profesionalac i ja to cijenim,ali danas odvojiti 100 000-200 000 kn je samoubojstvo za voćara. To je navodnjavanje za min 5he a 5 he podizanja nasada košta puno novca i kada zbrojiš sve cifre kako treba i za kg jabuka u prosjeku dobiješ 1.5kn/kg, a i to treba dočekati 4 god .Bubam 500 000 kn a to ispadne i puno više za 5he priprema,sadnja,stupovi,žica,navodnjavanje+bušenje bunara,protugradna mreža,čovječe pa to su milijunske cifre a cijena 1 kg jabuke prosijek 1.5kn,koliko godina,koliko jabuka treba dočekati i prodati da budeš samo na nuli a kamate na kredit i niz dr. činbenika.Samo 5 godina dužničkog ropstva banaka,baš bi me zanimalo da izračunamo cifre dosad uložene u svoje voćnjake+100 000 kn bunar (bez pumpe koliko ona košta,cijevi i dr.) Morao bi 7-8 god sav urod ubaciti u trošak podizanja nasada a dotada samo rintati zabadava,to mogu samo političari i nj jataci i ortaci koji zajedno narodu uzimaju lovu a mi nemoćni pun kufer primjera ali se o tom ne smije pričati:butthead:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Njoko,znam da je teško,u to ne sumnjam,ali zamisli da par godina imaš gubitke radi suše.Sve je to tvornica na otvorenom,pa je svašta za očekivati.Meni kao čoveku je cilj prvo pomoći drugima,a ovde par ljudi ne samo da sumnja u moje iskustvo,nego me i omalovažava kao čoveka,a ne pozna me.A to je ono kaj me najviše vređa.Par usijanih glava koji misle da sve znaju i mogu.Istima poručujem da stojim iza svojih radova i mogu svakog odvesti na bušotine da se uvjeri.A filozofi uvek budu našli razloge da ocrnjuju rad drugih.Ako nema vode,onda neće platiti,ako ima vode,preduboko je i previsoka cena.Pa čekaj malo!Niko ne radi badava.Vjerujem da su isti navikli kojekakve usluge dobivati po sistemu "kobase-pivo-gemišt".
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
...Vjerujem da su isti navikli kojekakve usluge dobivati po sistemu "kobase-pivo-gemišt".

A ne, vi'š kak je teško pri Mrgi kobase dobiti ;) :finga:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Mislim da on(hrvoje) lupeta gluposti a i ti skupa s njim! Hoćeš reći da mi izmišljamo, a on iskren -to ti poznaš njega i nas pa znaš da je on iskren, a mi izmišljamo??????
Pročitajte još koji put što ste napisali pa možda i shvatite to što ste napisali i tko je ovdje realan a tko ne, jer očito vam ni samima nije jasno to što ste napisali!

Ako mi je čovjek došao i rekao ja ću dovesti gospodina koji radi s rašljama i garantira gdje je voda jel možemo tu kopati, a ako je slučajno nema do određene dubine nikome ništa!
Valjda znam kakav je bio dogovor i da nije ne daj Bože našao vodu ja bih mu platio njegov trošak dolazaka i gorivo za stroj koje je potrošeno!
Znam da je voda svima potrebna a pogotovo u ovako ekstremnim godinama kao što je ova bila, ali još jednom kažem i stojim kod toga da sve ovisi kako se dogovorite!
A vas dvojica pametnjakovića sigurno plaćate nedovršene usluge!!!! Očito ste ludo bogati i ne živite u Hrvatskoj, a izgleda ni na zemaljskoj kugli!
Nisam od onih koji bi ljude istjerao i ne platio im ništa i kada im je pronašao vodu, a znam i za takve slučajeve!

pametnjaković si ti i možda tvoji poznanici
-ja ako si čitao,a pošto ne znaš čitati , u prijašnjim postovima već i napisao DA SAM ISKOPAO bunar- kužiš.
-a rašljarima ne vjerujem jel on s njima ne može odrediti dubinu na kojoj se nalazi voda,zato i svi kopaju bunare koliko imaju para
-ja i živim u Hrvatskoj i radim u svojoj i za svoju zemlju,na žalost
-što se tiče plačanja nedovršenih poslova-ja da ti bušim bunar i da ne bude vode
-da ne živim i radim u HR ne bi se sigurno muvao po poljo forumu
 
Posljednje uređivanje:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Koliko može bunar biti dubok max da bi pumpa digla na visinu?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Znači, ako moram npr bušiti 120m, kako se to radi? Tu kod nas se buši obično φ120.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Od koliko se onda buši za takve dubine? Pitam samo informativno.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Znači, ako moram npr bušiti 120m, kako se to radi? Tu kod nas se buši obično φ120.

pjero očito misliš na fi u milimetrima, pa si jednog čovjeka zbunio:weedman:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Prvotno napisano od hrvoje999 Vidi poruku
http://www.youtube.com/watch?v=dIUgWRtwyXw

Ovako to rade oni koji znaju.Prosjek oko 10 l/s.

