• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stroj za mljevenje mesa

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Motor je švabo... Interkren, na 50 kg mesa dodje na radnu temp, a ako bude potrebno prikopcam jos jedan ventilator iza
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Ne vrijedi ventilator puno, kad je slab odvod topline prema van.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Ionako se melje meso vani na hladnom, bit ce red stavit hladnjak od onih velikih imtejaca sa kombinata hahah
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Motani su tanjom zicom i imaju manja rebra za hladjenje za rad sa prekidima,odnosno motor se brzo zagrije pa se u pauzi ohladi i pri ponovnom startu opet ugrije
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,376
Ja sam isto stavio takav motor s reduktorom al od kineske dizalice i izdrži pet minuta prije nego bimetal izbaci, al kad se smanji napon onda ide bez problema.
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Ja napravio sa 1,1kw trofaznim motorom , 22 mesoreznica, reze i junetinu i svinjetinu, remenica od perilice i mala remenica na motoru, vidjao sam i 1,5kw motore monofazne i to reze. Sa sto kila mesa se ni ne smalaci motor, nisam stopao ali kako mesoreznica okrece brzo, 10-15 minuta max. Mesoreznica mora preko malog kardana sa remenice da ne ode , a remenica ima svoj lezaj i kuciste , skinuto sa perilice.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Masina danas polagala test i pala. Naime motor ima snage ali je spora. Razrezem kuciste motora na rotoru se otokari utor za remen i ide preko remena motor 1,1 kw 1400 okr/min, tako da onda nema brige
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Bolje da je spora, nego da vrti brzo kaj rastuče meso, onda od kobasica trop...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Imam ja broj 22 več dosta godina. Predlani zamjenjen reduktor. To im je največa mana. Jako se grije. Nema sa čim nisam podmazivao ali svejedno. Da je staviti neki bolji reduktor bilo bi puno bolje.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja imam taj reduktor nekih 10g i odradi cca 150Kg po sezoni ali može se očekivati kraj uskoro. Unutra je aluminijsko pužno kolo a sve skupa je osmišljeno za amatersko korištenje cca 50Kg godišnje i tad bi to trajalo 30+ godina.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Planetarni motor 12 V za razanj bi se on mogao iskoristiti da tjera masinu za mljevenje mesa 32?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
husqvarna365Mašina se dobro pokazala. Nemam nekih zamjerki. Reduktor je izdržal nekih 6-7 godina s tim da sam ga ne svake godine znal rastaviti i nagurati friške masti. Mljela je godišnje 150-200 kg mesa. Koljevina + nešta malo tokom godine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh