• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

stroj za bušenje bunara

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Ma ono sa mesinganim žicama L 40x60 može svatko pronaći vodu, pitanje je samo dubina....
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
čekamo @njokin izvještaj

Evo i mene posla puno,evo ovako nisam zbog drugih obveza stigao dublje kopati od 6m,mada sam imao namjeru. Bunar nisam obzidavao nego sam šalovao na 2 x 3m stavio foliju i tekućim betonom salio,tako da je rezeorvar ispao perfektno.Bojao sam se urušavanja cigle, jer kada nagodinu izbušim 20-tak metara i gore uzidam pumpnu stanicu iznad rezeorvara i stavim betn.deku nema više popravaka od runjenja i urušavanja.Vode ima pola bunara,rašljar je utvrdio da je žila na nekih 8-9metara ali ona prava,ovo su sitnije kapilare,sada koliko mu je za vjerovati a skoro nigdje nije do sada pogriješio,eto toliko sada nastavljam s bušenjem dok ne dođem do vode prvo fi 100 10 cijevi pa ako nema fi 50 10 cijevi pa ako ni tu nema onda udaram arteški ako treba do nafte.:)
investicija 700kn 0,8m3daske(koja mi je ostala)80kn crna folija3x8metara šljunak 6m3 600kn+1200kn cement.
 
Posljednje uređivanje:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Evo i mene posla puno,evo ovako nisam zbog drugih obveza stigao dublje kopati od 6m,mada sam imao namjeru. Bunar nisam obzidavao nego sam šalovao na 2 x 3m stavio foliju i tekućim betonom salio,tako da je rezeorvar ispao perfektno.Bojao sam se urušavanja cigle, jer kada nagodinu izbušim 20-tak metara i gore uzidam pumpnu stanicu iznad rezeorvara i stavim betn.deku nema više popravaka od runjenja i urušavanja.Vode ima pola bunara,rašljar je utvrdio da je žila na nekih 8-9metara ali ona prava,ovo su sitnije kapilare,sada koliko mu je za vjerovati a skoro nigdje nije do sada pogriješio,eto toliko sada nastavljam s bušenjem dok ne dođem do vode prvo fi 100 10 cijevi pa ako nema fi 50 10 cijevi pa ako ni tu nema onda udaram arteški ako treba do nafte.:)
investicija 700kn 0,8m3daske(koja mi je ostala)80kn crna folija3x8metara šljunak 6m3 600kn+1200kn cement.

18m3 u ovoj suši:roll:
sad ti zavidim
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
18m3 u ovoj suši:roll:
sad ti zavidim

Bunar koji mi je u susjedstvu 20-tak met od mene (kod mame)odakle vozim vodu starovinski obzidan ciglom na kant pun vršikom sutra malo poslikam tu blagodat vode 100 ljudi me već pitalo da voze u svoje bunare jer srednji dio sela uopće nema vode,nemogu dati za ljudsku uporabu ipak to je velika odgovornost bez analize.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Bunar koji mi je u susjedstvu 20-tak met od mene (kod mame)odakle vozim vodu starovinski obzidan ciglom na kant pun vršikom sutra malo poslikam tu blagodat vode 100 ljudi me već pitalo da voze u svoje bunare jer srednji dio sela uopće nema vode,nemogu dati za ljudsku uporabu ipak to je velika odgovornost bez analize.

jao 20 metara dalje mamin bunar pun:madmana::madmana::madmana:
a ti kopaš bunar

ma uzimaj mamu na dohranu i i 20 metara alkatena i piči
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
jao 20 metara dalje mamin bunar pun:madmana::madmana::madmana:
a ti kopaš bunar

ma uzimaj mamu na dohranu i i 20 metara alkatena i piči

Ma koristim ga max,ali trebam puno vode i sam znaš koliko voćke popiju osobito kruške svaki dan min 20m3,a s onim nemam dovoljno + 2 plastenika 2m3 min na dan+ kuća 1m3 na dan pa kada zbrojiš to ti je otprilike pola bazena od bogataša:mrgreen:
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Meni su kopali bunar u Potnjanima dubine 26 metara promjera cijevi 14 cm! Vode imam koliko je potrebno- ovo ljeto sam trošio dnevno i do 20m3 i tako svako malo! Koristim ga za voćnjak! A znam za slučaj u Paljevinama(selo pored) tipu je kopao preko 50 metara pa ništa, ali mu nije uzeo ni kunu pošto nije pronašao vodu!
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Meni su kopali bunar u Potnjanima dubine 26 metara promjera cijevi 14 cm! Vode imam koliko je potrebno- ovo ljeto sam trošio dnevno i do 20m3 i tako svako malo! Koristim ga za voćnjak! A znam za slučaj u Paljevinama(selo pored) tipu je kopao preko 50 metara pa ništa, ali mu nije uzeo ni kunu pošto nije pronašao vodu!

plati misu za to:D
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Meni su kopali bunar u Potnjanima dubine 26 metara promjera cijevi 14 cm! Vode imam koliko je potrebno- ovo ljeto sam trošio dnevno i do 20m3 i tako svako malo! Koristim ga za voćnjak! A znam za slučaj u Paljevinama(selo pored) tipu je kopao preko 50 metara pa ništa, ali mu nije uzeo ni kunu pošto nije pronašao vodu!

Ljepo od njih oni su jedni od rijetkih koji ako ne nađu vodu nenaplate,mislim da su jedini,koji su to i adresu ako nije tajna?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ma dajte ljudi,molim vas.Jel bi koji od vas delal po takvom principu,a da mu je to jedina djelatnost?Ne bi.I na čemu je on na kraju cele te priče?Bar da mu je taj isti dal za naftu i gablec kaj je potrošil.A 50 metri je već lepa dubina.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ma dajte ljudi,molim vas.Jel bi koji od vas delal po takvom principu,a da mu je to jedina djelatnost?Ne bi.I na čemu je on na kraju cele te priče?Bar da mu je taj isti dal za naftu i gablec kaj je potrošil.A 50 metri je već lepa dubina.

JA BIH
dapaće, tako i radim:weedman:

pravim djecu, 100E,ti biraš spol
ako omanem vračam pare:lol::lol::lol:

50metara je ljepa dubina , ali po tvojoj cijeni od 1000kn metar
to je samo rupa bez dna koja košta 50 000kn
i bez vode:toimonster:
 

Najnoviji postovi

Na vrh