Evo pa se uvjerite ko lupeta gluposti.

a jel to referenca???:eek:

pa mogao si napisati tko to radi i što radi
ovako smo samo saznali ko lupeta gluposti

inaće za one koji neznaju da ih ne zbuniš , ovo nije izvor vode ni gejzir, nego kompresorom ispuhuju vodu iz dubine:mad:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
pjero očito misliš na fi u milimetrima, pa si jednog čovjeka zbunio:weedman:

Mislio sam na 120mm, a ne na 120cm :lol: Strah me tako velike rupe u zemlji :finga:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Mislio sam na 120mm, a ne na 120cm :lol: Strah me tako velike rupe u zemlji :finga:

to sam i mislio
bunari mogu biti koliko god duboki ima pumpi za njih
a u večini slučajeva voda se "digne " bliže površini tla pa ih i ove slabije pumpe mogu dignuti,
a negdje voda izlazi i sama:weedman:
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
pametnjaković si ti i možda tvoji poznanici
-ja ako si čitao,a pošto ne znaš čitati , u prijašnjim postovima već i napisao DA SAM ISKOPAO bunar- kužiš.
-a rašljarima ne vjerujem jel on s njima ne može odrediti dubinu na kojoj se nalazi voda,zato i svi kopaju bunare koliko imaju para
-ja i živim u Hrvatskoj i radim u svojoj i za svoju zemlju,na žalost
-što se tiče plačanja nedovršenih poslova-ja da ti bušim bunar i da ne bude vode ,a ti mi ne platiš cijevi i rad nebi dobro prošao
-da ne živim i radim u HR ne bi se sigurno muvao po poljo forumu

A očito je da nemaš pojma o bušenju bunara i da si samo jedan od onih koji su vidjeli negdje kako se to radi pa se odlučio pametovati drugima.
Na ovaj način se ovim poslom može baviti svatko i "lijep" novac zaraditi na brzinu kao što i rade mnogi bez ikakve kontrole.

Ja kao prvo nisam rekao da vjerujem rašljarima nego mi je čovjek koji je bušio rekao da će ga dovesti i pitao jel može bušiti tamo gdje mu ovaj kaže i ako ne bude vode nikome ništa (čitaj malo bolje, a nemoj meni govoriti da sam nepismen jer nemaš pojma što sam po struci i koliko sam toga pročitao u životu za razliku od tebe, što se i vidi iz priloženog).
Drugo, rekao sam da ne treba biti nepošten i ne platiti troškove za bušenje kao što neki rade čak i kad dobiju vodu u ogromnim količinama.
Nikome nisam ostao dužan i sve svoje račune uvijek platim, stoga mi nemoj govoriti da ne bi dobro prošao, jer nemaš pojma tko je s druge strane! Volio bih vidjeti što bi ti to učinio! A tko je uopće rekao da bi tebe i zvao da mu bilo što radiš?????????

I kakva ti je to konstatacija da ne radiš i ne živiš u Hr ne bi se ni muvao po ovom forumu??? Kakve veze ima ovaj forum sa time što ti radiš i živiš u Hr, pa ima ovdje i ljudi koji nisu i ne rade u ovoj zemlji pa su opet na ovom forumu!

REALNOST TI JE DRUGO IME!
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Hvala lijepa svima,sad svi znamo ko su majstori u bušenju na ovom forumu.Pitanje za dotične "majstore" na ovoj temi.Koliko bunara ste napravili da morete suditi i soliti pamet?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Ova tema je previše u konfliktu i vodi do nesporazumijevanja i svađe.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ova tema je previše u konfliktu i vodi do nesporazumijevanja i svađe.
Ma ne , obično sam ja taj koji izazove svađu ..ovo je sve normalno i regularno i svi su oni forumski prijatelji .:mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh